Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Internetes zaklató?

Internetes zaklató?

Figyelt kérdés
Hát igen egy elég sürgős lenne, steam-en folyamatosan zaklatott, fenyegetéseket küldözgetett egy gyerek (egyik ismerősöm személyesen ismeri) folyamatosan a profilom feltörésével fenyegetőzik, feljelentettem a steam-en már többször is, de ő közismerten el szokta lopni a profilokat, féltem a sajátomat, már azon gondolkozom bemegyek a rendőrségre és feljelentem. Block-oltam, töröltem mindenhonnan, de nem tudom ez elég volt-e. Mit tegyek most? Hiszen a rendőrség ilyenekkel nem foglalkozik...

2015. júl. 16. 01:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Van, akik foglalkoznak vele (ha komolyra fordulna ahelyzet): [link]

Ne mhiszme ,hogy el tudná lopni az accountodat, ha senkinek nem adsz meg semmiféle jelszót, felhasználónevet, e-mail címet...

2015. júl. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
hogy törné fel a steamed? ha csak te tudod a jelszavad sehogy nemfogja
2015. júl. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ez az nmhh mennyire foglalkozik az internetes lopásokkal?
2015. júl. 16. 04:56
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Ez a kettő az aki meglopott trade scam-et használ, illetve fenyegetéseket küldözget (illetve küldözgetett addig amíg le nem tiltottam..) szóval csak annyi, hogy ha elegen jelentjük föl steam-en akkor talán valamit reagálni is fognak rá.

2015. júl. 16. 05:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyítékod is van rá, hogy bűncselekményt követett el, vagy csak vaktában rágalmazol másokat? (A "haverom tudja, hogy ő rosszat szokott csinálni" nem bizonyíték.)


Egyébként meg ez nem úgy megy, hogy csak úgy ellopok egy felhasználói profilt. Ahhoz vagy ismerni kell a Steam valamely nem javított sebezhetőségét, és azt kihasználva ellopni a fiókot, de ehhez ám pokoli nagy tudás kell, és az ilyen nagy tudású emberek nem steam-fiókokat fognak törögetni.

Másik lehetőség, hogy megszerzi a jelszavadat. Amire természetesen nincs esély, ha te ki nem adod. Persze, vannak trükkök, átverések, amivel ki lehet csalni valakiből a jelszót, de minimális odafigyeléssel ez elkerülhető.

Hogy mire kell ügyelned? Ne telepíts minden vackot vaktában, főleg olyasmit ne, amit mondjuk e-mailben, vagy Facebook chaten küldenek.

Nem hivatalos helyen soha ne add meg az adataidat! Tehát ha mondjuk látsz az üzenőfaladon egy linket, ami egy olyan oldalra vezet, ahol fűt-fát ígérnek, csupán meg kell adnod a steam jelszavadat, meg ne tedd, mert esélyes, hogy pusztán a jelszavadra fáj a foguk.

Továbbá olyan jelszavad legyen, amit nem lehet kitalálni. Még véletlenül sem lehet értelmes szó.

Ezeket betartva gyakorlatilag lehetetlen "ellopni" a fiókodat.

2015. júl. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!