Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Bioshock infinitel kapcsolatba...

Bioshock infinitel kapcsolatban lenne jó pár belemenősebb kérdésem. Örülnék a segítségnek?

Figyelt kérdés

Na szóval(Amugy elég spoileres szóval aki még nem játszott vele az inkább először nyomja végig megéri fantasztikus!)


Néhány kicsit alapabb:

1. Elizabethnek honnan ered az a képessége hogy teareket nyisson

2.Bookernek miért vérzik többször is az orra a játék alatt? Hallottam már vmi olyasmit hogy azért mert egy másik dimenzióban meghalt na de ez nem világos.Ennyi erővel mindenki orrának véreznie kellene mert végtelen lehetőség van és abból az egyikben meg kell halnia nem?

3.Bookert mi készteti arra hogy eladja Annat/Elizabethet, vagyis a lányát?

Na van pár érdekesebb is:

1. Ugye a játék végén a különböző dimenziokból jövő elizabethek vízbe fojtják bookert hogy eltöröljék comstockot.Én azt nem értem hogy miért azt a bookert ölik meg aki a jövőbeli?Aki végigkisérte őket mindenen,az aki az A dimenzióból származik.(A dimenzió=Ahol booker nem fogadta el a vallást és eladta a lányát B dimenzió=ahol eladta a lányát és comstock lett belőle)Nem inkább azt a Bookert kéne megölni aki még meg sem tette az egészet?

2.Miután bookert vízbefojtották eltűnik az összes Elizabeth.De azzal mi lesz akit végigkisérsz a játékon?Csak mert ő nincs ott, Booker meg is kérdezi hogy" ki vagy te?" (Mivel azt az elizabethet akivel mész a nyakában lévő madaras vagy ketreces díszről lehet felismerni amit az elején választasz neki)Már mint ne értsetek félre tudom mi lesz vele szerepel a DLC-ben na de ad1 Itt ő hova megy? ad2 Ha elméletileg az összes Elizabeth eltűnik Booker megölésével annak az egynek a kivételével akit a creditek után látunk Bookernél az akit sosem vitt el Comstock akkor ő hogy maradhat meg? Végülis Comstock őt sosem vitte el zárta be a toronyba, történtek meg vele azok a dolgok ha Comstock nem is létezett.


3.A játék elején még a rabszolga megdobálós rész előtt pont az első vigor megszerzése után találkozunk az ikrekkel.Róluk most több szót nem is ejtenék gondolom akik még mindig tudnak nekem választ adni tudnak róluk mindent.Szóval ők megkérnek hogy dobjak fel egy érmét.Utána elmennek és látszik hogy mindig írás volt. Ez elméletileg azt jelenti hogy Booker már 122 ször próbálta meg megmenteni elizabethet de ennyiszer nem is sikerült.(Amúgy ezt valamikor említi is Elizabeth bár erre én sehogyse emlékszem)

Ezt viszont sehogyse értem.Hogy hogy ennyiszer próbálta, nem ez volt az első alkalom hogy Lutecek áthozták Bookert Comstock dimenziójába( a B-be)hogy elhozza nekik Annat/Elizabethet

Na kb ennyi lenne bár még van több kérdésem a Burial at the Seavel kapcsolatban az jóval zavarosabb még nekem mint az Infinite.Nagyon örülnék ha valaki végigolvasná és talán még egy hosszabb magyarázatot is megeresztene előre is köszi.

Egy utolsó talán már inkább véleménynyílvánítós kérdés.

Szerintetek Elizabethnek (akit Comstock elvitt és végig őt kísérjük) mi a célja vagy inkább mit szeretne? Tudom többször is említi hogy szeretne elmenni Párizsba de most nem erre gondolok hanem Bookerre.Azt ugye tudjuk hogy Comstockot utálja és Bookernél is vannal fenntartásai merthogy eladta de Bookerrel nem szeretne egy dimenzióban együtt lenni? Végülis őt csak szereti DLCbe is dumál vele (a rádión) és ott is eléggé függ hozzá.



#BioShock #BioShock Infinite #Elizabeth.Booker
2015. ápr. 3. 23:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolom azóta már utánna jártál a dolgoknak de azért próbálom összegezni a dolgokat.

> Elizabeth ereje, hogy kapukat nyisson másik dimenzióba onnan ered, hogy -ezt amúgy a játék végén láthatjuk- amikor Booker meggondolta magát a lánya eladását illetően szembeszált Comstockal aki megpróbálta átrángatni a lányt egy kapun keresztül, a csetepatéban az akkor még Anna nevezetű baba ugyan Comstockhoz került de a kisújját lecsípte a bezáródó kapu Annának. Így két valaóságos univerzumban is létezhetett Anna és ennek tulajdonították az erejét.

>Booker orvézése ahogy tippeltél igen akkor fordul elő amikor az adott univerzumban meghal egy másik Booker Avagy Comstock. Ez független időtől lehet az plus minusz pár nap is. Emlékezz amikor megöli Comstockot elkezzd vérezni az orra vagy amikor átlépnek egy másik Colombiaba mert nincsennek fegyverek. Látni a plakáton hogy hősi halált halt az ellenállók vezéreként. Ugyancsak elkezzd vérezni az orra mert abban az univerzumban egy másik Booker megszűnt létezni.

> Amikor Booker felesége meghal-nemsokat tudunk meg róla- és az elkövetett háborús dolgai miatt egyszerűen mondhatni leépül, bánatát alkoholba folytja és eladósodik a kártyajátékok és az egyéb szerencsejátékoknak köszönhetően. Comstock felajánl neki egy üzletet, ami abból áll, hogy Annát neki adja és eltörli a tartozását. Innen a mondat: Bring us the girl, and wipe away the dept.

> A játék végén megállapodhatunk abban, hogy Comstockot nem elég megölni valamennyi univerzumban mert több millióban még létezhet. Ezt szépen úgy magyarázza nekünk a játék, -Elizabeth kíséretében- hogy egy-egy döntésünk bizony megynit millió-millió kaput amin számtalan kimenetel lehet, de egy biztos ha meghoztuk a döntésünket akármi is legyen onnantól lavinát indítva az események pörögnek. Nos van az a jelenet amikor visszatérnek oda amikor Booker még Booker volt és Comstocká kereszteli magát egy pap kíséretében. De itt ebben az univerzumban nincs jelen Anna se Eilzabeth itt kezdődik minden ahogy mondták ez a bölcsöje Mindennek. Tehát akármit is választ Booker azon a napon (megtisztulás vagy hazárdjáték/alkohol) a kimenetel adott 2 irányban de a kettő összefolyik és tökéletesen bezárják egymást. A kiinduló pontnál kell elvarni a szálat amikor is Bookernek döntenie kell. Az a jelenet keretében amikor az összes fellelhető Elizabeth megjelenik előtte a folyónál nem látszódik az ékszer. Ennek az oka hogy meg sem történt. Ezalatt meg lett hozva Booker döntése és az univerzum kezzd összeomlani és megsemmisülni. Tehát amikor végitéletként belátja Booker hogy az a legjobb megoldás, hogy a döntés pillanatában kell meghalnia saját lánya(i) végeznek vele aki halála után egyszerűen nem jöhettek létre mert Booker es Comstock a bölcsőjében halt meg. Ezért tűnik el egytől egyig. És szerintem a játék egyik legtragikusabb jelenete. (Remélem nem írtam el semmit)

>Luttece ikrek megakarták dönteni Comstock birodalmát-ebbe most nem mennék bele miért- ennek módját úgy látták eredményesnek ha maga Booker számol le Comstockal és zárja be a kört. És az, hogy 122szer próbálkozott az már csak egy pikantériája a dolognak. Számtalan módon bevégezhette szerencsétlen Booker a kalandok során egyszerűen vagy megölik, leesik, nem sikerül kiszabadítani. Szerencsétlent meg rángatják egyfolytában. DE mint látszódik alany akad bőven hiszen millio kapu lehet. A burial at the Sea pedig szamomra egy mestermű amit a mai napig bogozok mivel egybe függ az első Bioshock játékkal és a végén zárul le a bioshock univerzum köre ami szerintem az évszázad csattanója... Érdemes elolvasni a könyvet is ha nagyon érdekel.

2016. márc. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!