Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Dota 2 Vs LoL? Csak szerintem...

Dota 2 Vs LoL? Csak szerintem unalmas és visszataszító?

Figyelt kérdés
A neten sokszor megy azon a vita,hogy a LoL vagy a Dota 2 a jobb. Szabályosan meg akarják győzni a másikat (sokszor olyan értelmes érveket hoznak fel mint az ovodások gondolok arra mint: nagyobb vagy kisebb a map, a meccsek hossza, grafika stb.) ,hogy x jobb mint y (miközben a moba műfajon kívűl nem sok hasonlóság van a két játékban). Nem egyzser találkoztam olyan emberrel aki még nem játszott x-el de úgy szídja, mint ha már min. 1000 játékóra lenne a tarsojában és á-z -ig mindent tudna a játékról. Csak szerintem gyerekes, bunkó és visszataszító ez a viselkedés?

2015. júl. 27. 15:01
1 2
 1/11 Michael122 válasza:

Nem csak szerinted.

Sok ember szerint.Nekem is ez a bajom.

Hozzá se ért a játékhoz,de azért mondja,hogy milyen szar.

Mind a 2 játék jó.Mind a 2-be van olyan ami a másikba nincs.

De ettől mind a 2 szórakoztató.

Aki szerint x jobb,mint y vagy y jobb.mint x azok ostobák.

2015. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem maga a MOBA stílus a visszataszító.
2015. júl. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kinek a pap, kinek a papné. Nekem speciel tetszenek a MOBA játékok.
2015. júl. 27. 18:30
 4/11 anonim válasza:
Ez ugyanaz mint amikor a focicsapat-rajongók ''győzködik'' egymást. Ettől függetlenül értelmetlen,most nem mindegy a másik mit játszik? :D
2015. júl. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy mondom hogy a Dota jobb hogy évekig LoLoztam. Inkább úgy mondanám hogy a Dota egy elite játék, míg a LoL a legegyzserűbb MOBA játék.
2015. júl. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Hots a legegyszerűbb szerintem ami most kintvan :D Én mind a kettővel elég sokat játszottam ( dota 1 ről LOL-ba[Ott platináig jutottam vagy mi a fene. középkategória] amíg nem jött ki a dota2 ) Személy szerint én a Dotát szeretem jobban. De a lolban is vannak amik kifejezetten érdekesek dolgok de számomra csak arra volt jó hogy dotát helyettesítsem. De heti 1x elmegyek játszani barátaimmal egy LOL-t ( mert ők arra függtek rá :D )
2015. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kinek mi tetszik.

5 éven volt a LoL-ban de meguntam, és ez a fejlesztők hibája. Emlékszem bétától kb 3 évig (s2) nagyon nagyon jó játék volt. Sok pickelt kari, itemeket lehetett stackelni (sunfire, arch angel) és nem volt ennyire egyszerű a game pick. Volt egy csomó build (full ad gp, trynda,) és a karik sem voltak így szarrá szívatva mint most. Hogy miért? Ha megnézitek a metába nem buffolás hanem nerfelés hatására kerülnek be karakterek. S4 elején (azt hiszem) Corki egy fos pick volt és S4 évégre pedig top pick lett a sok carry nerf miatt.


A LoL annyira egyszerű játék hogy még egy hülye 7 éves is eljátszik vele és mégis sikerélménye lehet. Mondom ezt úgy hogy Diamond közép-felső kategóriás játékos voltam.

Most dotázok ez látszik is az írásomon szerintem, de sokkal élvezhetőbb. Nem kerülnek itemek nerfelésre sem kivételre mert OP-k. Nincs olyan hogy egy kari skillje -200 dmg-t kap és nincsenek ellehetetlenítve a pickek.

Az ottani kb. 100 hős közül nyugodt szívvel mondhatom hogy 80-90-et LÁTHATSZ még profi meccseken is míg a Lolban a kb. 120 karakter közül kb 30 kari ha játszva van.


Nyilván nehezebb játék a dota és nem úgy megy hogy a 6 éves pistike is aratni fog, de nagyobb comebackek vannak, nincs kihegyezve early game-re a játék mert ott minden hős másképp erős és bünteti ha sokat halsz nem úgy mint a lolban.

Minden item taktikai fontossággal bírhat és nem csak rutin vásárlás az egész.


Nem állítom ha tudnék játszani az eredeti LoL-al akkor nem játszanék vele (nem ezzel a fossal), de a dota szerintem jobb mert több a változó és mégsem 30 karaktert láthatsz a 120-ból.

2015. júl. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Dotában amit publickban 1-3%-ban pickelnek, az a hős szinte minden második profi meccsen ottvan :D ( Chen , IO , Batrider , Shadow Demon , Visage , Elder Titan )
2015. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez igaz, de ott láthatsz más karikat is:)

+ a ranked, vagy a pub sem abból áll hogy ezeket kihozzák.

Láthatsz rengeteg karit hight mmr-en is akár tétmeccsen akár rankeden akár csak fun-on.

Az hogy ott 1-3% a pick az nem jelent semmit. Egy IO nyilván nem carry-zik egy ranked meccset szemben pl egy lion pickel ami 2 skillből öl egy embert.


De ez nem jelenti azt hogy kevesebb a pick SŐT. Ez bizonyítja hogy a 100 kariből 80-90 simán játszható bármikor.

2015. júl. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7-es válaszolónak üzenem.

Szia. Én is játszottam mind a kettő játékkal, de engem a LoL fogott meg jobban. Lehet, hogy a bajnokságokból az jöhet le az embereknek, hogy ott van az a 40-45 hős akivel játszanak a profik, de ez számít valamit igazából?

A LoLban a 126 hős közül a normál játékokban mindenkivel játszanak, minden "pozícióban". A Rangsorolt meccs az más tészta, ott ez a 126 lecsökken 80-85 hősre, de csakis azért, mert a többi karakter hát, hogy fejezzem ki magam... a választott hős ellen nem olyan sikeres, könnyebben leszedhető. DE ez az Átlag, én pl. Rangsorolt meccset ritkán megyek, de akkor csak néha választok ez a 80 hős közül, mert szeretem az nézni ahogy lebecsülik az általam választott karaktert (PFF Janna top, mi mást gondolhatnának :D) és utána (általában) pofára esnek. :D

Evvel azt szerettem volna elmondani, hogy az a 40 hős az csak átlag, de néha-néha láthatsz párat a többi 86-ból is.

2015. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!