Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » League of Legends rövidítések....

League of Legends rövidítések. Sokszor látom chatben, hogy ilyenek írnak: ks, adc stb. Ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés
Elmagyarázná valaki? Nem csak ezeket, hanem mindent ami előfordulhat, főleg, mert én nem nagyon tudok angolul, épp csak annyira, hogy valahogy megértem a másikat. A top mid bot nem kell.

2014. okt. 5. 20:30
 1/10 anonim válasza:

a ks az azt jelenti,hogy belopták az ölését.

az adc pedig azt hogy ő megy le botra és a szupportnak hagyni kell,hogy ő ölje meg a minionokat és a játékosokat boton.

2014. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 savanyújóska ***** válasza:

Röviden, ha valami nem világos, kérdezz!:)

Apc - ap carry,

adc - ad carry, late gameben, ha nem hqgyjatok meghalni, lehozza a meccset

ks - kill steal, kill lopasa, alapvetoen szard le, nyugodtan vidd el, ez alol 3 kivetel van: 1. supporttal NINCS kill 2. ha mondjuk uldozi, es meg tudna olni, akkor ne vidd el egy aa (auto attack - az alap tamadasod)-val 3. ha direkt az adcnek adod, hogy erosebb legyen

feed - amikor sokat halsz, keveset olsz, ezert valaki(k) erosebbek lesznek

fed - akit elfeedeltek

ffs - az isten szerelmere

bait - elcsalas, uldoztok valakit kettem es mondjuk direkt becsal 3 enemy koze

support - az adc jobbkeze, ld. botlane

tank - tank

drake - dragon

dragon - a sarkany delen, a kek oldalon

b/back - menjetek vissza, recall

brb - rogton jovok (vissza lanere)

push - told meg a lanet, gyorsan old a minionokat

splitpush - ugyamez ugy, hogy egy ember csinalja, a tobbiel lekotik az ellenseges csapatot, eleg jo koordinaciot igenyel, es azt,hogy a csapat ne kezdjen tf-et emberhatranyban

tf - teamfight, amikor mindenki osszefut egy zaftos harcra

bt, ie, lw - bloodthirster, infinity edge, last whisper

broken - annyira eros, hogy egy felhulye csimpanz is nyerne vele

def - vedekezzunk (a bazison belul)

cs - creep score, vagy farm, ahany miniont oltel

last hit - amikor te kapod az aranyat a minonert, mert te olod meg (azert last hit, mert ha csak a last hitet viszed be, nem pusholod a lanet, es ez a jatek elejen kulcsfontossagu lehet)

2014. okt. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát ezekből talán 2 tudtam. Mi az a carry? bocsi nem rég kezdtem.
2014. okt. 7. 18:07
 4/10 anonim ***** válasza:

to carry - visz


Átvitt értelemben az a játékos, aki a elviszi a hátán csapatot.

2014. okt. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
ADC pontosan: attack damage carry (ennek a rövidítése), mert nála van (általában) a legnagyobb sebzés (ad-s), és mivel ranged (távolról lő), elég komoly sebzést oszt ki. Ezért ő a leggyengébb a csapatban. Ha megvéded, akkor szétszed bárkit körülötted.
2014. okt. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a leggyengébb, hanem a legkevesebb életű. Nem ugyanaz :)
2014. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
72%

ADC - Attack Damage Carry magyarul Fizikai sebzés hordozó ( Olyan távolharci lövész aki nagy fizikai sebzéssel rendelkezik. Nagyrész boton játszák support mellett.)


KS - Kill steal magyarul Gyilkosság lopás (ezt gondolom nem kell elmagyaráznom)


APC - Ability Power Carry magyarul Mágikuserő hordozó (Olyan karakter aki távolharci és nagy mágikus erővel bír [vagy manával ryze esetében.])


SS - Missing or stay safe or summoner spell magyarul Tartsd készenlétben az idézői képességeid mert az ellenség hiányzik a másik ösvényről


Ha kell még valamiről részletes magyarázat vagy segítség akkor lolon a nevem EUNE: Hi im Ghost

Skype: kacsan.marci

2014. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, de felbukkantak újabb rövidítések: gg wp ( a gg az a jó játék, azt tudom), gf, ti
2014. okt. 16. 12:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó 2 le volt írva azok 2 tárgynak a rövidítése. A gg wp good game well played-et jelent
2020. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
(ha teheted ne vigyél sonát jungle-be, főleg ne smite nélkül xd) volt rá példa
2020. júl. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!