Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Jó Famicom (only) játékok?

TomLion kérdése:

Jó Famicom (only) játékok?

Figyelt kérdés

Olyan játékokra gondolok, amik csak a NES japán verziójára a Famicom-ra jelentek meg, de az amerikai verzióban nem.

Nem rég próbáltam ki például a Getsu Fuuma Den-t, amitől semmit nem vártam, erre egyike lett a kedvenc játékaimnak a konzolon (5. helyen). Másik játék Pl. a Holy Diver, ami (szerintem) az egyik legnehezebb JÓ (!) játék a konzolon, ami visszaadta azt-azt érzést, mint anno a Super mario 2, Castlevania 1, 3 vagy a Ninja Gaiden 1-3 nyújtott.


Ezért szeretném a ti véleményeteket/segítségeteket kérni, hogy tudtok-e még több jó játékot erre a konzolra, amit nagy valószínűséggel még nem ismerek.



2015. júl. 16. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Super Mario Bros. 2, úgy értve, hogy az, ami FDS-re jelent meg, csak Japánban. (Illetve később Lost Levels néven SNES-re is kiadták a Super Mario All Stars részeként.)
2015. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt már írtam.
2015. júl. 16. 16:03
 3/6 Krisipoke ***** válasza:
100%

A Getsu Fuuma Den tényleg nagyon jó!


A Konami nagyon sok jót alkotott Famicomra, szóval most mondok néhányat tőlük...


Én még szeretem a Ganbare Goemon 1-et és 2-t, bár néha kicsit kriptikusak, illetve nem árt elolvasni egy leírást róla, mielőtt belekezdünk, hogy mi is a cél. Egyébként pályákra bontott kalandjáték, kicsit Zelda szerű. Később (pl. SNES-en és N64-en) lett igazán jó a sorozat.


Aztán a Bio Miracle Bokutte Upa is nagyon jó, egy platformjáték.


A Yume Penguin Monogatari úgyszintén.


A Goonies is egy elég szórakoztató platform-kalandjáték.


A Konami Wai Wai World egy kicsit Castlevania-szerű platform-kalandjáték, ahol különböző Konami karaktereket kell kiszabadítanod, akik csatlakoznak hozzád, és segítségedre válnak a képességeikkel. Kicsit nehéz, és a kamera elég rossz, de egyébként egy elég emlékezetes játék.


A második része, a Konami Wai Wai World 2 sokkal lineárisabb platformer, a kamera sokkal jobb, és könnyebb is maga a játék, itt előre kiválasztott Konami karaktereket irányítasz, illetve vannak benne pl. shoot em up, puzzle, és egyéb különböző pályák is.


Az Esper Dream 1 és 2 is nagyon jók. Gyakorlatilag RPG-k, de sokkal kevesebb szöveg van bennük, mint általában (kb. Getsu Fuuma Den szint), és a körökre bontott harcok helyett akció-harcok vannak. Ja, és minden ellenfelet látni a térképen is, nincsenek random csaták. Az első rész amúgy FDS-re van.


A Twinbee sorozat is elég jó szerintem, ha szereted a shoot em upokat. A 2. rész (Moero Twinbee) megjelent amerikában is Stinger néven, de talán a legkevésbé jó rész.


A Gradius 2 valamiért csak Japánban jelent meg, szintén érdemes játszani vele.


A King Kong 2 egy meglepően jó kalandjáték.


Az Akumajou Special: Boku Dracula-kun egy Castlevania-spinoff, ahol aranyos minden, és kb. Mega Man játékmenete van. Jó cucc.


A Hi no Tori egy platformjáték, kevés kaland és puzzle elemmel. A fő gimmick, hogy platformokat tudsz csinálni.


A Moai-kun egy egész aranyos és kreatív puzzle-játék, amiben a Gradius sorozatból ismert Moai fejek egyikét irányítod.


A Majou Densetsu 2 gyakorlatilag egy Metroidvania. Elég jó, csak néha el lehet tévedni rendesen.


Ömm... kicsit elkanyarodva a Konamitól...


A Ninja Jajamaru-kun szerintem egy egész szórakoztató, arcade-stílusú játék (kb. Mario Bros. kategória).


A Ninja Jajamaru: Ginga Daisakusen egy elég jó platformjáték, bár néha kicsit nehéz tud lenni, és az irányítás nem teljesen egyértelmű.


A Mitsume ga Tooru szintén egy nagyon jó platformjáték.


Sokan ellenkeznek, de szerintem a Doraemon és a Gegege no Kitaro is egész jók, a korukhoz képest... De azért mesterművet ne várj.


És még végül a Nintendo-tól mondanék két klasszikust, ami csak a szülőhazájában jelent meg...


Az egyik a Joy Mech Fight, ami egy verekedős játék robotokkal gyakorlatilag, sztori móddal meg minden. Meglepően jó, dinamikus, és összesen valami 36 játszható karakter nyitható meg.


A másik pedig valamivel régebbi, az FDS-es Nazo no Murasamejou, ami... gyakorlatilag egy pályákra bontott Zelda, ha a legegyszerűbben akarom kifejezni magam.

2015. júl. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az igen! Hálás vagyok ezért a kimerítő válaszért!

Ígérem, mindegyikbe belefogok nézni és kipróbálom, ami megtetszik! ;)

Köszönöm!

2015. júl. 16. 19:38
 5/6 Krisipoke ***** válasza:

Igazán nincs mit! :) Imádom a konzolt, több, mint 100 kazettám van rá (plusz kb. 10 FDS játék), örülök, hogy végre tudtam vele valakinek segíteni :D


Egyébként nem írtam, pedig nem jött ki NES-re, de van a Mother nevű Famicom játék, amiből készült anno hivatalos fordítás, de nem adták ki, viszont jópár éve ezt megtalálták, és EarthBound Zero néven fel is tették netre angolul. Illetve kb. egy hónapja a Nintendo végre feltette ugyanezt a fordítást Wii U eShopra is :)

Amúgy lehet, hogy ismered, mert elég híres, de egy RPG-ről van szó, és sajnos sok olyan hibája van, ami ezekre a régi szerepjátékokra jellemző (sok random csata, néha túl erős ellenfelek, stb), de szerintem a története, a hangulata, a helyszínei, és a zenéje miatt mindenképp megéri.

2015. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az RPG-k világában annyira nem vagyok jártas. Érdekesnek tűnik ez a játék is. ;)
2015. júl. 16. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!