Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mennyire kapcsolódnak össze...

Mennyire kapcsolódnak össze az Assassins's Creed részek?

Figyelt kérdés
sztorilag, meg ilyesmi

2015. ápr. 4. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Az első három jelen idejű sztorija összekapcsolódik aztán márcsak az a közös, hogy valaki mindig beül egy gép mögé, hogy valaki emlékeit felfedezze (vagyis, hogy mi játszunk a múltban)

A múltos sztorik annyiban kapcsolódnak, hogy a családfa ugyanaz és a sztori közben kiderül hogy x személy y életébe beletartozik, beleavatkozott, stb.

2015. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aham, értem. Ez valahogy nem volt tiszta, évente adnak ki játékokat és nem értettem az összefüggést, én sajna le voltam maradva még az elsőnél jártam, haladtam mert most a kettest játszom :D így érdekelt hogy most mennyire kötődnek össze később :)
2015. ápr. 5. 13:01
 3/8 Vandor95 válasza:
A 2., brotherhood, és a revelations igencsak összekapcsolódnak, hisz ez Ezio trilógiája, de az egyes is beillik a képbe, főleg a revelationsnál fektetnek rá hangsúlyt, de a többiben sem felejtik el Altair-t. A többit még nem próbáltam. Ami a felszerelést illeti, a brotherhood és a revelations közel állnak egymáshoz.
2015. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na akkor az a három Ezio trilógia, az jó mert bírom a csávót :) és legalább van összekapcsolódás. A mostaniak fényében nem értettem, most hogy van a dolog :D összezavart, hogy mindig csak jönnek és jönnek az új játékok. ÉS mennyire vannak benne újításos elemek? Mármint felveszi ugyanazt a sztori "zsánert" és kész vagy mernek újítani?? Kapok netán tőle újdonságot vagy sem?
2015. ápr. 18. 21:39
 5/8 Vandor95 válasza:

Mindben van újítás, de Ezio az AC II-ben jelenik meg, szóval AC 2, ACB, és ACR Ezio története, az első ALtairról szól. Azonban ez úgy kapcsolódik a rev.-hez, hogy Ezio elmegy Masyafba. Altairnak ő valami.. nem is tudom, lehet hogy rokona, nem értettem a történetben. A lényeg, hogy vannak Ezio-nak képességei, amivel látja Altairt. A masyafi kulcsokkal meg még át is él egyes emlékeket.

újítások..

AC 1: (ez ugye az alap, tehát nincs mihez viszonyítani)

AC 2: megjelennek a különféle boltok, a nem történetfüggő-fejlesztések, és ha jól emlékszem a nyílpuska is, bár ebben nem vagyok biztos. Az ellenfelek többnyire közelharcosok, de vannak íjászok a tetőkön. Ja és ebben már tudsz úszni, akárcsak a további részekben, de ez az elsőből kimarad.

ACB: megjelennek a fejlődések a technika terén, már az ellenfélnek is vannak nyílpuskái, és muskétái (vagy valami hasonló fegyver). A közelharci egységek nagyjából maradnak azok, mint a kettesben, tehát a bosszantó fürgék, akik elugrálnak a támadás elől(a nevüket nem tudom :D ), az őrkapitányok, és a gyenge közkatonák. Ezenfelül az (angolul ún.) "Brute"-k a nehéz páncélban, és nagy fegyverekkel. Megjelennek azonban a pápai őrök (papal guards) akik nincsenek híján sem páncélnak, sem fegyvernek(sok életűek, általában nem emlékszem milyen kardjuk van, de van egy pisztolyuk is, amivel előszeretettel lövöldöznek. Lásd bevezető videó, fellelhetők négyes csoportban az Angyalvártól (hatalmas vörös lobogós épület, ami majdnem mindenhonnan látható, kivéve a házak közül az utcáról) nyugatra(történet előrehaladással majd rájuk találsz). Mi is van még? Hát igen, a war maschines néhány technológiai fejlesztés, részleteket majd megismered. Mi is van még? Ha jól emlékszem a kettesben nem lehetett kedved szerint öltözéket váltani (bár ez nem biztos) de itt már mindenféleképp lehet, méghozzá elég széles a választék. Minden esetre megjelenik még valami egészen új: az ejtőernyő. Tornyok is vannak, amiket ha felgyújtasz, szerezhetsz új assassin-okat, akiket harcba szólíthatsz, küldetésre küldhetsz(a galamb ketrecekből, vagy a tornyokból), kitaníthatsz(counter kill, meg hasonló extra mozdulatokra, valamint fejleszted a páncéljukat), majd legvégül ha elég tapasztalatot gyűjtöttek egy szép ceremóniával tiszteletbeli assassin-á nevezed ki őket, amihez jár videó, na és persze még erősebbek lesznek, valamint elérnek arra a pontra, ahol kimaxolod őket. Ha elég tagod van, hívhatsz nyílzáport, akitől dől minden ellenfél a közelben.

ACR: nemcsak technológai változások vannak, hisz egy egészen új környezetbe megyünk, tehát megszűnnek az előző 2 részben megszokott templomosok, és más ruházatot kapnak. Puskás őrök itt is vannak, és ha jól emlékszem, számszeríjászok is. Vannak kocsikázós küldetések, ahol az ellenfelet ki kell lökni, valamint megjelenik a kedvenc újításom, a karompenge, ami egy továbbfejlesztett rejtettpenge, amivel nem csak ölni tudsz, de számos új mozdulatot is mint az akaszd és fuss, kampó akasztás(jól jön ha túl rövidet ugrottál, vagy épp túlugrottál a szilárd tetőn, tartsd nyomva a shift-et, ott van még a counter steal, amire nehezen jöttem rá hogy megy, hisz nem tudtam róla, hogy létezik, trükkért megéri olvasgatni betöltéskor a tippeket, vagy beszállni, és amit túl unalmasnak tartasz átugrani. A karompenge még jó mászásra (távoli kapaszkodók elérése), a megkapaszkodás - amit már említettem - vagy a... nem is emlékszem hogy nevezték azt a mozdulatot, mikor arra a felfüggesztett akármire ugrasz, amik a sarkokon átdobnak az épület egyik oldaláról a másikra, szóval ha itt időben nyomod a shift-et, "kilő", ezálltal egyenesen távolabbra ugrasz. Ezenfelül megjelenik a füstbombán kívül számos új bomba, valamint az alapanyagaik. Egy kis ízelítő: mérgező bomba, elterelő füstbomba(oda vonzza az őröket a detonáció helyére), szöges bomba (bénító hatású, jó ha mondjuk a 10 ellenfélből szívesen leszúrnál párat, de híján vagy füstbombának, vagy a bárányvéres bomba (ami az előzővel azonos hatású, csak mókásabb hogy mindent beszínez véresre :D ), repeszbomba, és még pár másik elterelő, vagy halálos bomba, amik más nevet viselnek, más alapanyagból állnak, más a detonáció kinézete, de a 3 fő hatás a lényeg: halálos(mint a repesz-, és 2 fajta a méregbomba), elterelő bombák (zaj alapú, csalifüst, és az előzőkben megszokott bénító füst), a harmadikra már nem emlékszem, de azokat nem is használtam nagyon. :D különféle héjtípusokkal készíthetsz el mindenféle bombát: tapadó tasak(eldobáskor ráragad egy emberre, és egy idő múlva jön a bumm a választott hatással), törékeny bombahéj (ami ha földet, vagy embert ér azonnal robban), drótakadály (mint valami 2. vh.-s aknamezőn :D annyi a különbség, hogy itt meg van, hogy mekkora körbe ha belelép az áldozat, akkor robban), és a...fú nem emlékszem emennek a nevére sem, a lényeg hogy eldobás után 3 másodperccel robban. Amolyan "gyújtó bomba" szerűség. Lehet a neve is majdnem épp hasonló). Szóval a revelations bővelkedik újításokkal. Ejtőernyő szintén van, az elejétől kezdve. Itt már nem csak megszerzed, de időnként meg is kell tartanod a tornyokat (ha a vörös "kör" az életerőd mellett kétszer körbeér, számíts a támadásra). Assassin-okat itt is toborozhatsz, ám változatosabb módon, mivel itt már különféle küldetéseket kell végrehajtani értük, pl verseny megnyerése, valaki meggyilkolása, stb), még az ACB-ben mindegyiket körbeveszi 4 katona, akiket ha kinyírtál kb mindnél ugyan az a szöveg, annyiban hogy a férfiakkal kezet fog, a nőknek meg a vállukra teszi a kezét :D ). Itt már 2x annyi assassin-od is lehet, ami jó mert még egyik banda küldetésen jár, még mindig hívhatsz szorult helyzetben különféle segítségeket. A fegyvereiket sajnos nem tudod megválasztani, meg van ki mihez ért. Van aki nyílpuskás (ennek a fegyverén nincs mit fejleszteni, csak mozdulatokat tanul, mivel ő rejtettpengét használ közelharcra), van aki tőrrel harcol(minél nagyobb a harcra költött skill pont, annál jobb fegyver- és így megy ez a többinél is) pl rejtett pengés(mondjuk ennek külön fegyverek nem fejlődnek, de mozdulatokat tanul) nagy fegyveres (mint pl pallos, csatabárd-tapasztalattal változik), vagy az egyszerű egykezes kardot viselők. Azonban itt nincs beavatási ceremónia, hanem különféle mester küldetéseket tudsz végrehajtatni velük, na meg persze kíséred őket közben, hisz itt már hivatalosan Mentor vagy (király úgy mászkálni az assassin bázison, hogy mindenki szívre tett kézzel, meghajolva üdvözöl :) ). Ruhák válogathatók itt is, és persze bár van néhány, ami a brotherhood-ban is elérhető, vannak újak is (egyhez pl egyszer végig kell vinni a sztorit, másik az animus-kalandozásokkal érhető el, ami az assassin-os történettől különálló szál, ami elvileg főszál lenne, de szerintem kijátszható nélküle is). Azonban hogy ne csak dicsérjem, van egy átkozott rossz tulajdonsága, ez pedig hogy nem biztosít nagy kaland-térképet. Zsúfoltak Konstantinápoly utcái, de ezentúl csak 2 nagyobb helyszín érhető el 1-1 szekvencia erejéig. Természetesen van pár rejtett helyszín , de város csak kettő. Mondjuk az ACB-ben még kevesebb, hisz ott bár bejárod Monteriggioni-t, nincsenek boltok. Ott csak Róma nevezhető városnak ily téren. Szóval ha engem kérdezel, a revelations jobb, bár ha a történetet egészben akarod ismerni, akkor előbb AC2, aztán ACB, majd jöhet a hab a tortán. Ja igen, új ellenfelek.. szóval van egy rakás oszmán katona (köztük egyik fajta az idegesítően elugráló, de nem sok életű, a közkatona, és a janicsár(akinek a pápai őrökhöz hasonlóan van pisztolyuk, és kardjuk is, sőt ki tudnak térni, valamint sok az életük, de a nyílzápor, és a méreg mindenki ellen hatásos. ;) vannak még puskások, és bombások. (ja bocs, valahol azt is írtam, hogy ebben is van nyílpuskás ellenfél.. tévedtem).Vannak még "bizánciak", akik a templomosok. Vannak civilbe öltözött orgyilkosaik, akik galád módon mögéd lopakodnak, és ha késel még ki is nyírnak, vannak puskásaik, közkatonáik, és vannak az úgynevezet Amogavar-ok, akik többnyire vezetik a bázis támadást/ parancsnokok az ellenséges területen.

2015. ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azta, na akkor amint átviszem a kettest megyek tovább :D elkezdett érdekelni :) köszi a részletes leírást :) legalább lesz mindig egy kis újdonság :)
2015. ápr. 19. 15:10
 7/8 Vandor95 válasza:

Pedig még szerénykedtem.... :"DDDDDDDDD

Amúgy véletlen nincs eredeti brotherhood/revelations cd-d? Ha esetleg lenne kedved, multizhatnánk... (ha nincs, 4000 Ft-ért jár mind a kettő együtt. Kiegészítő tartalom pl néhány brotherhood fegyver a revelations-ba, meg ha jól néztem a brotherhood-ba is lenne valami, meg akkor még multizni is tudnál. Sőt, így már lenne egy 4 személyes csapatunk :D

2015. ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igyekszem beszerezni, láttam én is a kettőt együtt, esetleg ha beszerzem szólok :)
2015. ápr. 19. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!