Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogy tudják a profik másodperc...

Hogy tudják a profik másodpercek alatt kirakni a rubik kockát?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok profi, de a leggyorsabb idő amit mértem 2 perc volt... nekik van külön technikájuk, vagy tudják hogy van összekeverve, vagy mi?
2014. nov. 26. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
taktikák és jól működő mechanizmusokkal...Különböző szín kombinációkhoz különféle mechanizmusok vannak kombinálva.
2014. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megnéz egy oldalt, a 9 vagy nagyobb kockánál több színt és elkezd matekolni, fejben számolni, így csinálják kötött szemmel is.
2014. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát Fridrich metódussal csinálják. A lényege alul kereszt. Ezután F2L (tehát első két sort egybe rakják ki, bonyolultnak hangzik, de nem az). Ezután az 57 OLL algoritmus közül megcsinálják azt az 1-et ami épp kijön. És ugyanígy akkor még maradt egy PL algo is. Egy nagyon jó kockásnál az OLL+PLL összesen 2-2,5 másodperc lehet. A kerest max 1-1,5. Így marad 3-4 másodperced az F2L négy darab párjára, ha 7 másodperc körül akarod kirakni. Nehéz, de sok gyakorlással (és szerintem nem árt egy kis veleszületett tehetség sem) meg lehet csinálmi. Persze a rekordok általában szerencsével születnek. (Mats Valk 5.55 egy force PLL skip volt itt nyert kb 1 másodpercet.) Ha van még kérdésed írj privit nyugodtan!
2014. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A felhasználó ***** válasza:
Versenykockával és előre begyakorolt kirakási algoritmusokkal.
2014. nov. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az első kettő választ hagyd figyelmen ívül, fogalmuk sincs, miről beszélnek (legalább jót nevettem). Engedd meg, hogy egy korábbi válaszomat másoljam be.


Gyakorlás, gyakorlás, még több gyakorlás. Akik 10 másodperc alatt rakják, ők többnyire Fridrich módszerrel rakják, csak nem 2-3 napja kezdték, hanem inkább 2-3 éve (és akkor igen tehetségesek vagy sok időt szántak rá).


Csupán az a különbség, hogy ők a keresztet többnyire egyből alulra rakják (gyűrűsujjukat meg középső ujjukat használják a D fingertrickekhez) max 8 mozdulatból (illetve nem csak 1 színre raknak, hanem legalább a két átellenes színre, vagy bármelyikre), nem pedig felülre majd átforgatják, valamint amikor megnézik a kockát az elején, látják a kereszthez szükséges 4 élkockát, eltervezik, hogy hogyan lehet leghatékonyabban keresztet varázsolni alulra, és megfigyelnek még legalább 1 F2L-párt, látják, hol lesznek egymáshoz képest, miután befejezik a keresztet. Kereszt kirakása után (amit előtte fejben elterveznek, tehát nem állnak meg egy tized másodpercre sem) szünet nélkül mennek tovább az F2L-re (miután előre tudják, hova fog érkezni az első pár), és amíg izommemóriából rakják be az F2L-t, már észre is veszik a következőt, jó esetben a következő 2 párt is (1-1 sarokkocka, 1-1 élkocka), illetve azt rakják be, amihez a legkevesebb mozdulat kell. Közben odafigyelnek arra is, hogy setupolják a következő F2L-t, ha lehet. Meg a legjobbak arra is figyelnek, hogy amikor rakják be az utolsó F2L-párt, hogyan teszik be, esetleg befolyásolni tudják a felső élkockákat, hogy könnyebb OLL legyen. Meg hogy fent van-e már kereszt az utolsó F2L-pár berakása előtt, és ha van, akkor alkalmazzák a megfelelő Winter Variation vagy Summer Variation algoritmust (azokból összesen 59 van), ha ismerik, és így OLL-skipet erőltetnek (habár ez már nagyon advanced).

Ha nincs kereszt a tetején, és/vagy nem tudnak Winter Variation/Summer Variation algoritmust használni, vagy nem ismernek egyet sem (ami ezen a szinten elég ritka), vagy csak épp nem ismerik föl, hogy melyik az, akkor csak simán berakják az utolsó F2L-párt úgy, hogy minél könnyebb OLL legyen. Utána megcsinálják az OLL-t, általában több algoritmust is ismernek ugyanarra a helyzetre, hogy ne kelljen U-t vagy kockát forgatni, utána PLL-nél ugyanez, többet ismernek egy-egy helyzethez, illetve nem a kockát forgatják, hanem csak az U réteget.

Meg ami még sokat számít, hogy a TPS-ük (turns/second, forgatás/mp) 10 fölött van. Azaz egy hosszú algoritmust is max 1,5 mp alatt hajtanak végre.

2014. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Imadom hogy itt gyakorin egyik okosabb mint a masik... A "profik" roux methodussal rakjak nincs semmifele kereszt... Blokkonkent epitik fel a kockat, errol ertelmes videot persze meg angolul se lehet talalni aki a 10 alatti idoket szeretne annak el kell menni pl a pecsi rubik klubba es ott ket honap alatt meg lehet tanulni, viszont jo idok eleresehez rengeteget kell gyakorolni, mivel nehez elore megtervezni a lepeseket es eszrevenni a legjobb megoldast, ebben nincs olyan sok algoritmus hanem a felismerese nehez, gyakorolni egy ures kockaval lehet, ugy hogy csak a lenyeges 6 kocka van matricazva amelyikre koncentralni kell mert akkor nem zavarnak be a kulinbizo szinek... Bocs hogy nem irtam le hosszabban csak telefonrol vagyok...
2014. dec. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja es mellesleg a legitolso europai rekorsot is roux methodussal raktak ( 5,69) ehhez csak be kell lassitani a videot es latszik az osszes 8mp alatti idonel hogy semmi fele soros kirakasi modszerrol nem beszelink it.. Persze 15mp-s idoket a fenti modszerrel is el lehet erni
2014. dec. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt már leírtam egy másik kérdésnél, ahol szintén ezt a hülyeséget terjesztetted. A legutóbbi európai egyszeri rekord az Fridrich-chel lett rakva, és 5,55 (Mats Valk). A legutóbbi európai átlag rekord az pedig 7,45, és szintén Mats Valk rakta Fridrichet használva. Hány kockást ismersz, hogy azt állítod, a profik mindannyian Roux-t használnak? Ahány jó kockást csak ismerek, MINDANNYIAN Fridrichet használnak. 1, azaz egy ember van, aki Roux-val is jókat rak. Nincs kedvem végig járni az összes rubikos kérdést ezen az oldalon, hogy kijavítsam a f...ságaidat, úgyh légyszi tanulj még egy kicsit, mielőtt megint erre az oldalra ebben a témában észt osztanál. Mindenki nevében, kérlek szépen.
2014. dec. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Tudom már régi kérdés de nekem a legjobb 27 mp volt a fridrich-el és egy MoYu aulong v2-vel
2015. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kell hozzá egy jó kocka, pl. Yuxin Little Magic vagy Valk3, vagy ha nagyon sokat akarsz rá költeni, akkor GAN 356 AIR SM, és egy jó metódus pl. Fridrich (ezt használják a legtöbben), vagy Roux(ez is gyors metódus, de nehezen felismerhetők az állások). Emellett rengeteg gyakorlás (évekig kell gyakorolni)
2021. márc. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!