Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Rubik kocka: ha be akarok...

Rubik kocka: ha be akarok gyakorolni egy-egy OLL/PLL algoritmust, hogyan hozzam létre a kiindulási helyzetet?

Figyelt kérdés
Nagyon szépek az algoritmus táblák, de kell hozzájuk a kiindulási helyzet. Ti hogyan hozzátok létre mondjuk 10x egymás után ugyanazt a helyzetet? (Kezdő vagyok, most kezdtem el a Fridrich-módszert).

2014. nov. 24. 22:23
1 2
 1/13 anonim válasza:

Szia!

Ez az egész tök egyszerű. Először is kirakod a kockát teljesen, és ezek után fogd magad és használd az adott algoritmust. Ha nem rontod el, akkor azt a helyzetet fogod kapni, amihez az adott algoritmust kell használni, hogy kirakd újra a kockát. Szóval ha a kész kockára alkalmazol egy T-permutációt, akkor egy olyan helyzeted lesz, amit egy T-permutációval tudsz megoldani.

De! Ha olyan algoritmust használsz ami 3 elemet körbecserél akkor ahhoz, hogy ugyanazzal az algoritmussal újra kirakd a kockát az adott algoritmust 3x kell megismételned, vagy az inverzét egyszer.

Remélem segítettem :)

2014. nov. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Á köszönöm, erre nem is gondoltam. :)

És az F2L-nél? Ott annyiféle kombinációt mutogatnak...

2014. nov. 24. 22:36
 3/13 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam az OLL algoritmusokkal (badmephisto appját használom), de nem azt hozza ki, aminek a megfejtésére szolgál, hanem másokat.. Logikus is, nem?, hiszen az algoritmust visszafelé kellene csinálni ahhoz, hogy a kiinduló helyzet jöjjön ki. (A PLL-nél nyilván más, mert ott cserélsz két elemet, de itt forgatsz.)
2014. nov. 25. 08:18
 4/13 anonim ***** válasza:
Így van :) vagy megcsinálod visszafele (tehát pl R visszafele R', illetve jobbról balra haladsz), vagy pedig addig ismétled, amíg ki nem jön a kívánt állapot. Én ezt ajánlom, mert addig is az algoritmust gyakorlod, sokkal hamarabb épül be az izommemóriádba. Csak a betűket figyeld, ne a kockát, egy idő után megpróbálhatod, h a kockát figyeled, mi történik ott. Van olyan OLL, aminél kb 7-szer, 8-szor kell elismételned, hogy körbeérj. F2L-re meg NE tanulj algoritmusokat. Értsd meg az alapjait, majd próbálgass, gyakorolj, próbálgass még többet. Majd ha már az összesre kitaláltál egy hatékony intuitív megoldást, amit csuklóból tudsz (kb 20-25 másodperc között leszel), majd akkor kezdd el az F2L algoritmusokat tanulgatni.
2014. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Én még annyit mondanék F2L-hez, hogy nemcsak, hogy ne tanulj hozzá algoritmust, de inkább élvezd ki, hogy lassú vagy, és használd fel ezt arra, hogy amikor már kezd menni, forgasd ugyanúgy lassan, és próbáld közben keresni a szemeddel az újabb párokat, hogy mire befejezed az egyik párost, már tudd, hol a másik. Ez később nagyon hasznos lesz! Nagyon sok idő bukik el azon, hogy néhányan berakják a sarkot, majd forgatják össze-vissza a kockát, hogy hol van az új páros!
2014. nov. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Ez a F2L egyelőre atomtitoknak tűnik, úgyhogy egyelőre kirakom a kezdő módszerrel és az OLL-re gyúrok. :)

2014. nov. 25. 18:54
 7/13 anonim válasza:
Már mitől lenne titok? Ja, hogy nem arról van szó, hogy optimalizálni szeretnéd, hanem arról, hogy lövésed nincs, hogy csinálj F2L-t? Hű, erre már régen volt, amikor oldalakat néztem, de azért volt jópár angolul is, magyarul is.
2014. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én Török Ágoszon f2l videójából értettem meg az alapokat. Sztem nézd meg.
2014. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
F2L-et egyelőre csak a kezdő módszerrel tudok gyártani, tehát fehér kereszt, sarkok, oldalélek, ez már elég jól megy. Majd nézegetek Török Ágoston videókat, meg webes forrásaim is vannak, de mindenhol azt írják, legyek intuitív... Úgyhogy most lassan ezt gyakorlom, figyelem, hogyan forognak a kockák. De szerintem ez is gyorsabb betanult algoritmusokkal.
2014. nov. 25. 23:06
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem intuitívval jobb, azzal is ugyanolyan gyors vagy (ha nem gyorsabb). Így legalább megérted a kockát, és nem csak algókat magolsz be. Ha megérted az F2L lényegét azzal már alapból nagyon sokat fejlődtél. Intuitív sem sokkal nehezebb, csak kb 1-2 hét alatt áll rá a szemed, kezed. Egy-két nehezbb helyzetre tanulhatsz algokat, de azért azokat is megtudd oldani anélkül. Előző voltam.
2014. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!