Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » TOMBOLA, ti hogyan csinálnátok...

TOMBOLA, ti hogyan csinálnátok, minek hívnátok?

Figyelt kérdés

Nálunk úgy szokás bálakban, hogy visznek körbe egy nagy kosarat, összehajtogatott cetlikkel. A cetlik egy kevesebb részén szám van, a nagyobb részén egy felirat, hogy "Sajnos nem nyert, neve: ___". Ha számot húzok ki a kosárból, odamegyek a kijelölt emberhez, odaadom a cetlit, ő meg azzal a számmal jelölt ajándékot. Ha nem nyert, ráírom a nevem, és bedobom egy nagy dobozba, összehajtogatva. Vannak kicsit értékesebb ajándékok, pl utazás, ajándékutalványok, stb. Ezeket éjfélkor sorsolják ki, úgy, hogy felmutatják az ajándékot, belekotornak a dobozba, amibe a neves cetlik vannak, kihúznak egyet, és felolvassák a nevet. Akié a papíron van, az nyerte azt a valamit.

Azon vitatkozunk barátommal, hogy ő ezt hülyeségnek tartja, mert szerinte az első fele, amikor én húzok a kosárból, nem tombola, hanem zsákbamacska. Én ezt azzal cáfoltam, hogy nem lehet zsákbamacska, mivel ott kifizetsz egy összeget, és valamit biztos hogy nyersz, csak nem tudod mit, mert nem látod mi van becsomagolva - de biztos, hogy lesz benne valami ajándék. Barátom szerint csak a második felét lehet tombolának nevezni, amikor kisorsolják a neves cetliket, szerintem pedig az egész folyamat a tombola.

Ti hogy hívnátok? Nálatok hogy szokás a tombolázás? Szerintetek kinek van igaza?



2015. nov. 15. 18:54
 1/1 anonim ***** válasza:

zsákbamacska: veszel valamit, amiről nem tudod hogy mi az,de a pénzed ellenében mindenképpen kézhez kapsz valamit

olyan eset nincs hogy nemnyert papír van benne, mert akkor az már tombola--->

tombola: a pénzed ellenében csak egy papírfecnit/számot kapsz(vagy egy dobozt amiben vagy van valami vagynincs),tehát csak egy esélyt veszel a nyerésre, amit utána vagy kihúznak vagy nem,itt benne van a pakliban hogy üres kézzel távozol

2018. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!