Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan döntöttetek a Life is...

Hogyan döntöttetek a Life is Strange legvégén? (Episode 5)

Figyelt kérdés

[SPOILER]

Arra lennék kíváncsi, hogy Chloe életének meghagyása mellett döntöttetek-e vagy sem (illetve az okát annak)?


Én feláldoztam Őt, amire oda jutottam, valahogy elvitt a játék egy pontra ahol tudtam, hogy ,,eljött az Ő ideje". Nem tettem mérlegre, hogy most egy ember élete a város összes lakójával szemben, hanem csak egyszerűen úgy éreztem, hogy így kell lennie.


Ti hogyan döntöttetek?



2015. okt. 25. 19:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Én Nem áldoztam fel mert szerintem egész jó személyisége van,illetve ő a legjobb barátja Max-nek :)
2015. okt. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Hát azért a személyiségén lehet mit javítani, a végén Ő maga is belátta, hogy önző volt és nem úgy viselkedett az emberekkel ahogy kellett volna (anyjával, Daviddel, meg például, hogy el akarta lopni a pénzt az igazgatói irodából, amikor ráállt a mozgássérültek parkolójára ...). Jó persze jó fej Max-szel, meg sajnálom nagyon, de szerintem Neki meg kellett halnia, hogy a többiek élhessenek.


Köszi a választ! :)

2015. okt. 25. 23:10
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Én például szintén hagytam hogy chloe meghaljon. Az fura kis szürreálisálom utazás is valahogy ezt sugalta szerintem, de ugye azt is a felszínre hozta(legalábbis az én verziómban, hogy maxnek chloe több mint barát :)

Szóval mindkét verzió érthető. Hisz most gyakorlatilag rátalált a szerelemre/barátságra, sötöbö és ezt feláldozni úgymond elég nehéz valakinek. De ugye a másik véglet, meg az hogy feláldozod azt, hogy visszaálljon minden a helyére, és normálba jöjjön, kicsit pillangóhatásra hajaz ez a véglet. Mindkettő érthető szerintem. Bár nem pont ezt kérdezted, de leítam :D

2015. okt. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Jól érezted, lehetett, több mint barát, ugyanis a végén, ha úgy alakítottad a dolgokat, még meg is csókolták egymást.


Sokan nem értenek egyet így a végével, mert ,,túl klisés". Jó, a megoldás valamennyire tényleg az, de szerintem nem ezen van a hangsúly. Ami fájó volt Chloe föláldozásában, hogy annak ellenére amiket tettél érte, amiken keresztül mentetek, ahogy (Te is megfogalmaztad) egymásra leltek, végül mégis el kellett engedned. Szörnyű volt, amikor utoljára bekerültél a mosdóba, Max újra tanúja volt Chloe halálának úgy, hogy tudta nem tehet semmit, de ott kellett lennie. Szerintem, ez így egy nagyon érdekesen keretbe foglalta így a történetet.


Köszönöm a választ! :)

2015. okt. 27. 18:40
 5/23 anonim válasza:
77%

A játékban feláldosztam, de én mindig teljesen beleélem magam a játékban szóval elképzelem valóságban mit tettem volna. Egyértelműen nem áldoznám fel mert több mint 1 hetet voltál vele és szerintem ott több volt mint barátság ezért inkább megtartottam volna magamnak :3

Egyébként én nem tudtam volna ezzel élni hogy 1 hét alatt megint össze "barátkoztam" azzal akivel 10 évesen a legjobb barátok voltunk aztán csak úgy meghal.(Én eszméletlenül hiányolni fogom ezt a játék sorozatot ;C)

2015. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nekem is nagyon hiányozni fog, biztos, hogy kiviszem még más-más döntésekkel párszor. Hihetetlen és egyedi hangulata van.


Én beleélve nem igazán tudom elképzelni mit tennék, hiszen iszonyú nagy teher lehet egy városnyi ember életét feláldozni (és egyben a Te élet utadat, hiszen így már nem tudod ott folytatni azt). A másik oldalon pedig ott van az akit nagyon szeretsz és nehéz elengedned.

Hát igen... és hát ez volt a játék utolsó döntése. Szerintem nagyon jól sikerült, nem tudom fogok-e még valaha találni ilyen játékot, amibe ennyire bele lehet merülni és azonosulni a szereplőivel.


Köszi a válaszért :)

2015. okt. 28. 20:07
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is feláldoztam Cloet, bár a 4.részben ugyanezt a döntést nehezebben hoztam meg és jobban meg is érintett. Valahogy úgy gondoltam, hogy ha meg kell halnia akkor az a tornádó elhaladtával nem fog "elmúlni" egyszer így is úgyis eljön a végzete így meg még a város is megmarad. Persze kemény volt végignézni ismét a mosdós jelenetet...
2015. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
87%
Én nem áldoztam fel Chloe és számomra az a véglet bénábban sikerült. Mármint ha nem áldoztam fel, olyan ergya lett a vége, szerintem. Viszont nem tudtam eldönteni, hogy akkor most az egész városban mindenki meghalt vagy nem? A másik véglet. Én ott meghaltam. Tehát, amikor kiveszi a kezéből azt a pillangós fényképet és visszamegy a mosdóba.... Gyakorlatilag nem hittem el, hogy végig kell hallgatnia, ahogy a legjobb barátját lelövik... Na és a temetés a végén. Én ott már nem bírtam! Zokogtam ezerrel. Talán az egyik legmegérintőbb befejezés az öt epizód közül, bár nekem ha választani kellene a negyedik a kedvenc. Szóval le a kalappal a készítők előtt és én még folytatást akarok.
2015. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Hát én a negyedik részben nem tudtam megtenni. Egyszerűen nem voltam képes, de az ötödikben már rá voltam készülve, ahogy írtam, de, igen, a mosdós jelenet iszonyú volt másodszor. És meg kell hagyni a temetés adta a tetőpontot. Valóban a 4. rész vége is megható volt, de ott valahogy inkább a nyomozás végkifejletén volt a hangsúly számomra, leginkább megdöbbentem.


Én nem igazán tudnék elképzelni folytatást. Valószínűleg nem is lesz, de talán nem is baj. Ez így lett szépen kerek, egész és lezárt (persze megannyi megválaszolatlan kérdéssel -.- ). Annyi biztos, hogy nagyon fog hiányozni, jó lenne visszaforgatni az időt, elfelejteni, hogy aztán újrajátszhassuk elölről :) .


Köszönöm mindenkinek a válaszokat! (természetesen ment a zöld kéz)

2015. okt. 31. 00:13
 10/23 A kérdező kommentje:

Ha tudtok angolul, esetleg itt van pár gondolat, érdekesség a Geek Remix YouTube csatornáról, a játékkal kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=tlwRmkwuqkw - Thoughts On: Life is Strange Episode 5 Endings: Denial Vs. Acceptance


https://www.youtube.com/watch?v=jWzel4UWxSQ - Fan Theory: Max's Powers Explained (why)


https://www.youtube.com/watch?v=K3Vx1-AJZSk - EASTER EGG - Life is Strange Epiosde 5: Whispers


Gondoltam megosztom, mert témába vágnak :) .

2015. okt. 31. 00:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!