Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Harry Potterhez, Alíz csodaors...

Harry Potterhez, Alíz csodaországban-hoz hasonló PC játékokat tudnátok nekem mondani?

Figyelt kérdés

Imádtam a HP összes részét, és az Alízt is, meg a Shrekk volt még ilyen. Ezekhez hasonló játékoknak örülnék nagyon! :)

L.



2015. jún. 11. 02:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés... Nagyon sok nagyon jó játékot ismerek, de HP-ból az első kettő meg az 5. volt meg, azok tényleg jók voltak, de hirtelen semmi hasonló nem ugrik be. Az "Alíz" meg nekem nem tetszett. Ha platformjátékokra (ugrálós, mászkálós, gyűjtögetős egy kis harccal köznyelven) gondolsz a hasonló alatt, az jelentősen leegyszerűsíti a dolgot. :D Tomb Raider régebbi részeivel próbálkozz (Legendtől felfelé, nekem azok nagyon tetszettek), abban kellett keményen logikázni is a régebbi részekben és még a főhős is nő. Vagy esetleg ott a Trine, Ori and the blind forest (ami azért kicsit gépigényes, de cserébe olyan hangulata van, hogy besza-behu), Prince of Persia Sands of Time-trilógia (ami a személyes kedvencem lesz halálom napjáig). Mondanám még az Unchartedet, de az csak PS3-ra van sajnos, pedig az is gyöngyszem. Remélem segítettem, vagy ha nem, akkor biztos tudok még valamit ajánlani, ha kifejted, mi fogott meg az említett játékokban. :D
2015. jún. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alice Madness Returns :P
2015. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Harry Potter alatt melyik részére gondolsz főleg? :) Mert az 1-3., a 4., az 5-6., valamint az utolsó részek nagyon eltérő stílusokra tagolhatóak. Én is szerettem őket, bár ez inkább a Rowling világa iránti elfogultságból ered. Annyit ehhez még hozzáfűznék, hogy főleg az első három játék PC és PlayStation verziója nagyon, de nagyon eltérő játékok voltak (a 2. különösképp). Így ha más nézőpontból, több játékidőt akarsz, PCSX2 nevű emulátorral a PS2-es verziót is kipróbálhatod számítógépen.


Esetleg a LEGO: Harry Potter játékok is tetszhetnek, ha már szereted a HP-t. Meg még néhány más témájú LEGO PC játék.


Platformernek ott vannak a Rayman játékok. Akkor szóba jöhet Tomb Raider, Final Fantasy játékok (én az utóbbinak személy szerint nem vagyok rajongója). Prince of Persia régebbi részei.


Továbbá Spiderman-játékok (főleg a régebbiek). Batman-játékok. X-Men játékok. Talán az Assassin's Creed-szériából is válogathatsz és találsz kedvedre valót.


A már előttem ajánlott Alice Madness Returns nagyon jó, bár az azért mereven elüt az Alíz csodaországbantól (gondolom, a 2010-esre gondolsz? esetleg 2000?), és egy nagyon sötét változatban festi fel Csodaországot. Ugyanilyen American McGee's Alice, ugyanattól a készítőtől.


Az Alíz Csodaországban (2010)-et a Disney készítette. Meg említetted a Shreket. Ez alapján más Disney-játékok és Activision-játékok (Shrek készítője) is szóbajöhetnek (én személyesen nem rajongok értük). 102 kiskutya, ami egy 2000-ben kiadott játék, nagyon jó volt. Ha meg tudod oldani a frissebb operációs rendszeren való futtatását. Donald Duck: Quack Attack (Amerikában Goin' Quackers-ként ismert) szintén nagy kedvencem volt anno. A L'ecsó filmből készült videojáték is érdekelhet (Ratatouille). Toy Story-játékok, klasszikusok.


Ilyesmik. De a többi azon múlik, hogy hány éves vagy voltaképpen és mik is érdekelnek. Mert én még így 20 éves lányként is elő-előveszem a Harry Potter régebbi részeit, nosztalgia gyanánt. De a filmből készült játékokat rendszeresen elszúrják, csak pénzlehúzás a célja. Viszont rengeteg, filmhez nem köthető PC játék van remek, élvezhető történettel és hosszú játékmenettel. De sok esetben ez igényli az angoltudást is, azzal nem tudom, hogy állsz.

2015. jún. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az összes LEGO kaland

Dust: An Elysian Tail

2015. jún. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

Igazatok van nem fejtettem ki eléggé, ennek ellenére még is mindenki írt valami hasznosat :D

A Harry Potternek az 1-3 volt az igazi kedvencem, és igazából tényleg a hangulata miatt, mert nagy HP rajongó vagyok :) de az 5. és 6. is nagy kedvencem szerintem ha mások is mint az első 3, akkor is ugyanolyan jók! :D

És igen én az ilyen gyűjtögetős küldetéses néha harcolós játékokat szeretem nagyon, mint a HP is, meg a Shrek stb. ilyen volt még a jégkorszak is pl:)

És az is igaz hogy leginkább a filmekből készültekre gondoltam, és azon belül is a disney-re és társaikra! :DD Egyébként én is 20 éves lány vagyok és a korom ellenére imádom ezeket a játékokat... szóval nagyon köszönök minden választ! :)

2015. jún. 14. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!