Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi az alap WoW és a Burning...

Mi az alap WoW és a Burning Crusade története?

Figyelt kérdés
A WoTLK-tól értem,hogy mi történik.De az alap World of Wacraft miről szól?Ki ellen harcolumk?És a Burning Crusade?Ki nyitotta ki a Dark Portalt és miért?Mi dolgunk van Outlanden?

2015. szept. 22. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyira bonyolult és elágazó hogy nem lehet így két mondatba össze foglalni.
2015. szept. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mintha a Háború és Békét kéne egy kommentben összefoglalnom...
2015. szept. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De csak van valami története.Az előzményekkel nagyjából tisztában vagyok.Legyőzték a Légiót,Lordaerin elbukotta,az orkok letelepedtek stb..

Miután Arthas Lich King lett a Warcraft 3 végén,azután mi történt?

2015. szept. 22. 21:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Főbb eseményeket megtalálod itt TBC-ből, rágd végig magad a kommenteken: [link]
2015. szept. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Több könyv is van belőle, BC történeteivel úgy tudom foglalkoznak is benne.
2015. szept. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked a warcraft könyveket. Nagyon jók! Egy kettő része meg van nekem gépen. ( Magyarul is angolul is )

Ha kéred akkor szívesen elküldöm. :)

2015. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De csak le lehet írni két mondatban.

Pl.A WoTLK-ban a Lich King megtámadta Orgrimmart és SW-t,amire a Horda és a Szövetség támadást indított Northrenden a Lich King ellen és a kiegészítő a Lich King elleni harcról szól.Vagy a Cataclysmban Deathwing visszatért,az általa okozott kataklizma felforgatta az egész világot.

2015. okt. 3. 16:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom két mondatban, de ha megfelel akkor amennyire tudom megpróbálom "összesűríteni a lényegesebb eseményeket" :D


*FILM SPOILER*


Medivh a mágus segítségével megnyílt az orkok előtt a dark portál és megkezdték az átvonulást Azerothra, mivel az ő földjük halott volt. Itt nomád életmódot éltek, de ha felélték az adott terület nyújtotta élelmet/vizet akkor tovább vándoroltak. Folytonos volt a harc orkok és emberek között. A film leginkább erről fog szólni. Orgrim leigázta Stormwindet, megölte Llane királyt, a fia pedig Menethilbe menekült Terenas-hoz és az akkor még fiatal Arthas herceghez. ( Későbbi lich king. ) Legjobb barátok lettek, s mikor Varian felnőtt visszatért Sw-be és ott király lett. orgrimmet ekkorra már elfogták és börtönbe zárták. Arthas is felcseperedett, szerelmes lett Jaina Proudmoore-ba és konkurensévé vált Kael'thas Sunstridernek. Az elfek között belső feszültségek alakultak ki, egy részük használni akarta a démoni mágiát ( fel magic) mert úgy vélték, hogy ez egy ajándék és használni kell, másik részük pedig látta, hogy romlást hoz rájuk ezért a Night elfektől leváltak és blood elfekké lettek. Magukat felsőbbrendűnek tekintették, s bátran használták a démoni erőket. Illidan is ennek a csapdájába esett, habár ő mindig is "jó fiú" volt, de rosszul sültek el a dolgai. Bátyjával Malfurionnal rivalizált, kinek mindig sikere volt, s híres druidává vált, s a szerelme Tyrande is őt választotta. Az új kiegészítőben a Legions-ben valószínűleg Illidan bosszút akar majd állni Malfurionon, tyrandéhoz fűződő viszonyáról nem tudni, hogy változott-e, de ha igen akkor rossz fiú lesz. A black temple be vonult, körbe vette magát démonokkal és csatlósai közé váltak a mágia imádó blood elfek. Kael'thas és az elfekből lett highborne nagák Vashj pl.

A felcseperedett Arthasnak különös bizonyítási vágya akadt, hatalmat akart, s hírnévre szert tenni. Próbálta megvédeni birodalmát, s mikor tudomására jutott, hogy a frostmournnal mekkora erőre tenne szert megszerezte magának. A frostmourne azonban megrontotta őt, megbomlasztotta az elméjét és több rosszat tett, mint előtte bármelyik main karakter a wow lore-jában addig. Megölte saját apját, a blood elfek populációjának 90%-át kiírtotta. ( Kael'thas azért élte túl a vérfürdőt, mert a pusztítás ideje alatt éppen Dalaranban tanult) Eztán a blood elf herceg bosszút forralt Arthas ellen, habár komolyabban nem jutott előre ezzel kapcsolatban, mert lefoglalta az, hogy a blood elfek mágia függőségét valahogy orvosolja. Ez persze nem sikerült neki és őt is megrontotta a démoni mágia. Arthast azeroth hősei megölték, viszont mindig lennie kellett egy lich királynak, ezért Bolvar vállalta a nehéz feladatot és jelenleg is ő ül a trónon.

Lord Daval Prestor ( Deathwing/Neltharion) szintén nagy hatalomra vágyott, s neki is megbomlott elméje, s felégette stormwindet, feldúlta a földeket, hatalmas pusztítást végzett, a megmaradt sárkányok pedig összefogtak ellene, s sikerült megölniük újfent Azeroth hőseinek segítségével. A sárkányok aztán lemondtak halhatatlanságukról, mert ezzel segíthettek a halandó lényeknek. A Night elfek egyébként szintén elveszítették halhatatlanságukat, de ők a fel magic miatt.

Elég sok mindent kihagytam, de így is hosszabbra sikerült, mint pár mondat :D Ha érdekel részletesebben, vagy akárki aki beszélgetni szeretne róla az nyugodtan írjon :)

2015. okt. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem,köszi.:D Ezt így nagyjából tudtam.De az alap World of Warcraftban ki a főellenség?Ki/mi ellen harcolunk?És a Burning Crusade-ban miért megyünk Outlandre?Ki és miért nyitja ki a portált?
2015. okt. 3. 20:28
 10/10 anonim ***** válasza:
A Vanillaban elég sok szál van, és nincs igazi főboss, vagyis inkább több is van. Hakkar, C'thun, Ragnaros, Nefarian, Kel'Thuzad .... ebből több vissza is tér később, de mind egy külön történet.
2015. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!