Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Civilization V New Brave...

AnAN-as kérdése:

Civilization V New Brave World új játékelemek?

Figyelt kérdés

Az új kiegészítő igazán sokat dob a játékon, rengeteg új nemzet, városállam, lehetőség. A magyarítás nálam sajna némileg hiányos, és bár kezdem felfedezni a játékot, néhány dologra jómagam nem tudtam tudok rájönni. Ezek között vannak igen alapvető dolgok is. Ha esetleg valaki akár csak egyre tud tippet adni, az hatalmas segítség lenne.

1. Hogy keresek pénzt? (Kereskedőállomás továbbra is megvan, a kereskedelmi utak is hoznak pénzt, csak keveset. Vannak új egységek, melyek szerintem ezt a célt szolgálják, ezek a karavánok, illetve karaván-sorok, (tengeren a kereskedelmi hajók).)

2. Hogy használom a karavánt/karavánsort/kereskedőhajót, miért nem tudom létrehozni? (Azt írja piros betűkkel, hogy nem építhető meg, mert a terület nem rendelkezik kereskedelmi útvonallal.)

3. Ha már itt tartunk, mi az a kereskedelmi útvonal? Hogy hozom létre? Miket köt össze?

4. Mire jó a hit?

5. Hogybvezetek be új vallásokat? (Láttam, hogy más nemzetek bevezetik pl a buddhizmust, de én nem tudom megtenni.)

6.Van egy bizonyos "turizmus", melyet egy aktatáska jelöl. Az mit csinál, hogyan termelek, miért jó dolog?

7. Mire jó a nagykövetség?

És végül 8.: Ha valaki nagyon ráér, röviden elmagyarázna 1-2 új behozatalú nemzet sajátosságának lényegét? (pl az eredetiben Amerika a nyilvánvaló végzet, ami plusz látótávolságot ad a katonkáknak, és olcsóbb területvásárlást biztosít.


Nagyjából úgy ennyit nem értek, ha még valami eszembe jut, majd még utána írom. Ha van esetleg egy tapasztalt játékos, tényleg nagyon hálás lennék neki ezért, akár akkor is, ha csak egyetlen egy kérdés egy egyedüli részét tudja megválaszolni. Az is sokat segíteni. Köszönöm szépen a válaszaitokat előre is!



2015. nov. 15. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Ahogy mondtad is, kereskedelmi utakkal főleg: karavánokkal és hajókkal, az utóbbiak sokkal jövedelmezőek és ha másik civilizációval kereskedsz az is többet ér, mint egy városállam. Luxuscikkek, vagy stratégiai nyersanyagokat is eladhatsz aranyért a többi civilizációnak. Kereskedelmi állomást nem érdemes ezért építeni.

2. karavánból és hajóból összesen csak x darab lehet egyszerre, bizonyos technológiák, illetve csodák növelik ezt a számot. Karavánt bármelyik városban építhetsz, hajót természetesen csak tengerparti városban, de kettő típusból nem lehet több összesen a limitnél.

Ha megépültek, akkor lehetőséged van őket egy másik városba küldeni őket kereskedni: ha sajátba küldöd, akkor élelmet és termelést tudsz küldeni egy másik városodba, ha városállamnak, vagy másik civnek, akkor aranyat illetve tudományt tudsz szerezni, de a másik fél is kap valamennyit. A másik lehetőség az, hogy új kiinduló várost adsz nekik, így közelebb helyezve őket a potenciális célpontokhoz, mert mind a karavánnak, mind a hajónak van egy maximális távolsága amit utazhat.

3. a kereskedelmi útvonal városokat köt össze, de ezt az előbbi pontban szerintem már leírtam

4. ha elég hit pontot gyűjtesz, akkor vallást tudsz létrehozni, ami különb féle előnyöket ad számodra, pl. több arany, vagy kultúra bevétel, extra épületek, boldogság, stb.

5. elég pont kell hozzá, hogy egy pantheon vallást alapíts (nem tudom hogy van ez magyarul), aminek a lényege az, hogy bizonyos típusú mezőkhöz hitet és vagy más pontforrásokat (többnyire pl. kultúrát) ad, így növelve a bevételt ebből. Ha ismét elég pontot összeszedsz, akkor egy próféta jelenik meg, akinek a felhasználásával vallást alapíthatsz, majd ha még több pontot összegyűlik akkor egy másik prófétával tovább bővítheted a vallásod által nyújtott előnyök körét.

6. a turizmus a áték egyik később megjelenő eleme, az egyik győzelmi mód feltétele. röviden az a lényege, hogy az általad létrehozott művészeti alkotások és a megépített csodák generálják más épúletek segítségével. Lényege az, hogy ha a te turizmostermelésed meghaladja egy másik civilizáció kultúratermelését, akkor a kultúrális befolyásod alá kerül az, aminek semmi más funkciója nincs, csak az, hogyha mindenki mást a befolyásod alá helyezel, akkor nyertél. Más szerepe a turizmusnak az ideológiáknál van, lényegében annyi, hogy 3 ideológia van, minden civ választhat idővel egyet és melyik idelógiát követő civilizációk összes turizmus termelése a legtöbb azoknak jó, a többieket egyre súlyosbodó boldogság büntetéssel sújtja a a játék, mert nem az adott legerősebb ideológiát követik.

7. Ha jól gondolom egy kémet tudsz beállítani nagykövetnek, aminek annyi a funkciója, hogy segíti a te turizmusod érvényesülését az adott civilizáción.

8. erre sajnos nem tudok így válaszolni, nem tudom már, hogy melyik civet tettél bele a játékba a BNW-vel :/


Ha bármi más kérdésed van, írj nyugodtan üzenetet, szívesen válaszolok a kérdéseidre :)

2015. nov. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, most már sokkal több esélyem van a túlélésre. KÖszi :)
2015. nov. 18. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!