Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Egyedi társasjáték tervezése,...

Egyedi társasjáték tervezése, készítése, nyomtatása. Hol, hogyan, mennyiért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tervem az, hogy karácsonyra egy teljesen egyedi társasjátékot terveznék a családnak. A játék menetét, illetve minden grafikai elemet elvileg megtudnám tervezni, de rengeteg kérdésem van még:

1. A grafikai tervezés részéhez megfelelő-e a JPG vagy valamilyen vektorgrafikus formátum kell? Esetleg kiadványszerkesztő programmal kifutókat kell-e csinálni (pl. dobozhoz)?

2. A nyomtatáshoz tudtok-e javasolni ilyen műhelyeket, nyomdákat? Melyek lehetnek alkalmasak (kártyák, karton nyomtatása)?

3. A játékból, az ártól függően 1-5 darabot készíttetnék. Nagyjából mennyibe kerülhet egy ilyen folyamat?

Előre is köszi a válaszokat!



2015. szept. 10. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy mennyibe kerül, nagyban függ az alkalmazott anyagoktól.

Én készítettem már.

Gyerekként is (egy meglévő hátoldalára rajzoltuk fel).

Felnőttként építész tervező programot használtam (az volt kéznél), meg persze PS.

A nyomtatást részben otthon, részben munkahelyen, részben nyomtatószalonban oldottam meg.

Dobozt kézzel készítettem, kartonból.

Bábuk kupakok és faesztergált bábok voltak.

A kártyákat belamináltam, majd kivágtam (örök élet +1 napig jó lesz).

A szalonban PDF-ből nyomtattak.

Merre laksz? Lehet tudok segíteni.

2015. szept. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!