Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogy hangzik pontosan az az...

Hogy hangzik pontosan az az ivós játék, amit a lagzikon játszani szoktak?

Figyelt kérdés

Kilenc vendég kell, a játékhoz, feladatuk, hogy amikor hallják, a szerepkörüknek megfelelő elnevezésű kijelentést, akkor abban a pillanatban, felállnak, isznak és leülnek. Ezt a verziót találtam eddig meg, de ez van polgármesterrel és busszal azt a verziót keresem, de ha tudtok mást, azt is szívesen fogadom.


Hintómese


Egyszer volt, hol nem volt élt egyszer egy király és egy királyné. Egy szép napon úgy döntöttek, hogy tesznek egy utazást. Így szólt a királyné a királyhoz: Királyom, drága királyom, egyetlen királyom, hűséges királyom, szeretett királyom, imádott királyom! Hívasd a kocsist, a mi hűséges kocsisunkat!


A kocsis megjelent a király előtt és a király így szólt hozzá: Kocsisom, drága kocsisom, egyetlen kocsisom, hűséges kocsisom, szeretett kocsisom, imádott kocsisom! Fogd be a lovakat a kocsi elé, mert a királyné az én hűséges királyném és én a király akarunk egy utat tenni.


A kocsis lement az istállóba, fogta a lovakat és befogta a kocsi elé. Ezután a király és a királyné felszálltak a kocsira. Akkor a királyné azt mondta a királynak: Drága királyom, egyetlen királyom, hűséges királyom kérdezd meg a kocsist, a mi hűséges kocsisunkat, hogy a lovaknak elegendő zabot adott-e. Erre a király odakiálltott a kocsisnak: Kocsisom, hé kocsisom, én drága kocsisom, jól megetetted a lovakat? Erre a kocsis így válaszolt: Igen királyom, ló-dítani nem szoktam, egyszer bőségesen. A kocsis felült a bakra, ostorával a lovak közé csapott és az egész kocsi elindult.


Kis idő múlva a királyné így szólt a királyhoz: Királyom, drága királyom, egyetlen királyom, hűséges királyom, szeretett királyom, imádott királyom! Az az érzésem, hogy a bal hátsó vagy a bal első kerék imbolyog. Ezen kívűl billeg a jobb első kerék is. Erre a király odakiáltott a kocsisnak: Kocsisom, hé kocsisom, drága kocsisom, hűséges kocsisom, imádott kocsisom, szeretett kocsisom!


Állítsd meg a lovakat és nézd meg a két első és a bal hátsó kereket. De legjobb, ha átnézed az egész kocsit. A kocsis leszállt a bakról, megnézte a bal első, jobb hátsó, bal hátsó és jobb első kereket. Azután megszemlélte a lovakat majd az egész kocsit. Amíg átnézte a kocsit, először a jobboldali lónak majd a baloldali lónak adott inni és így szólt a királyhoz: Királyom, egyetlen királyom, hűséges királyom, szeretett királyom, imádott királyom, az egész kocsi, minden rendben van, folytathatjuk utunkat. A kocsis újra a bakra ült, a lovak közé csapott és a kocsi elindult.


A királyné kis idő múlva ismét nyaggatni kezdte a királyt: Királyom, drága királyom, egyetlen királyom, hűséges királyom, szeretett királyom, állítsd meg a kocsit, mert megszomjaztam. A király úgy tett, mintha parancsot kapott volna, és ismét a kocsishoz fordult: Kocsisom, drága kocsisom, egyetlen kocsisom, hűséges kocsisom, szeretett kocsisom, imádott kocsisom, állítsd meg a lovakat, mert megszomjaztunk.


Most itt megállunk.


Mindenkinek teletöltik a poharát.


Felállnak a lovak és állvamaradnak, feláll a négy kerék és állvamarad, feláll a kocsis és természetesen a király és a királyné is. Mindenki a király és a királyné felé fordul és koccint vele.



2015. nov. 6. 18:08
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!