Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » League of Legends, Dota2 vagy...

League of Legends, Dota2 vagy Heroes of the storm? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

2015. jún. 11. 13:00
 1/4 anonim válasza:
0%
League of Legends :"D
2015. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Attól függ hogy te mire vágysz. Ha egy mobát szeretnél ami tényleg bot egyszerű akkor a Heroes of the Storm, ha egy kicsit bonyolultabbat szeretnél akkor a League of Legends és ha tényleg kemény kihívásra vágysz akkor Dota2. Mindenkinek másra van igénye.
2015. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Nekem a Heroes of the Storm hatalmas csalódás lett, pedig Blizzard és leginkább WoW rajongóként már nagyon vártam. 20 perc agyatlan lövöldözés a meccs. Van benne 1-2 jó cucc, de azt leszámítva számomra iszonyat unalmas.


LoL most a legjátszottabb játékom a 3 közül. Nem vagyok annyira nagyon rossz benne (Platinum 3 most éppen), de még lenne hova fejlődni. Jóval kisebb a pálya, mint a Dotában és az egész játékmenek olyan "folyékonyabb", gyorsabb. Manapság kicsit (rohadtul) kezdem megunni, hogy mit művelt vele a Riot az évek alatt. Amit abszolút rühellek benne, az az, hogy 1. a készítő a passzív játékot jutalmazza (nézzük meg pl. a tornyokat: alacsony szinten beléd lő egyet, akkor már nagy hátrányba kerültél a lanen, kettőt és ha van fél esze az ellenségednek akkor halott vagy) 2. "Summoner spells", tehát ott a Flash, ami egy "Ingyen szabadulás a börtönből" monopolys kártyának felel meg 3. "META". Top, mid, jungle, adc+supp boton és kész. Minden játékban ez lesz. Jó lehet az LCS-en (ami ugyancsak nem a régi, elég unalmas manapság) látsz mást is, de te azzal soloq-ban nem fogsz találkozni.


Manapság kezdek átszokni a Dota felé. A pálya jóval nagyobb. Itt sokkal több passzív képességek vannak, de mégis jóval érdekesebb hősök is vannak. Az biztos, hogy bonyolultabb játék, de számomra pont emiatt kezd érdekes lenni. Itemek is sokkal érdekesebbek (egy rakás, használható aktívval rendelkező tárgy). Nincs meg az a fix meta, mint meta: van, hogy most 3 ember megy egy lanere, van, hogy most 1, van, hogy 2, stb. És még sorolhatnám. Mint e-sport is sokkal élvezetesebb nézni szerintem.

2015. jún. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó nagyon kifejtett választ adott. Mind 3at próbáltam, a HotS nekem is csalódás... mindenki mondja, hogy "nagyon jó mert rövid meg nem szar 1 órás meccsek vannak mint Dotában" meg ilyenek... ja, és nem kell gondolkodni, ez a másik (legalábbis nem annyit, azt a játékot 8 évesek is tudják játszani). Az egyetlen pozitív dolog számomra a rengeteg féle játékmód, van kb 8 map mindegyik más szabályokkal, objectivekkel.


ÓRIÁSI hátrány az itemek hiánya, hiába a forradalmi levelup felület!


A LoLlal nem sokat játszottam, ami nagyon nem tetszett benne az leginkább az, hogy egy 1000 órás support ("leggyengébb" kaszt) elver egy, mondjuk 10 órás maxra farmolt carryt ("legerősebb" kaszt), csak a rune pagek meg summoner spellek miatt. Ugyanúgy, a pay to win (bocs LoLosok, PLAY* to win) mechanizmus se tetszik, ami abból áll, hogy a játék 120 herojából egyszerre kb 15-öt játszhatsz + amiket megveszel (ezt játszva is meg tudod venni, csak lassabb, mint igazi pénzzel). Ezért gyakorlatilag arra késztet a játék, hogy válassz 1-5 herot, akivel tudsz/szeretsz játszani és told őket örökké, mondjuk 100 óránként kipróbálva valami mást... Pozitívat nem tudok róla mondani igazából, talán annyit, hogy több a stream, ha tanulni akarsz, meg tényleg van egy pár jó skillshot. Barátokkal, kezdőknek nagyobb játékélményt nyújthat egy 5-ös partyban, mint a Dota.


És a Dota... az egyetlen MOBA, amit képes voltam 10 órán túl (100x túl) játszani. Kezdjük a negatívval, mert kevés van. Dotában NAGYON bonyolult mechanizmusok vannak: ha torony alól diveolsz, nem fog rögtön becélozni a torony, lehet denyolni a creepeket, ezzel megcsappantani az ellenfél farmját/szintjét, és még sok sok nagyon bonyolult dolog, ami egy GYIK kommentbe nem fér bele.


A pozitívumok? Hát erről is könyvet lehetne írni. Az első és legszembetűnőbb a teljes hősválaszték minden (!) játékosnak, legyen 6000 vagy 6 órája. Tehát a Dotában elméletileg egyenlő esélyekkel indul egy 6000 órás profi és egy 6 órás kezdő. Persze nem így működik, de a játékban nem vehetsz olyan dolgokat, amik valamilyen extra privilégiumhoz juttatnának. A hősöknek, igen, több passzívjuk van... de annyira különböző herok! Nem úgy van, mint LoLban, hogy mindenkinek van 4 spellje, raádásul hasonlók is, hanem rengeteg különleges hero van (highlights: Invoker, Earth Spirit, Chen, Puck, Clockwerk, Meepo, ők nagyon nehezek is, de ha megtanulod, akkor a 10 órás scrubokat nagyon odavered vele).


Még órákat tudnék zengeni Dotáról, a kisebb +ok még:

-szebb környezet, mint bármely másik MOBA

-kombinálható skinek ("szettek", nem egy egész skint ad a játék, hanem 1 szettként mondjuk 6 itemet, amit szabadon kombinálhatsz más szett itemekkel), és jóval olcsóbb, mint más mobákban!

-item dropok (már ritkábban, de kaphatsz minden meccs után itemet)

-magasabb színvonalú profi meccsek, közvetítések és youtube videók (Dotacinema, simplyDota, 200 óra előnnyel indulsz, ha pár videót itt megnézel, leginkább a sD MMR guideját, de csak miután nagyjából tisztában vagy a játék alapjaival)

-hosszabb ideig tartó lane fázis, de érdekesebb teamfightok

-"garantált" középfokú orosz nyelvtudás már 100 óra online játék után


És még rengeteg dolog, ami épp nem jut eszembe.


De a legjobb amit tehetsz, hogy keresel haverokat, akik szintén játszanak, és kiválasztotok 1-et ezek közül, amit közösen tolhattok. Ha egyedül játszol leginkább, akkor viszont magasan a Dotát ajánlom.

2015. jún. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!