Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hány százalék az esélye hogy...

Hány százalék az esélye hogy ugyanazokkal a hősökkel indul a két csapat?

Figyelt kérdés
Tehát 123 hős van a League of Legends játékban, de... most beszéljünk tárgytalanul, hisz nem mindenki ismeri a LoL-t. Tehát egy játékban van 123 hős, amit választani lehet. és a játék elején mind a 2 csapat a 123 hősből választ 5-öt (egyet-egyet fejenként). Magyarul 5 hős áll szemben 5-tel. Hogyan kell kiszámolni hogy hány százalék az esélye, hogy mind a két csapat ugyan azt az 5 hőst választa egymás ellen? (csapaton belül egy hőst csak egyszer lehet választani, de pl: Kalista lehet a kék ill. a piros csapatban is EGYSZER)

2015. márc. 22. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:

az esely 0

soha nem lattam olyan meccset ahol a 2 csapat egyforma hosoket vitt volna

2015. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem nulla az esélye. Ez egy valószínűségszámítás feladat. A házifeladat kérdések kategóriában biztos lesz, aki levezeti.


Nekem már régen volt, és nem számolgatok ilyesmit 6 éve, én odáig jutok, hogy 123-ból 5-öt '123 alatt az 5' féle képpen lehet kiválasztani.


Tippem, hogy az eredmény 2/'123 alatt az 5', de tartok tőle, hogy nem ilyen egyszerű.

2015. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6.25%. hősönként 1.25% ha a forrásaim helyesek. Te a vak módról beszélsz, egy jobb játékos már draftot játszik, ott tényleg nem választhatod ugyanazt mint az ellenség.
2015. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, a forrásaim nem helyesek, sosem voltam jó matekból meg lusta is vagyok. Hagyjuk. Jééézusom.
2015. márc. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egyszerű a válasz, van 5 hős az első körben, ezt választja mindenki. ez 5*1*1*1*1 lesz. Ezt az 5-öt elosztod a a többi lehetséges hőssel, 123*122*121*120*119. Ezt beszorzod 100-zal és meg is van hány % az esélyed ugyan olyan hősökre. Jó számolást.
2015. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mostmár Barddal együtt 124 hős van, ne 123-mal számolj.
2015. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kövessük a képletes válaszolót. Az ő képlete szerint kereken 518571345600% az hogy ugyanazokat a hősöket pickelitek :) Ez azért nem olyan kicsi.
2015. márc. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A második válaszadónál lesz az igazság. 123 (124) alatt az 5, ezt szorzod kettővel, mert a két csapat-összeállítás független eseméy. Elég kicsi szám jön ki, 8,8e-9 a valószínűség, de ha nagyvonalúak vagyunk, kerekítsük erősen felfelé, egy mikroszázalék az esélye. :) (10^-6 %)

Bár ez változhat, mivel az egyes hősök választási valószínűsége még blind picknél nem azonos, súlyozni kéne. (Meta, "OP"-hősök, népszerű választások, értelmes csapatösszeállításra törekszünk stb.) Sanszos, hogy ennél nagyobb a tényleges valószínűség, de ennél többet nem tudunk mondani.

2015. márc. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!