Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen csapatot építsek fel a...

Milyen csapatot építsek fel a pokemon emeráldban?

Figyelt kérdés
egy hely már foglalt amiben biztos vagyok h a starterem mudkip lesz.

2015. márc. 15. 15:12
 1/2 Krisipoke ***** válasza:
Csak a játék végégig kell, vagy kompetitív csapatot szeretnél? Egyébként fontos mindenekelőtt a csapatod sokszínűsége, tehát ne egy típusból álljon az egész. Meg persze vannak más fontos dolgok, mint pl. hogy legyen egy repülő Pokémonod, amivel majd tudsz repülni egyik helyről a másikra.
2015. márc. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mudkip szerintem a legjobb Water-type starter, majd ha Swampert lesz csak a Grass-type fog Super Effective lenni ellene, mondjuk az négyszeresen, szóval érdemes neki adni egy Ice-type támadást. Az egyetlen hátránya, hogy a Speed stat-ja elég alacsony, szóval egy gyors Grass-type könnyen adhat neki OHKO-t. Moveset-et könnyű összeállítani neki, mivel a sima Attack értékei magasak, ezért mehet neki a Waterfall (STAB), Earthquake (STAB), IcePunck/Ice Beam, Endeavor.

Mivel kell valaki, aki védi Swampert-et a Grass-type ellen, egy Fire-, vagy Flying-type jól jön, hogy fedezze. Mehetne egy Ice-, vagy Poison-type is, de mivel sok Grass-type másodlagos típusa a Poison, ami elveszi a Super Effectivet a Poison-type elől, az Ice-type meg röhejesen alacsony védelemmel rendelkezik. Én a Flying-type mellet maradok, azon belül meg szerintem mehet Skarmory. Breeding-el megtanulhatja a Drill Peck-et, vagy ha nem akarsz várni, akkor ott a Fly, a Steel Wing-et megtanulja fejlődés közben. A Ground- és Poison-type nem sebzi, a Grass-type ellen négyszeresen védett, plusz még van 7 resist-je, amikben benne van a Dragon és a Psychic-type, a két leggyakrabban használt támadó típusok. Skarmory kicsit lassú, de az Agility adhat neki Speed stat boost-ot, plusz ha a Sturdy is megvan neki, akkor nem kaphat OHKO-t senkitől, még a két gyengéjétől sem, amiket mellesleg Swampert ki tud ütni. Steel-type lévén nagyon jó a sima Defense értéke, mondjuk a két gyengéje általában Sp. Attack támadásokat használ. Moveset: Drill Peck/Fly, Steel Wing, Agility és Metal Sound. Haladóknak a Spikes/Whirlwind kombó ajánlott.

Ha egy abszolút támadógép kell, akkor egy Psychic-type az ajánlatom. A Sp. Attack értékeik átlagban a legjobbak, aránylag gyorsak, viszont a többi stat náluk elég gyatra. 3 gyengéjük van alapból, amiből igazából csak a Dark-type a jelentős, a Bug-type egy alig használt típus, level 30 fölött szinte senki nem használja őket, a Ghost-ellen meg ott a Shadow Ball, ami noha nem ad STAB-et, de kombinálva a Psychic-type jó Sp- Attack értékeivel nagyon jól ki tud jönni. A 3. Gen-ben igazából csak egy kivételesen jó Psychic van, Gardevoir. Mehetne még Alakazam is, de ahhoz, hogy legyen egy olyanod tradelni kell egy Kadabra-t, azt meg nem mindenhol lehet. Gardevoir eléréséhez nem kell trade, a Psychic-ot alapból meg tudja tanulni, a Calm mind pedig még erősebbé tudja tenni az amúgy is STAB Psychic-et. Mint az írtam, a Dark-type az egyetlen komoly gyengéje, de az ellen ott van Skarmory, akit a Dark csak fele annyira sebez. Ha megvan neki a Trace, akkor le tudja másolni a többiek Ability-jét is. Moveset: Psychic (STAB), Calm Mind, Future Sight, Shadow Ball.

Sokak nem kifejezetten favorizálják a Normal-type Pokémonokat, de szerintem nagyon hasznosak. Az első három Generation-ből a kedvenc Normal-type Pokémon-om Kangashkan. Aránylag gyors, jó HP értéke van, mind a sima, mind a Sp. Def értékei egész jók, a sima Attack stat-ja remek, a Sp. Attack-ja viszont elég gyér. Mivel csak a Fightning-type Super Effective ellene, így Gardevoir által védve van, plusz meg tudja védeni magát, ha megkapja az Aerial Ace-t, ha kimaxolod a Frienshipet, akkor a Return akár 125-re is felmehet nála. Moveset: Return (STAB), Aeriel Ace, Substitue, Focus Punch.

Swampert-nek hála az Electric-type is fedezve van, ha szerzel egyet, érdemes tehát egyet beszervezni. Magneton ugyan a játék legerősebb Electric-type Sp. Attacker-e, de négyszeresen veri a Ground-type. Én Manetric-et javaslom. Ahogy a legtöbb Electric-type ő is erős Sp. Attacker és gyors, ám sajnos a többi értéke elég alacsony, de, mivel Swampert védi őt a Ground ellen, így nem is kell sok Defense neki. Moveset: Thunderbolt/Thunder (STAB), Rain Dance, Crunch, Thunder Wave.

Utolsónak meg válassz valakit, aki jól beleillik ebbe a csapatba. Ha mainstream akarsz lenni, akkor egy Dragon-type megfelelő lesz, Salamance, vagy Dragonite, esetleg még Flygon, vagy Kingdra, én ez utóbbit szoktam használni, a Dragon Dance+Waterfall kombóval, de mivel már van egy Water-type a csapatban, ezért ő kilőve. Annoyer-t beszervezni felesleges, ha nem valódi emberek ellen játszol, szóval záróakkordnak egy Dark-type jól mutatna a csapatban, mondjuk Houndoom. Akárcsak Manetric ő is gyors és jó Sp. Attacker, mivel félig Fire-type, azért nem árt neki a Bug-type, viszont a Rock- és Fightning odacsap neki keményen, viszont ezt a kettőt Gardevoir és Swampert fedezi. Moveset: Faint Attack (STAB), Flamethrower (STAB), Sunny Day, SolarBeam.

2015. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!