Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Elképzelhetőnek tartjátok a...

LaTueur kérdése:

Elképzelhetőnek tartjátok a The Sims Medieval 2-t és, ha igen mikor?

Figyelt kérdés
Nekem kifejezetten tetszet, csak több helyen is olvastam arró, hogy sokan hiányolták szabadságot(igazság szerint én is egy kicsit). Szerintem, több szabadsággal jobb lene, mint az eredeti. Gondolom erre a közeljövőben nem nagyon számíthatok, mert perpillanat a Sims 4 kiegészítőit gyártják. Attól félek, hogy ezt a darabot el is felejtik és többet nem is foglalkoznak vele.

2015. aug. 14. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A Medievalt a Krónikák mintájára készítették, de ahogy a Krónikákat a Sims 2 - höz hasonlóra, a Medievalt a Sims 3- hoz hasonlóra.

Nem hiszem, hogy készítenének belőle szabad változatot.

Lehet ezzel is szabad játékmódban játszani: van egy olyan célkitűzés, ahol szabadon játszhatsz, nincs olyan feladatod, mint pl: legyél x db. ország szövetségese, helyezz el x db épületet, stb. Ezt a törekvést kell kiválasztani: [link]

Ha jól emlékszem, An Ethernal Kingdom, vagy valami ilyesmi címe van. Magyarul kb. örök királyság. Itt végtelen küldetéspontod van, de Watcher Achievement - eket nem tudsz teljesíteni. A királyság felépítése itt is küldetésekkel történik, de, ha megvan minden épület - vagy legalább annyi, amennyit szeretnél -, akkor kiválaszthatod a Freedom vagy Free Time (nem tudom pontosan) című küldetést - ha napi feladatokkal szeretnéd, akkor van alatta egy Freedom/Freetime with Responsibilities küldetés is. Ez egy szabad játékmód, ahol azt is kiválaszthatod, hány simmel akarsz játszani (1, 2, 3 vagy 4), és pontosan kikkel. Itt csak hősöket tudsz választani, de elvileg van egy mod, amivel bárkit játszhatóvá tehetsz. (Meg szerintem a titkos menük engedélyezésével is lehet, bár én még nem próbáltam. Ha nem tudod, hogy kell őket engedélyezni, itt van segítség Nita90 hozzászólásában: [link]

Ha engedélyezed, akkor tudsz resetelni is, ami hasznos lehet, ha egy simed beragad valahová - nekem pont azért volt rá szükségem, mert, ahogy a fórumon is írtam, beragadtam a műtőasztalnál.) Ha érdekel, hogy hogyan lehet valakit játszhatóvá tenni (pl. a simed családtagjait), kérdezd meg Nitától, biztos segít.

A Freedom küldetés egyébként nem csak az örök királyságban lehetséges, hanem bármilyen célkitűzésnél. Ha van egy királyságod, amit teljesítettél, nyugodtan választhatod ott is a Freedom küldetést, és a már megszeretett simjeiddel tudsz játszani.

Hát igen, ez nem tökéletes szabad játék, az építkezés meg pláne nem szabad, de valamivel szabadabb, mint egy sima küldetés. Szerintem azért érdemesebb az örök királyságban játszani a szabad játékmódot, mert ott végtelen küldetéspont van, és, ha úgy döntesz, nem egy, hanem 3 simmel játszanál, akkor feladhatod a küldetést, és újra elkezdheted a másik megközelítéssel. Úgy tudom, bármennyiszer fel lehet adni és újra kezdeni, bármelyik ágát.

2015. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a játékmód mellesleg csak egy frissétéssel, vagy a Pirates and nobles-el (én itt láttam először) lehet használni, játszottam is vele eleget. A modot ne ismertem, lehet, hogy majd megnézem. Én a szabadságnál olyanokra gondoltam, hogy pl. nem lehet az épületeket testre szabni, egyrészes ruhák vannak, a tulajdonságok nem nagyon számítanak, most ezek jutnak eszembe. Nagyon idegesítő még a rajtunk kívül mindenki a faluban lakik dolog is. Mellesleg, ha nem is teljesen szabadra, de szabadabbra gondoltam, vagy csak egy ehez hasonló következőhöz. Azért én még bizakodok :)
2015. aug. 15. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem volt egy hatalmas siker, szerintem minimális az esély rá.
2015. aug. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudok róla, hogy készítenének ilyet.

Amúgy nekem ez az egyik kedvenc játékom, megfog benne:

- a hangulata

- az, hogy a tetteknek van következményük (pl. harcban megsérülhetek; ha imádkoznak a simek, az Őrző/Watcher meghallgatja őket; akik meggyógyítok, meggyógyul, stb.)

- van benne vallás, ami jól ki van dolgozva, és nem csak pózok meg animációk összevisszasága.

- gyönyörű helyszínek vannak benne.


Sajnos viszont nem a legszabadabb játék. Én is hiányolom belőle a szabad építkezést, de, amit még jobban, az a TAB - os mód. Annak, aki csak játszani szeret, nem annyira fontos, de én nagyon szeretek a Sims játékokban fényképezni, és tale-eket írni is. (A Sims Talesen ( [link] levő pályázatra is ezzel forgattam novellát, de nagyon nehéz volt.)

2015. aug. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!