Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Egy különleges PC, amely a...

Egy különleges PC, amely a Betterfield 4 gameplay videót ULTRÁN felveszi Fraps-el, de a Minecraft gameplay videót NEM? (A Többi lent! )

Figyelt kérdés

Még mai napig is sokat röhögög ezen a témán mikor eszembe jut, hogy az én PC-m egy BF4-et ultrán felvesz és laggtalan, nem fagy ki stb...

De ha egy Minecraft multiplayer videót akarok felvenni Fraps-el egyből kifagy a Minecraft.

Na még bővebben kifejtem:

Egyjátékos módban semmi baj nincs. A Minecraft nem fagy ki, még Fps laggok sincsenek, hanem gördülékeny az egész.

De ha már Multiplayerben belépek egy szerverre és elinditom a Fraps-et, a Minecraft kifagy.

(Pontosabban a feladatkezelőben megnéztem és ilyenkor a Java fagy le, ami működteti a Minecraftot.) És mikor a java leáll akkor kiírja hogy "A képernyő illesztő kártya nem válaszolt majd helyre állt!" De azt látom hogy nem a Fraps fagy ki, hanem maga a Java áll le. Próbáltam az effekteket is levenni, de Multiplayerben ez sem segített. Egyjátékosban Effekttel egy Tnt Eiffel Tornyot robbansztottam fel teljesen laggtalanul és nem is állt le semmi! XD

Gondolkoztam hogy mi lehet a probléma és arra jutottam hogy a videókártya nem bírhatja ezeket az effektes sz@rságokat. Ez csak az én véleményem! Segítsetek ti is! Írjátok le ide ha tapasztaltatok már ilyet, vagy tudnátok-e tanácsot adni. A válaszokat előre is köszönöm!


Számítógépem: (Szerintem nem olyan rossz ez a PC, hogy ne vigyen el egy béna Minecraftot)


AMD FX-6300 processzor

Arctic Alpine 64 GT AMD processzorhűtő

Asus M5A97 LE R2.0 alaplap

Asus R9 270 2GB DDR5 R9270-DC2OC-2GD5 videokártya

Corsair 8GB DDR3 1600MHz CMV8GX3M1A1600C11 memória

Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EZRX merevlemez



2015. febr. 24. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

a probléma egyszerű.

BF4-nél te 2 magot használsz ki játékra, míg a minecraft csak 1 magot képes kihasználni.

A BF4 erősen épít a videokártyára, míg az mc inkább a processzort eszi le.


Sajnos 1 szálon az AMD-k nem a legjobbak. Erre rájön egy rosszul optimalizált Fraps, amit főleg intel-re találtak és fejlesztettek (openGL nem szereti annyira az AMD-t).


Ez lényegében a Fraps hibája, nem a te gépedé. BF-nél besegít a videokártya, ami sokat dob rajta, de mc-nél ez nem lehetséges, mivel az egész játék egy nagy java fájl, ami meg 90-95%ban a procidat eszi le.

2015. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mondjuk a különleges szó azért erős túlzás, mai normál, átlag gamer pc :D
2015. febr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amúgy nem azért írtam, a "különleges szót", mert az én gépem a leg tökéletesebb, hanem csak hogy a Minecraft nem megy rajta, a Bf4 meg megy. Azóta már az Open Broadcastert használom és ott már nem fagy ki! Nagyon szépen megy! igazad van hogy a Fraps az intellel van "szövezségbe" nem az AMD-vel. Amúgy a Broadcaster is a procit eszi, meg rézben a vodeókártyát is, de megtalálja a kettő között az összhangot, tehát nem fagy ki! Más játékoknál és Minecraft Egyjátékosnál ragaszkodok a Fraps-hez.


Úgyhogy köszi a segítséget, ennyivel is okosabb lettem!

2015. febr. 26. 06:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy kétlem hogy az AMD annyira nem jó lenne, mivel ugyanolyan játékokat elvisz egy 90ezres Intel. Sokszor még jobban is teljesít, de a Fraps szempontjából nem jo csak.
2015. febr. 26. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!