Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Léteznek RPG társasjátékok?

Léteznek RPG társasjátékok?

Figyelt kérdés

Hallottam pár ismerőstől, hogy ők szoktak ilyet csinálni, de azt ők maguk találják ki, állítják össze, mesélik el stbstb.. én meg annyira nem vagyok jártas a RPG ben, nem is vagyok annyira kreatív, de nekem is tetszik az ötlet.


Létezik ilyen hivatalos társasjátékban is? Ha igen, akkor mennyibe kerül, van-e magyarul, és hol lehet kapni?


Köszi!



2015. nov. 5. 21:43
 1/3 Gugu Gabor ***** válasza:

[link]


Nézz szét pld itt.

2015. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amiről hallottál, az maga az RPG (Role-Playing Game, azaz szerepjáték).

Ajánlom az ingyenes és magyar Kard és Mágia alapkönyvet:

[link]

Nagyon jól leírja, mi is az a szerepjáték, és hogy is kell (pontosabban: hogyan LEHET) játszani.

[link]

2015. nov. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem világos pontosan, hogy most RPG-zni akarsz vagy társasjátékozni, de természetesen vannak társasjátékok, amikben vannak RPG elemek.

Magyarul megjelent közülük pl az Odalent ( [link] vagy a Rettegés Arkhamban ( [link]

Angol nyelven rengeteg van, pl a Shadowrun világában játszódik a Shadowrun: Crossfire ( [link] vadnyugatos-szörnyes Shadows of Brimstone ( [link] zombis Dead of Winter ( [link]


Ha nem társasjátékra, hanem valódi RPG-re gondolsz, akkor lásd fentebb, el kell dönteni, hogy melyik szabályrendszerben akarsz játszani, AD&D, MAGUS, Shadowrun, vagy bármelyik másik. Az lfg.hu jó forrás lehet itt is.

2015. nov. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!