Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Vélemények az Elite Dangerous...

Vélemények az Elite Dangerous játékról?

Figyelt kérdés

Tervezem a játék megvételét, mivel videók alapján nagyon tetszik.

De nem tudom, hogy unalmas-e, sok magyar van-e és megéri-e az 50€-t?



2014. dec. 29. 14:54
 1/1 BlackEs válasza:

Az Elite Dangerous egy teljesen más játékstílus eddig számomra amivel találkoztam. Nincs benne fő száll story, de viszont magadnak alkotod meg a saját történeted.


Ha például kereskedni akarsz bolygók között, arra is van lehetőség. Vagy ha kalózokra és helyi bűnözőkre tömött vérdíjért cserébe akarsz vadászni, vagy netán bányászni és a portékádat eladni a fekete piacon, vagy csak felfedezőként járni a galaxist és a gyűjtött adatokat jó pénzért eladni, nem állít meg senki.

Ami még érdekes számomra hogy nincs szintlépés, karakter fejlődés, skill pont rendszer. Csak te, a józan eszed és az aktuális hajód amivel furikázol. Hidd el nekem, úgy bő egy hete vettem meg a játékot és eddig még nem csalódtam. Bár nem mondanám tökéletesnek, ha például kerülnéd a konfliktusokat, a csatákat, és halálesetet a játékban és nem vagy oda a stratégák perceket igénylő kidolgozásában (gondolok itt egy szimpla kereskedő útra pár naprendszer között) akkor elég hamar ráunhatsz. De ha érdekel hogy veszélyes kalandokba keveredhetsz egy szimpla csempészés vagy kalózvadászat miatt, akkor csak nyugodtan ölesd meg magad. :D

Bár én inkább a kereskedéssel voltam eddig elfoglalva.

Nem igazán érdekel a harc fogalma amióta megtudtam hogy ha veszel egy méregdrága hajót, és valami orbitális balszerencse miatt hazavágnád, azt a hajót már nem kapod ám vissza, se a pénzedet. És én itt gondolok milliókat beleölt szuper masinákba, a legdrágább fegyverrendszerrel meg stb.

Most úgy kitérnék a többjátékos módra és a tapasztalataimra amit szereztem ezzel kapcsolatban.

Más játékosokkal találkozhatsz igen, NPC-kel is bőven megvan tömve a Tejútrendszer, speciál magyar játékossal még nem találkoztam és mást sem ismerek akinek meglenne a játék, sőt igazából itt az oldalon tőled hallom először hogy csatlakoznál az Elit világába.

Bár, szerintem sokkal izgalmasabb lenne a játék ha másokkal játszol, sőt még beszéled is a nyelvüket, őszintén a legközelebbi találkozásom eddig a játék többjátékos interakciójával kapcsolatban annyi volt hogy megkérdeztem minden rendben-e egy ütközés után az áldozattól, persze ezt is angolul.

Szóval, a játék jó én ajánlom megvételre, rengeteg benne a potenciál de barátokkal ismerősökkel még honfitársakkal is jobb akikkel egy nyelvet beszélsz mint egyedül nyomni.

Ezért is szeretném megadni a játékon használt nevem. A nevet beírhatod a játék kezdőlapján és rákereséssel küldhetsz egy barát felkérést, amit a másik fél ugyan ezzel a módszerrel elfogad. Amúgy nem kell se kis, se nagybetűvel írni, automatikusan minden betűt nagy-ra rak át. A nevem pedig CorvoDadros. Ha gondolod felveszel és még találkozhatunk a virtuális galaxisban, ha nem hát én kívánok azért jó sok izgalmat és jó sok creditet a számládra.

2015. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!