Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Elég bugyuta kérdésnek hangzik...

Elég bugyuta kérdésnek hangzik tudom de sehogy sem tudom kényelmesen beállítani a számítógépes asztalom. Többi lent! Nektek is van/volt ilyen?

Figyelt kérdés
Az lenne a gondom hogy nemtudom kényelmesen beállítani a számítógépes asztalom egyszerűen sehogy sem jó:(Valakinek volt hasonló gondja?Ha igen hogyan oldottátok meg? Tudom hogy elég hülye kérdés de azért ne egyetek meg :D

#játék #asztal #kényelem #számítógépesasztal
2015. ápr. 30. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
mi vele a bajod? mi fáj, mi nem jó benne? széked? vagy hogy nem jó, 1000-es az asztal aztán nem megy be a 800-as helyre vagy mi? Mert ennek se füle se farka. Konkretizálni kéne mi az, ami zavar.
2015. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 CptTomato ***** válasza:

Az ergonomiát kell csak figyelembe venni ...

a talpad ülő pozicíóban mindig érje a földet és a térdeid egy picit magasabban legyenek a combtövedtől (ez eléggé kivitelezhetetlen a legtöbb asztal mellet/szemben)

A szemvonalad a monitorod kiegyenesített háttal mindig a monitor középvonala fölött legyen egy kicsit a karjaid pedig (ha nincs kar támasz a székeden vagy nem tudod egy vonalba hozni az asztaloddal) az alkarodon támaszd meg úgy hogy a felkarjaid 20-30° -ot zárjanak a törzseddel. Ha van kartámasz és egyvonalba is tudod hozni az asztallal akkor ugyanúgy kell mint fentebb csak a karod többi rész legyen a kartámaszon.

Itt jegyezném meg hogy ezek csak ajánlások és "rövid 1-4" órás relatív kényelmes de egészséges ülést tesznek lehetővé, én azt tapasztaltam ha csak törekedsz a fent említettekre és úgy űlsz ahogy neked kényelmes az sem okoz komolyabb "sérülést".

Próbálgasd ki amiket írtam és majd kialakul. Viszont ha hosszabb időt akarsz egyhuzamban gép elött ülni akkor egy csukló támaszos egérpad (és talán egy billentyű is de az annyira nem "must have") és egy ilyesmire kialakitott szék se árt.

2015. ápr. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a második válaszolónak hogy segített!Nagyon sok mindent leírtál amit kipróbáltam és már sokkal jobb:)A legnagyobb gondom az volt hogy 10 perc után fájt a karom ha gépeztem de ez most mellékes:) Azthittem hogy majd mindenki szidni fog hogy hogy eleht egy ilyen kérdést feltenni de nem:)Köszönöm szépen!Nem törlöm a kérdést hátha valakinek még valakinek ugyanígy megoldja a problémáját a tippeid(Azért az 1 válaszolónak is megakarom köszönni igazadvan nem nagyon írtam le sok mindent:/)
2015. ápr. 30. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!