Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Te milyen játékot csinálnál,...

Perspect kérdése:

Te milyen játékot csinálnál, ha meglenne hozzá a tudásod, forrásaid, csapatod és időd?

Figyelt kérdés
Van egy egész jó ötleted egy játékhoz? Történeti vagy játékmeneti, esetleg egy teljes koncepció? Kíváncsi lennék pár ember ötletére. Hamarosan egy weboldalt is indítunk ezzel kapcsolatosan, ahol az eddig futó projektjeink mellé a külsős ötletekből is válogatunk, szoros kapcsolattartással az ötletgazdával.

2014. aug. 17. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos hogy valami olyat, amivel rengeteg pénzt lehet keresni. Ott van például az Unturned, egy 16 éves srác rakta össze, aki 1 játékba összegyúrta a DayZ-t meg a Minecraftot, hót igénytelenül. És mégis, százezrek játszanak vele steamen, szerintem már annyian megvették a gold tagságot hozzá, hogy akár abba is hagyhatja a középsulit. Először pszichológiailag kell megközelíteni a dolgokat, feltenni a kérdést, hogy mit szeret ma az átlag játékos, és mi az oka annak, hogy az ilyen Minecraft kaliberű játékokkal 1000-szer többen játszanak, mint egy nagy cég által kiadott több évig fejlesztett igényes játékkal. Day Z, Unturned. Mi a közös bennük? Ha egyszer valakit megölsz, annak a karaktere törlődik. A játékosok IMÁDJÁK megalázni, legyőzni a többi játékost. Ez egy olyan dolog, amit a való életben nem élhetnek ki igazán. Én először ezeket a dolgokat szedném akár hetek alatt pontokba, és ez alapján kezdenék el egy only multiplayer játékot.
2014. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

legfőképp mi is multis címeket szeretnénk letenni és hasonlóan gondolkodunk, ahogy leírtad.

ezen kívül azért a történetekre is kíváncsiak lennénk, mert azokból is lehet jó ötleteket meríteni.

valaki felvetette, hogy egy csipetnyi vulgáris megnyilvánulás (akár a másik játékos megalázásával, persze csak humoros szinten) szóba jöhetne-e. el tudom képzelni, hogy mindenki erre vágyik, ugyanis jó kivitelezéssel ez akárkit magával ragadhat.

várok mindenféle észrevételt és felvetést :)

2014. aug. 17. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Én legszívesebben egy stratégiai játékot csinálnék, mint pl. az Age of Empires vagy a Warcraft sorozat. Mert ehhez ötleteim is vannak.
2014. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az #1 mond valamit, én esetleg megfejelném azzal, hogy az egészet beleraknám egy olyan virtuális világba, mely a google street view-hez hasonló, tehát méreteiben megegyezik a való világgal, ahol szabadon lehet járkálni, utazgatni, módosítgatni az általad birtokolt helyeket, és persze kinyírni a másikat. vagy csak simáű kutakodni a fiókjában amikor éppen nincsen ott. Esetleg a környezetet lehetne olyan szinten alakítani hogy a másik ha betéved a szobádba, akkor belekényszerítheted egy jó kis Fűrészes kihívásba, ahol a kijutáshoz a saját karakterét kell lerombolnia. Egy olyan SIMS-GTA-WOW-os egyveleg lehetne. Lenne viruális pénzed meg amit csak akarsz.


De hogy akarnék-e ilyen játékot csinálni?

Nem.

Játszanék vele?

Nem. :D

2014. szept. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A játéktér létrehozását pl. lehetne gps alapon, a google map mondjuk talán meg is mondja hogy hol van az erdő, de pl. ha gps-el barangolsz az erdőben egy ösvényen, akkor az adatok alapján készül egy térkép arról hogy ott van egy ösvény, neked meg csak azt kell megadnod hogy milyen a környezet - pl. fenyők vannak meg bokrok. Talán még mozgásra is lehetne sarkallani a fiatalokat, mondjuk a feltérképezetlen virtuális tér feltérképezéséért virtuális pénzt kapnak. Szerintem azért az elég fain dolog lenne.
2014. szept. 30. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na jó, lehet hogy egy kicsit túlgondolkodtam. :D
2014. szept. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nyitott világú projektet tervezgetünk, de nem ilyen stílusban. Ez kissé...hát ahogy magad is leírtad a végén, nem biztos, hogy játszanál vele x)

Azért köszönöm az ötleteket :)

2014. okt. 8. 20:28
 8/9 anonim válasza:
Olyat mint a Sword Art Online. :D Ez egyértelmű.(persze igazi halál nélkül)
2014. dec. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fallout 3 hasonmás csak multyba (+stabilabban), ami szerintem kib*szott jó lenne.
2014. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!