Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » League of Legends: magasabb...

League of Legends: magasabb szinten játszó playerek meg tudnátok válaszolni néhány kérdést?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést inkább diamond playereknek teszem fel.

Egy diamond stream-ben hallottam hogy a profi jàtékosok teljesen máshogy gondolkodnak játék közben.

Jelenleg az ezüst 3 divízió poros útját taposom, de a season 5 végére a platinum útját szeretném járni.

De térjünk is vissza a gondolkodásra.

Silveres játékosként a lanen (early és midgame-ben)

Szerintem viszonylag jó farmom van (60-65/10 perc)

, a trade is viszonylag jól elmegy, item buildet tudom hogy mikor mit érdemes venni kinek, de miben különbözik egy silveres jàtékos gondolkodása egy magasabb divízióban játszó embertől? Esetleg pár jó tippet tanácsot solo q-ra? És igaz hogyha duozok haverommal akkor kevesebb pontot kapok/többet vesztek? Előre is köszönöm ha valaki ezt a sok kérdést megválaszolja nekem! :-)



2015. jan. 20. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pro player, de sokat játszok meg nézek meccseket, és úgy látom hogy a legfontosabb hogy tudj tartós előnyt kovácsolni egy pillanatnyiból (pl egy kill), illetve a csapatmozgások. Mindig úgy mozognak hogy fightnál előnyben legyenek. Mindig mindenkiről tudják hol van, ki hova ér hamarabb, kinek hányas képessége van, mennyit fog sebezni és túl lehet-e élni. Még akkor is ha 5 játékos van, és 20 varázslat. (legalábbis úgy tűnik kintről)
2015. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

különbségek:


diamondban 1:30ra megvan a first blood, ugyanis 5v5 járják a jungle-t.


Társak segítsége, folyamatos gankelés, együttműködés. Tehát ha toposként leölöd az ellenfelet, hazamész bevásárolni és alkalomadtán gankelsz midre.


Ha te lemész topról meg oda megy jungler, simán törtök 2 tornyot mielőtt pislognak 3-at vagy egyáltalán odaérnének.


Sárkány folyamatos farmolása/wardolása. Brutális az új sárkány buff, azt folyton el kell vinni. Komolyabb játékoknál 7-8. percben már ölni szokták.


Wardok. Általános tévképzet, hogy csak support vesz wardot, a többiek meg elélnek a trinketes warddal. Meg a maci kolbászát. Komoly szinten 3-4 pink ward ott feszül a mapon, mellette vagy 10 sima ward, mivel veszi a mides, veszi a jungler, veszi a topos. A red trinket is általános, gyakran 4 red 1 blue trinket (adc) van a csapatnál.


Felfogás: Magasabb szinten belátja valaki, ha tévedett, nem elkezdi noobozni a társait meg egyebek (pl balf* sz módon berongyolsz 1v5-be, aztán szidod a társaidat amiért nem mentek be veled meghalni). Adc védelme, nem hagyják ott meghalni azt a szerencsétlen harmatvirágot, megvédik, mert papír és szétkapják.


Folyamatos beszélgetés, infózás, nem csak pingelgetés.


Meg van még pár apróság, de ezek a fontosabbak.

2015. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt már goldban is tudja a legtöbb ember. Például vannak szituációk, mikor meg fogsz halni, nincs választás, és ilyenkor reflexből megy a flash vagy az ulti, ez hátrányt okoz a csapatnak. Tp-t pickelni semelyik lane-re, még top-ra sem igazán érdemes silver gold szinteken. Millió meg 1 apróság https://www.youtube.com/watch?v=x8-TcGPuw98
2015. jan. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

En altalaban midre megyek, mivel az a main lanem. Champselectben nincs rage(altalaban), a jatekosok egyuttmukodnek, ha alakulgat a teamfight, akkor mindenki igyekszik osszegyulni, es egyutt mozogni, majd a megfelelo pillanatban a tank megprobalja elkezdeni a fightot. Ahogy ez megkezdodott, mindenki igyekszik a megfelelo kepessegeivel beszallni a harcba. En LeBlanc main vagyok, es ha megkezdodott a fight altalaban stunnal kezdek, igy a csapatnak maris elonye van, majd ratolom valakire a full combo-t, de ugy probalom, hogy minel tobb embert sebezzek. Ilyenkor kell gondolkodni, hogy megeri-e varni teamfightban 1-2 masodpercet, vagy nem, mivel ezen a 2 masodpercen sok minden mulhat. Altalaban az adc-juk hatul van, mivel ez nem bronze, es mindenki probal az adc ele menni, hogy nehezebb legyen lefokuszalni. Ha meg mindig megvan a full combom, es az adc hibazik, bemegy kozepre, azonnal ratolom q r w (ez az lb comboja, igy sebez a legnagyobbat) es az adc mar halott is. LB egy assassin, a gyenge karakterek ellen van,(adc,assassin, stb, akiknek keves eletuk van es nem igazan epitenek armort, eletet).

A farm nagyon fontos. Nekem altalaban a 10. percben 80 farmom szokott lenni. Miert fontos a farm? Elsosorban az aranyert, mivel ha nem is tudsz olni, lesz penzed, masodik pedig az early jatekban (ha dorans ringed van) elegge megdobja a manadat, ha jol farmolsz, mivel a ringnek ez a passzivja: ha olsz, manad visszatoltodik.

A csapatod altalaban gankel, es az enemy is, es nem csak a jungle. Ezert kell mindig wardot venned. En mindig varok, pl eldontom, ha 1600 goldom van visszamegyek. Na de aztan meg varok par goldra, hogy tudjak venni wardot, na es akkor nyomas.

Az pedig, hogy mennyi pontot kapsz, vesztesz attol fugg, hogy kik ellen jatszottal. Ha olyan jatekosok ellen nyertel akiknek az elo-juk magasabb, akkor tobb pontot kapsz nyeresegnel, es kevesebbet vesztesnel. Ha olyan jatekosok ellen nyertel, akiknek az elo-juk alacsony, akkor kevesebb pontot kapsz, es ha vesztettel, tobbet vesztel.

2015. jan. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
marmint 10. percben 70*
2015. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!