Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit változtassak ezen a...

Mit változtassak ezen a pokemon csapaton?

Figyelt kérdés

Smogon tripleshez használom.


Blastoise-Mega @ Blastoisinite

Ability: Mega Launcher

EVs: 248 HP / 252 SpA / 8 SpD

Modest Nature

- Aura Sphere

- Water Pulse

- Dark Pulse

- Ice Beam


Politoed @ Leftovers

Ability: Drizzle

EVs: 252 HP / 252 SpA / 4 SpD

Modest Nature

- Scald

- Ice Beam

- Psychic

- Hyper Voice


Tentacruel @ Leftovers

Ability: Rain Dish

EVs: 252 SpA / 4 SpD / 252 Spe

Timid Nature

- Scald

- Sludge Bomb

- Acid Spray

- Ice Beam


Swampert @ Leftovers

Ability: Torrent

EVs: 252 HP / 252 Atk / 4 SpD

Adamant Nature

- Earthquake

- Waterfall

- Ice Punch

- Rain Dance


Crobat @ Leftovers

Ability: Inner Focus

EVs: 252 Atk / 4 SpD / 252 Spe

Jolly Nature

- Pluck

- Cross Poison

- Steel Wing

- Tailwind


Greninja @ Leftovers

Ability: Protean

EVs: 252 SpA / 4 SpD / 252 Spe

Timid Nature

- Dark Pulse

- Scald

- Ice Beam

- Mat Block



2015. máj. 15. 12:34
 1/8 Krisipoke ***** válasza:

Én pl. lehet, hogy megpróbálnék nem-víz Pokémont is beletenni (Crobat-en kívül), mert mit csinálsz, ha az ellenfél tele van elektromos meg fű Pokémonokkal?


Én lehet, hogy tennék bele más, nem víz, de esőt kihasználó Pokémont, például valamit, aminek Dry Skin, Hydration, vagy Swift Swim a képessége (vagyis Parasect, Jynx, Toxicroak, Heliolisk, Accelgor, Goodra, Armaldo, vagy Beartic közül valamit), illetve eleve lehetne még pár Pokémon a csapatban, akinek esőt kihasználó abilityje van.


Egyébként kicsit pazarlás szerintem egy esőcsapatban nem használni egyáltalán se Thundert, se Hurricane-t.


Aztán... Politoed-nak Hyper Voice? Minek? Nem is biztos, hogy tudnék olyan felállást mondani, ahol kifejezetten jól jönne. Oké, a Substitute-on átüt, de nem tudom, ez mennyire fontos, amikor akár el is pusztíthatod azt.


Meg miért van mindenkin Leftovers? (Eleve honnan szerzel ennyit?) Közel sem minden Pokémon ebben a csapatban tank vagy fal alapanyag. Egyébként még én legalább egy valakinek megtanítanám a Rain Dance-et, és Damp Rock-ot raknék rá. Meg egyébként ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, a Black Sludge jobb Crobatnek meg Tentacruel-nak. Ugyanazt csinálja, csak ha lelopják róla, akkor sebzi az áldozatot. Ja, és én Tentacruel-t biztos nem Speedre fejleszteném. Amúgy olyanok, hogy Life Orb, vagy Focus Sash nem kell senkinek? Olyanból is látok párat, akinek mondjuk egy Assault Vest fantasztikus lenne. Eleve sok formátumban item clause van amúgy, azaz nem lehet két Pokémonodon ugyanaz a tárgy.

2015. máj. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Krisipoke ***** válasza:

Most láttam csak, hogy Smogon Triples...


Akkor még hozzátennék egy-két dolgot. Pl. hogy Smogon szabályzatban tilos a Drizzle + Swift Swim, ugye? Akkor azt hagyd. Viszont lehet pl. olyat, hogy Surf valakinek, egy másikon pedig Absorb Bulb van, az csodákra képes. Igazából egyre jobban sajnálom Tentacruel-on azt a Leftoverst. Vagy egy Water Absorbos Pokémon is jól működhet ezzel a kombóval. Vagy amúgy rakhatsz be valami Lighnningrodos dolgot, hogy elterelje az elektromos támadásokat, nem tudom.

2015. máj. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hmmmm. Az a stratégiám, Politoeddal, Crobattel és Greninjával indítok. Crobat tailwinddel kezd. Ha az ellenfél trick roomot használ, akkor azt megszívtam. Crobatet az inner focusnak köszönhetően nem tudják fake outolni első körben és nála gyorsabb pokemon igen ritka. Aztán a Víz típusú támadások az esőnek köszönhetően mindenhol kapnak egy 1,5ös szorzót. A jég típusú támadások pedig hatékonyak a fű típusú pokemonok ellen, le is győztem egy teljesen fű típusú csapatot ezzel a csapattal, plusz van sok pokemon ami ellen 4-szeresen hatékony, pl föld-repülő vagy sárkány-repülő pokemonok. Swampertnél torrent abilityt használok, mást nem is választhattam. Eleinte Zapdost használtam, meg Articunot tailwind felhasználónak. De áttértem Crobatre mert eleve gyorsabb, Zapdosnak pedig kevés jó támadása van, Articunonak pedig a jégtípus miatt gyenge védekező és lassú is. Mega-Swampertet pedig azért nem használok mert túl gyenge a fű típussal szemben. Mega-Blastise túlél egy bármilyen erős elektromos vagy fű típusú támadást, ha az nem critical hit.


Igen, tényleg lehetne több esőt kihasználó, de nem víz típusú pokemon rakni a csapatba. A lighting rod is jó ötlet és a többi is amit írtál. Most Crobatnél Acrobaticsot használok Pluck helyett, és ezért nincs nála item, de lehet ezen változatni fogok, plusz Tentarcruelnak mindenképpen megy a black sludge.

2015. máj. 17. 09:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha Tentacruelt defensere fejlesztem az úgy jó lesz?
2015. máj. 17. 09:17
 5/8 Krisipoke ***** válasza:
Attól függ, hogy mi ellen akarod védeni. Ha sima defense-re fejleszted, akkor úgy általánosságban nehezebb lesz leütni, viszont ha sp. defre, akkor meg NAGYON nehéz lesz spec támadásokkal.
2015. máj. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Krisipoke ***** válasza:
Egyébként szerintem jó döntés volt az Acrobatics a Pluck helyett. Vagy még a Brave Bird is jó választás, ha nem félted a HP-ját.
2015. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Megtudhatnám ez melyik pokemonos játék és, hogy gépen vagy konzolon játszátok:)?
2015. júl. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Krisipoke ***** válasza:
Utolsó: Kb. az összes főszériás Pokémon játékban ilyesmi a harc, csak egyre fejlődött a generációk során. A Nintendo handheld gépeire vannak, a legrégebbi a Game Boy-os Pokémon Red és Blue verzió, a legújabb pedig 3DS-re a Pokémon OmegaRuby és AlphaSapphire. Csak ajánlani tudom a sorozatot egyébként.
2015. júl. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!