Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tudtok nekem segíteni a...

Tudtok nekem segíteni a Minecraft-os beaállításokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az 1.8 -ban ugye megjelentek újabb videobeaállítások, de fogalmam sincs, hogy mi a szerepük:

*MIP-Leképezés mértéke

*VBOk használata

*Alternatív blokkok

Ja és még ami nem 1.8-as:

*VSync használata

*Részecskék


Ezeknek a beállításoknak mi a szerepük?



2014. szept. 28. 20:45
 1/4 adventurer111 ***** válasza:
100%
A MIP az az hogy a távoli dolgok jobban láthatók látótávtól függetlenül pl: [link] .Az alternatív blokkoknak aszem a texturákhoz van köze valami olyasmi hogy 1.8-ban kicsit jobban néznek ki a blockok és ezzel lehet vissza vagy be állítani.A vsync a monitorodhoz igazítja a játékot pl: ha a monitorod csak 30-60 fps-t tud generálni de a vidikártyád többet akkor ez a beállítás 60-30fps-re állítja a vidikártyád játékban adott teljesítményét és így "pihenteti" a vidikártyád és megóv az elcsúszó képkockáktól pl: [link] .A részecskék meg a levegőben mozgó kis dolgokból lesz több vagy kevesebb pl: az enderman lila bigyuszai vagy akmikor az állatok szívecskéznek stb.
2014. szept. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! :D

Bár én a textúrákon nem látok semmi változást.

Ment a zöld kéz.


Ja, és mi az a 'VBOk használata'?

Az kimaradt.

2014. szept. 29. 17:07
 3/4 anonim ***** válasza:
A VBO nem igazán érinti a felhasználót, annyit tesz, hogy a megjelenítéshez szükséges adatokat a videokártya a saját memóriájában is tudja tárolni, így növeli a hatékonyságot.
2014. szept. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2014. szept. 29. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!