Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Valaki megtudná nekem ezt...

Valaki megtudná nekem ezt mondani? A TÖBBI LENT.!

Figyelt kérdés

Gépem adatai:

Proci:i3 3210

videókártya:r9 280x (2 hete vettem)

ram:hyperx genesis 8 gb (dual channel)

táp:chieftec ctg 650c(1 hetes)

alaplap:msi H61m p32/w8

hdd: 1 tb 7200 rpm

Windows 7 64 bit

Minden hardveren a legújabb driver van fent!



Valaki megtudná azt mondani,hogy a gépem hardverei miért nem használódnak ki maximum ha az elkellene?Mert kb olyan 20 fps-em van némelyik játékoknál ahol nem nagyon használódnak!

Pl. minecraftba beraktam egy realistic textúrát felraktam a grafikát maxra és a procim 35%-on használódik a videókártyám meg 20%-on és olyan 15-20 körüli fps-em van!

Ezek a problémák szinte mind ilyen kisebb gépigényű játékoknál jelentkeznek xD

Ez miért van?



2014. aug. 7. 01:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Talán mert a Minecraftnak őrültnagy a gépigénye?
2014. aug. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nemnagy a gépigénye :) de ha nagy is lenne akkor miért nem használódnak a hardvereim maxon???????
2014. aug. 7. 02:02
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Gondolj bele, Java-val fut...
2014. aug. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Kérdező: A 33% processzorhasználat jelentheti azt, hogy a Minecraft gyakorlatilag csak egy szálat használ, és az fullon van. Az Intel Hyperthreading nagyon megtévesztő (látszólag kétszer annyi processzor, gyakorlatilag minimális plusz teljesítmény), a Windows meg az egyszálas feladatokat is hajlamos szétosztani (felváltva) több magra, úgyhogy amit a Windows feladatkezelő mutat az nem túl hasznos információ.


Én nem játszok Minecrafttal, úgyhogy nem tudom, hogy normális-e amit tapasztalsz vagy nem, de azt hallottam, hogy a mostani verzió nagyon nem optimalizált a következő ehhez képest ég és föld lesz. A realistic textúrával meg gondolom még tovább rontasz a helyzeten, mert csak textúrát ad nagyobbat, az erre aztán végképp nem optimalizált kódot meg nem igazítja hozzá.


3: Ez vicc volt? A Java gyakran sok memóriát használ, különösen kis programoknál aránytalanul sokat. Csakhogy ez itt nem játszik, 8GB memória bőven elég. Nagy programoknál gyakran lassan indul, ez se játszik itt, mert nem erről ír a kérdező. Tulajdonképpen miről beszélsz? Ami még elképzelhető, hogy várni kell mondjuk fél percet, mire a program minden része nagyjából lefordul, és teljes sebességen kezd el futni, de gondolom kérdező nem 3 másodpercnyi tapasztalás után mondja, hogy 20 FPS-e van.

2014. aug. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Msi Afterburner-rel nézem és a procinak az első szála úgy 40%-on van néha felmegy 70%-ra.


Igen tegnap játszottam olyan 10 percet és 20 fps-em volt ha mindent maxra raktam.


Ma felraktam 1 másik textúrát és már a videókártya is és a proci is jobban dolgozott mert a vidikarim kihasználtsága olyan 85-93 % körüli a procim meg 40-50% körüli így van olyan 60-70 fps-em de néha sajnos lecsökken de ez a dropp csak akkor van amikor elindítom a játékot utánna egy 5 percre rá már beolvassa a textúrákat és akkor már nincs nagyon dropp!Persze 1 kicsit levettem a grafikán mondjuk látótávolságot felére raktam opengl-t kikapcsoltam meg az elsímítást felére raktam!



Akkor ahol ilyen problémáim vannak akkor azok a játékok mind rosszul vannak optimizálva?Mert mondjuk a Far cry 3 meg a bf 4 is maxon megy 60 fps körüli értékekkel!


Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 7. 11:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Szedj le egy optifine-t és kapcsold be a többmag használatát. Egyébként szerintem gyenge a procid a géped többi részéhez viszonyitva, de ennek a jelenlegi problémához nincs nagyon köze.
2014. aug. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a választ akartam is kérdezni,hogy van -e ilyen proci kezelő a minecrafthoz,hogy több szálonn fusson mert láttam yt-on is!


Igen szerintem is picit gyengécske az i3 r9 280x mellé gondolkoztam már azon is,hogy majd lassan veszek mellé egy i5 3570 k NÉLKÜLI procit csak a vidikarit és a tápot is most vettem!

2014. aug. 7. 11:57
 8/11 A kérdező kommentje:
Leszedtem fel is raktam sokkal jobb lett a teljesítmény csakhogy most nincsen textúra módom hanem az alapértelmezett van még nézek videókat,hogy,hogy lehet textúrát felrakni úgy,hogy az optifine mod is fentmaradjon!
2014. aug. 7. 12:10
 9/11 A kérdező kommentje:

Megoldottam ezt is,hogy legyen optifne és shaders is na most csak 1 kérdésem van nekem miért nincs ott a beállításoknál a

processzor mag használata (Chunk Loading) beállítás a videókban amiket néztem ott van a többi mind van nekem is csak ez nincs ez miért van?

2014. aug. 7. 12:26
 10/11 anonim válasza:
Próbáld ki a Minecraft 1.8 preview-t, az már rendesen többszálas, és kihasználja a processzorod mind a két magját.
2014. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!