Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szeretitek a táblás társasjáté...

Szeretitek a táblás társasjátékokat? Valaki játszik ilyenekkel felnőtt korára?

Figyelt kérdés

Én felnőtt koromra újra elkezdtem táblás társasokkal játszani a barátnőmmel, és a családban többen is beszálltak, gyerekekkel is.

Ezek vannak meg: Catan + 1,2,3 kiegészítő, Talizmán, Village, Dixit + 1,2 pakli, Carcassonne, Civilizáció.

És még Magic The Gathering kártyázni is szoktunk.


Valakinek mondanak ezek a nevek valamit?



2015. febr. 26. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is szeretem a táblás társasjátékokat, azaz jobban mondva szeretném, de a családomról ez nem mondható el. A barátom nincs oda érte, messze is lakik :)


Magicezni szoktunk, alkalomadtán. Idehaza nem úgy tapasztalom, hogy sokan ismernék. Egyébként, az szerintem elég messze áll a táblás társas fogalmától.

2015. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A Magic-et csak pluszban írtam bele, hogy azt is szoktunk :)Külön Magic kártyaboltba is szoktunk járni, kártyákat venni, új paklikat építeni. Nem sokat kockulunk vele, de van, hogy több hétig ránk jön :)

Néha jó lenne összejönni korunkbeliekkel társasozni, azért is tettem fel a kérdést :)

2015. febr. 26. 11:16
 3/12 anonim ***** válasza:

Igazából a Civilizáción kívül a többi cím nem sokat mond. Régebben sokat társasoztam egy-két jó baráttal, de mára senkinek sincs rá ideje.


Ismerős amúgy ez az időnkénti fellángolás a kártyajáték iránt :D Néhány havonta egyszer, talán. Akkor hetekig, aztán az év többi részében a paklik és a dobozok ott porosodnak a szekrényben.


Merre laksz, egyébként?

2015. febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Budapesten! Te?
2015. febr. 26. 11:23
 5/12 anonim ***** válasza:

"Valaki játszik ilyenekkel felnőtt korára?"


Ja, kb. fél Németország.

Sajnos nálunk nagyon alacsony szintű a játékkultúra, a felnőttek azért nem játszanak, mert "az gyerekeknek való". Máshol meg boldogan élvezi őket az egész család. A német rokonaimnál szó szerint hegyekben állnak a társasjátékok, és a család minden tagja verhetetlen a egyikben (pl. apuka Catanban, anyu Carcassone-ban, a kisfiú Camel Up-ban, stb.).

2015. febr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szeged. Nem épp a szomszédban van, így idehaza továbbra sem tudom érvényesíteni az, amúgy nem létező, tehetségemet Magicben :D


Az utolsó válaszoló véleményéről meg annyit, hogy én is rendre-módra külföldieknél tapasztalom, hogy rájuk jellemzőbb ez. De nem temetem a magyarságot, vannak kivételek.

2015. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os: Így van, mi itt máris kivételek vagyunk. :) Budapesten vannak külön társasjáték-, és fantasy boltok, és sok felnőttet szoktam ott látni. Rengeteg az angol nyelvű társas, így aki érez rá motivációt, nyelvgyakorlásnak is tökéletes. Akárcsak a Magic. Ott viszont már kevesebben vannak a játékosok. Nekem hál istennek van több haverom is, aki Magic-ezik, de azt kezdtem el megutálni a Magic-ben, hogy nagyon pénzfüggő, milyen hatékony a paklid.
2015. febr. 26. 12:52
 8/12 A kérdező kommentje:
5-ös, Te szoktál társasozni?
2015. febr. 26. 12:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Én inkább römizni szeretek.
2015. febr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az se rossz! Végülis a kártyát is kimondhatjuk társas játéknak.
2015. márc. 2. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!