Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért tartják a legtöbben a...

Miért tartják a legtöbben a Heroes might and magic 3-at a legjobbnak?

Figyelt kérdés
Pl most felújítják meg akiket kérdeztem mind erre esküdtek h a legjobb de miért?Am nem játszottam vele csak az 5-el és a 6-al (amik királyak voltak) de ezt miért szeretik ennyien?történet miatt vagy mi miatt (nem mint ha én meg vetnem csak kicsit ugye (régi)...)

#történet #Heroes 3 #might and magiv
2014. dec. 13. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

na latod epp az az egyik baj hogy sokak szerint egy regi jatek egyszeruen regi, tehat nem lehet jo

az o idejeben (15 eve!) kiraly jatek volt, utanna a 4-ben probaltak a grafikara helyezni nemi hangsulyt, az meg a jatek rovasara ment

az 5-ost meg tulkomplikaltnak talaltam, a 3-asban konnyebben feltalaltam magam

2014. dec. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én sokat játszottam vele, még épphogy kijött a harmadik rész. Rengeteg újítást tartalmazott a másodikhoz képest, ráadásul sokkal szebb és érdekesebb volt. Volt története, érdekes várak és lények, mágiarendszer, úgy az egész nagyon egyben volt. Aztán jött a negyedik rész, ami egy torz kis gnóm, ráadásul egyszerű, mint a faék. Az ötödikkel is játszottam valamennyit, nem rossz, jobban hasonlít a háromra, de sokkal szebb, mint amilyen mély. A hatodik már nem érdekelt. Szomorú igazság, de régen a játékok jók voltak, nem szépek, ez mostanság megfordult. A második rész grafikája már nekem is régi egy kicsit, de nem azon múlik mennyire jó egy játék. A Deus Exből is csak az első a zseniálisan jó rész, pedig elég csúnyácska. A másik példa az Elder Scrolls, a Skyrim hiába szép és dinamikus, teljes mértékben herélt egy Morrowindhez képest. Ma az rpg-k is inkább akcióorientáltak, mert erre van igénye az emberek többségének. Visszatérve a kérdésedre, a harmadik rész még játék volt, némi mázzal, és nem egy vastag réteg máz alatt némi játék.
2014. dec. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit nem ismersz, arról nehéz ám véleményt mondani. Kicsit olyan ez, mint mikor az apácák beszélnek a szexről...


Komolyra fordítva a szót: mert az összes Heroes közül ez nyújtja a legjobb játékélményt. Ez az, amelyikkel akármikor órákon át tudok játszani, egyszerűen nem lehet megunni.

Régi? Na és? Attól miért ne lehetne játszani vele? Vagy talán elvből nem? Mert ha így van, akkor soha nem is fogod megérteni.

Vagy zavar, hogy nem full 3D-s? Attól még lehet ám játszani vele.

Valóban nem "2014-es színvonalú" a grafikája, de azért meg kell hagyni, igen szépre sikerült. Ha pedig elkezdesz játszani vele, akkor nem az fog lekötni, hogy "jaj, hát ez nem is 3D-s...". (Ha pedig mégis, akkor te nem is játszani akarsz, hanem nézelődni.)

Mint írtam, látványát tekintve szép, a zenéje hangulatos, a játék kellően összetett, változatos, de ugyanakkor átlátható.


Az 1 és a 2 sem voltak rosszak, csak még meglehetősen kiforratlanok voltak. Kevés nép volt benne, a csatatér kicsit bénácska volt, és nekem személy szerint a zene sem tetszett kimondottan.

A 4 meg eléggé furcsa lett. Persze, akkoriban már csődközelben volt a kiadó, és ezt a részt nagyon összecsapták. Grafikailag próbáltak nagyot lőni, de ehelyett nagyon mellélőttek. Technikailag nem rossz, de számomra ez inkább csicsás, mint szép. Néhol viszont túlságosan sivár. A zenével is nagyon mellélőttek. De ami a legnagyobb baj, hogy a játékmenetet nagyon elszúrták. Próbáltak újítani, és az egészet szabályos logikai rend alapján felépíteni, csak ettől a játék nem lett jobb. Az, hogy a csatában a hős aktív résztvevőként van jelen, szintén nagy újítás akart lenni, de szerintem ez is nagyon rossz ötlet volt. Meg az egész börtönösdi is. A csatajelenet meg kusza, átláthatatlan. Szerintem aki játszott vele, az tudja, hogy miről beszélek.

Az 5 visszanyúlt a gyökerekhez, és a 3 alapjaira építve készítették el. A grafikájára nem lehet panasz, és mellette a játékélmény is megfelelőnek mondható. Bár szerintem azt a szintet nem éri el, amilyen a 3-é volt.

A 6 meg sok újdonságot nem hozott.

2014. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az összes rész megvan, kiegészítőkkel együtt, és így, az összeset ismerve egyet értek azzal hogy a III a legjobb rész. Eddig. A 7 nemsokára kijön, viszont bevallom én nem várom hogy túlteljesítse, de ki tudja, hátha kellemes meglepetésben lesz részünk :)


Az első kettő inkább csak azért van meg mert nem lenne nélkülük teljes a gyűjtemény, nem sokat játszottam velük.


A három már akkor is régi volt kissé amikor én játszani kezdtem vele, de a korszerűségétől függetlenül nekem tetszik a grafikája, egyszerűen szép, a maga két dimenziójában. Na meg hangulatos. De a legjobb az egészben a játékélmény, a játék dinamikája, stb amit nagyon eltaláltak.


A heroes IV a többség szerint egy nagy sz*r, hát valóban nem a legjobb darabja a sorozatnak. De nekem ez a rész is tetszett, ezzel játszottam először, és 8 éves koromban nem igazán zavart a leegyszerűsítettsége, hogy a börtön meg ilyenek mire jók azon nem gondolkoztam különösebben.


Az öttel nem sokat játszottam, nekem mindig befagyott, és a grafika valahogy túl csicsás lett, főleg a vár része. A többi nem rossz, de nem éri útól a III-at. Most nemrég vettem meg (régen tört verzió volt meg, ezért fagyott valószínűleg), lehet hamarosan újra nekivágok.


A hatot szintén mostanában szereztem be steamen, a grafika kétségtelenül gyönyörű, a történetet még nem ismerem teljes egészében, de eddig tetszik. A játékmenet nem hozott sok újat, ettől függetlenül jó, meg vagyok vele elégedve. A vár ismét 2d, mármint nem forgó, aminek nagyon örülök, szép és átlátható. A csaták kivitelezése, a térkép, stb mind tetszetősen lett megcsinálva, bár nem tökéletesen. Ami nekem kaotikus, az a képességfa... Sokszínű, meg minden, csak kicsit káosz... ez a vér és könny hírnév meg nem tudom, még most kezdem a játékot, majd kitapasztalom mire jó, nem tűnik rossz ötletnek.

2015. júl. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!