Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit lehet tudni a holland...

Mit lehet tudni a holland Schoelen korongos fajátékról? Mik a játékszabályai?

Figyelt kérdés
2008. aug. 26. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Schölen, angolul discgolf (koronggolf, frizbigolf?)


tulajdonképpen golf csak kisméretű frizbivel. egy adott helyről indul az ember, a cél, hogy egy adott helyen felállított különleges láncketrecbe beletaláljon. a következő dobást (ha elsőre nem megy) onnan kell dobni, ahol a frizbi megállt.

a számolása is olyan, mint a golfnak.


itt van róla több:

[link]

2008. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez sem lehet rossz, köszönöm a választ, de nem erre gondoltam. itt adott egy fa játékpálya, kb másfél méter hosszú, oldalfalakkal, az egyik rövidebb oldalától kb40cm -re bezárólag négy ´odú˝ olyan egérlyukszerű bemenettel. Oda kell a fakorongokat be- hát nem dobni és nem is gurítani, hanem lökni..vagy nem is tudom hogy mondjam, és van ott egy akadályozó léc is, ami nem enged bizonyos távolságon túl lökni. 1-3-4-2 a kapuk fölötti szegecsek száma. Gondolom, az azt jelenti, ha oda pl az 1-es alatti kapuba bemegy a korong az 1 pont és így tovább. De nem hiszem, hogy csak ennyi a szabály :) ha valaki ismerné, jelezze. Köszönöm szépen és az előző választ is, hiszen azt nem is ismertem és biztosan jó játék lehet.
2008. aug. 26. 22:24
 3/5 anonim válasza:

Szia!


Szerintem te a sjoelenre gondolsz. Ha beszélsz angolul, itt olvashatod a szabályokat: [link]

A lap alján írnak a sjoelbakról.

2008. okt. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen!!!! kösziii :)
2008. okt. 23. 20:36
 5/5 anonim válasza:
Nincs mit :)
2008. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!