Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan készülnek a Sims 2-be...

Hogyan készülnek a Sims 2-be a cuccok?

Figyelt kérdés

Az oké, hogy mindenki tud telepíteni egyedi cuccokat, de engem azok készítési módja érdekel! Milyen programmal tudok saját ruhát, cuccokat csinálni?

A célom az lenne, hogy különböző bogyókat gyártsak, amik növelik a simem bizonyos szükségleteit, én árazzam be, stb. Ez hogyan történik? Előre is köszönöm.


2015. márc. 4. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ehhez már elég komoly programozási ismeret, 3D modellezési ismeret, s miegymás szükséges. Különböző szoftverek és leckék vannak kifejezetten Sims 2 módok készítésére, ezeket angolul több szerencsével találhatod meg. Például itt:


[link]


A játék funkcióiban végzett módosításokhoz szükséges ismerni a programozási nyelvet, amiben a játék íródott. A Sims 2 esetében, ha jól tudom, ez pont egy egyedi nyelv, amit SimAntics-nek hívnak, s mivel nincs programozási ismeretem, nem tudnám mihez hasonlítani. A Sims 3 például C# nyelven van.


A textúrákhoz képszerkesztő program (Photoshop, Gimp, Photoscape, Paint.NET stb.) ismerete kell, ennyivel már egy bőrszínt, szemszínt, stb. el lehet készíteni. A hajstílusok vagy valami alap bútor elkészítése már 3D-s modellezést is igényel (Blender, 3DS Max), plusz textúrákat, persze. Az egyedi funkciós tárgyak viszont a tetőpont, ahol ezeken felül a SimAntics ismerete, és a játék módosításához, a fájltípusait kezelő programok ismerete is szükséges. Ilyenhez tutorialokat, leckéket főleg TheSimsResource-on és ModTheSims-en találsz.


Az angol nyelvismeret elengedhetetlen.

2015. márc. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ó, értem, nagyon szépen köszönöm! Akkor úgy néz ki ez meghaladja az én kapacitásomat.

Reménykedtem, hogy van valami program, amiben lehet kreálgatni, mint pl a FIFA-hoz is van az a program, amiben lehet csapatokat létrehozni, meg ilyenek. :(

Ez a SimAntics meg gondolom nem tanulható, csak az EA-n belüliek tudják.

2015. márc. 8. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!