Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Legális valahol FIFA versenyt...

Legális valahol FIFA versenyt rendezni és pénzt szedni be érte vagy PC-s játékokat pénzér kipróbálhatóvá tenni?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni lehet-e hivatalosan is valamilyen PC játékból versenyt rendezni, nevezési díjat szedni esetleg a győztesnek pénzdíjat adni. A kérdésben a FIFA csak példa gondolom ugyanez vonatkozik a CoD-ra stb... Ez jár bármilyen költséggel nekem? Az EA vagy a többi kiadó nem köthet ebbe bele? Ha lenne egy hely ahol PC-n pénzér lehet játszani különböző játékokkal az legális, szabályos? (Tudom, hogy a valóságban nem működik ,hiszen mindenkinek van manapság PC-je csak az érdekel, hogy jogilag tiszta dolog-e ez)
2015. nov. 1. 01:25
 1/6 anonim válasza:
Szerintem igen úgysem tudná meg egyiik kiadó sem.
2015. nov. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha legalább egyszer elolvasnátok az EULA-t, mielőtt a telepítésre böktök, nem tennétek fel ilyen kérdéseket. Röviden: a játék minden tulajdonjogával a kiadója rendelkezik, tehát pénzért bérbe adni illegális. Az internetcafék, PC-gaming klubok azért működhetnek, mert nem a játék használatáért fizetsz, hanem a gép használatáért.
2015. nov. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor egy olyan helyet ahol a gépek használatáér fizetsz, de például fenn van a battlefield (és tulajdonképpen mindenki a battlefield miatt használja a gépet) létrehozhatok?
2015. nov. 1. 08:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Na akkor egy jó kis történet:

Egy ember világéletében pokémon rajongó volt. Akart rendezni egy nagyobb rajongói találkozót ahol annyi belépőt kért, hogy a terem bérletet ki tudja fizetni. A vége az lett,hogy a nintendo több száz milliaóra perelte. Bárminemű anyagi bevétel a kiadót illeti, KIVÉVE előzetes egyeztetés esetén.

2015. nov. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Akkor ez a dolog mégsem olyan egyszerű, mint én azt gondoltam.


Ha szeretnék egy helyet, ahol az emberek játszhatnak pl. FIFA-val valamennyi pénz fejében csak akkor oldható meg ha előzetesen egyeztetek az EA-vel? Van bármi esély arra, hogy ezt egyáltalán megengedjék? Ha részesedést ajánlok a bevételeimből?

2015. nov. 1. 09:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ez így jó kérdés. PlayIT-en azért lehet sok játékot kipróbálni,mert bemutató jellegű(rövid ideig játszhatsz vele és ritkán van) és ezáltal kapnak rá engedélyt. Szerintem, ha ilyen szándékod van írj az EA supportnak. Tudakold meg, hogy PONTOSAN hogyan is működik ez az egész, hisz ők biztos jobban tudják, mint itt bárki.
2015. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!