Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Nektek melyek a kedvenc és...

Nektek melyek a kedvenc és legkevésbé kedvelt Pokémon típusaitok?

Figyelt kérdés

Nekem a kedvenceim: fű, pszicho, elektromos -nem feltétlen ilyen sorrendben, de pl. mindig a fű startert választom, és az összes ilyen típusú pokemont elkapom az és nevelem is, lehetőségeimhez mérten, általában lv. 60-70-ig mindet nevelgetem.


A "gyűlölt" típusok: harcos, kő, méreg -ezeket maximum a Pokedex kedvéért kapom el, aztán mennek a PC-re, ezekből a típusokból csak a féligméreg Zubat családot szoktam nevelgetni, meg egyszer volt velem hosszabb ideig egy Koffing.

Harcost és kő pokét, pedig még egyet sem neveltem, maximum kívácsiságból dobtam be őket egy edzőmeccsre vamalyik NPC ellen, aztán mentek valamelyik box aljára.


És igen, tudom, hogy statisztikailag a harcos nagyon jó, a fű meg gyenge típus, de valahogy ezek a muszklipokék engem nagyon taszítanak, a fű típus meg minden gyengesége ellenére közel áll hozzám. (Aki a fű típust szereti, rossz ember nem lehet :-D)



2014. aug. 3. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de látom értesz hozzá (én nem)... Melyik az a kakaós-csiga szerű, lila, psycho pokémon? köszi :)
2014. aug. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem Musharna-ra gondolsz, ami Munna evolúciója, egyik kedvencem a pszicho típusból, kár, hogy nagyon ritka :-(
2014. aug. 3. 20:17
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
nekem az a tojás ami hidakat dobált odébb a gondolatával.
2014. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Krisipoke ***** válasza:
A bogár a kedvencem. Legkevésbé kedvenc meg... nem tudom, nem nagyon van. Minden típusból csináltam már legalább egy olyat, ami kompetitíven harcra kész, sőt, mostanra sikerült egyet összehozni az összes bogárból, még ha rengeteg alig használható is van köztük (pl. Beedrill, Kricketune, Wormadam, stb)
2014. aug. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kedvencem a szellem, gestly, gengar, hunter... A psyhot is szeretem, meg a kihalt, ritka fajokat, mint a lugia, ho-oh és társai... A legkevésbé kedvenc talán a bogár típus..
2014. aug. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Legkevésbé kedvelt az mint neked kérdező, a kedvenc meg tűz(én mindig tűz startert választok :)) elektromos víz psziho sötét de igazából nekem inkább pokémon nem típus függő a dolog :)
2014. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 EnikőSzilka válasza:
Nekem a tündér, elektromos a kedvencem. Amit nem igazám szeretek az a haros (kivéve Miensao), a kő, a föld és az acél.
2014. aug. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kedvenc a Dragon volt, egészen addig, amíg be nem jött a Fairy-type. A Fire-type is jó, mert hagyományosan jók a SP-attack értékeik és gyorsak, plusz az újabb generációban tudnak tanulni Grass-type támadásokat, amikkel hárítani tudják mind a három gyengeségüket, a Water-, Groud- és Rock-typeot. A Ghost is jó, mert nem hatnak rájuk a Normal és Fightning-type támadások. A Psychic-typeot nem szeretem, mert mindneki azokat használja csakis azért, mert jók a SP-attack értékük, viszont a sima Physical-def értékeik szörnyen gyengék, ezzel tökéletes célpontok a Dark-type támadásoknak, amiknek a legtöbbje Physical-attack. A Bug-type a leghaszontalanabb szerintem, mind a 6 értékük rohadt alacsony, az Ice-type se a kedvencem, mind a Physical-, mind a Special-def értékeik a béke segge alatt vannak. A Normal-type viszont nagyon hasznos, csak egy gyengéje van, a Fightning-type, ami amúgy se elterjedt, mindegyik meg tudja tanulni a Return támadást, ami kimaxolva rohadt erős tud lenni, plusz a STAB (same type advantage bonus) miatt még kap 70% pluszt az ereje. A Hyper Beam is a STAB miatt jó nekik és a legtöbbjük alapjában véve gyors is.

A starterek közül mindegyiket használtam már egészen a V. generációig, a kedvencem Swampert és Charizard.

2014. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Krisipoke ***** válasza:

Előző: a STAB csak +50%, nem 70. De nem lehet így általánosítani a típusoknál... Mármint oké, hogy a jég Pokémonoknak többnyire alacsonyak a védelmei, de van jópár kivétel, mint pl. Regice, Articuno, Lapras, Avalugg, Cryogonal, vagy Mamoswine.


A bogarak sem haszontalanok egyáltalán. Igaz, hogy statisztikailag a leggyengébbek, mert sok szinte alig használható tagjuk van, ami lehúzza az egészet (pl. Butterfree, Beedrill, Ledian, Kricketune, stb), de ott vannak igazán erős tagok is, mint Volcarona, Scizor, Heracross, Forretress, Yanmega, vagy Durant. Arról nem is beszélve, hogy támadásilag egy hasznos típus (a pszicho, sötét, és fű Pokémonok ellen tökéletes), és vannak exkluzív, nagyon jó támadásaik is (elsősorban Quiver Dance, de ott vannak még az olyanok is, hogy Tail Glow, Megahorn, stb)

2014. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!