Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mik a SOLO kártyajáték pontos...

Mik a SOLO kártyajáték pontos szabályai?

Figyelt kérdés
Mivel a paklihoz mellékelt nem túl részletes, keresek egy elég részletes leírást, ami mindenre kiterjed. Sajnos a neten nem találtam ilyet.
2008. szept. 14. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Színre színt, számra számot kell tenni.

Ha van több ugyanolyan színű és számú/figurájú lapod, akkor azokat egyszerre is berakhatod.


Ha valaki betesz pl egy piros 4-est és a kezedben is van egy (vagy több) piros 4-es, akkor azt (azokat) közbeszúrhatod akkor is, ha nem te következel a sorban, ekkor az utánad következővel folytatódik a játék.


Spec lapok: irány megfordítása, +2 (adott színű, csak ilyen színre lehet rárakni, de bármikor), +4 (bármilyen színűre tehető és kérsz egy színt, csak olyat lehet rá tenni), tiltólap (a soron következő nem tehet), színkérő lap (bármire tehető és mondasz egy színt, olyat kell tenni a soron következőnek).


Ha +2 miatt fel kéne húznod 2 lapot, akkor +2-vel vagy +4-gyel továbbadhatod s akkor az utánad jövőnek már 4/6-t kell majd felvennie. De ő is továbbadhatja, ha tudja..

De pl +4-re csak akkor tehet +2-est, hogy továbbadja, ha olyan színű a +2-es, amilyet kértél a +4-es lerakása után.


Más nem rémlik.

2008. szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan lap is, hogy mindenki át kell adja a kártyáját az utána következőnek. Olyan is, hogy választhatok valakit, akivel kártyát akarok cserélni.
2008. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, eddig ezek remek vűlaszok voltak, de mi van akkor, ha:

- az utolsó kártyám az, mindenki adja át a következőnek a lapot (akkor nem én nyerek, hanem a mellettem lévő?)

- az utolsó kártyám az, hogy vkivel cserélnem kell (akkor nem én nyerek, hanem az, akivel cserélek?)

- letehetek két ugyanolyan kimarad a köv. lapot is? (ekkor 2 ember marad ki?)

- vagy 2 irányfordítót? (ekkor ugye nem fordul az irány)

- a köv. kimarad lapot is közbeszúrhatom? vagy a +2-eset? (összefoglalva a spec. lapokat is közbe lehet szúrni?)

2008. szept. 25. 21:35
 4/10 anonim válasza:

Válasz a kommentre:


1. Nem, te nyersz hiszen nem marad több kártyád

2. Ebben az esetben is te nyersz

3. Egyszerre csak egyet rakhatsz le, ha majd megint rád kerül a sor akkor a következőt is

4. Nem rakhatsz le két irányfordítót, mindig csak egyet.Csak a számoknál lehet egyszerre lerakni az ugyanolyanokat.


sajnálom, de az utolsót nem értem

2012. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Én még annyit kérdeznék, hogy ha pl 3-4 -en játszunk és én lerakok egy színkérőt, az csak az utánam következő játékosra vonatkozik vagy az egész körre , tehát mindenkinek az általam kért színt kell tenni?

Vagy ha az utánam következő nem tudja a kért szín tenni, akkor az ő utána következőnek kell azt a szín rárakni? Köszi

2013. dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, mi úgy játszottuk, hogy csak a következőre vonatkozik. Hiszen ha ő lerakja a kért színt, akkor onnantól úgy folytatódik a játék ahogy eredetileg. Ha viszont nem rakja le, akkor az utolsó lent lévő lap a színkérő, tehát akkor igen, a következőnek azt kell lerakni.
2014. júl. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
baráti társaságban parázs vita alakult ki, azzal kapcsolatban, hogy a kártyacsere lap kötelező érvényű-e, vagy le lehet anélkül is tenni, hogy bárkivel is cserélnék, (csak úgy semmi "akció" nélkül) szerintetek?
2022. aug. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kötelező a csere igen.

Minden kártyalap kötelező érvényű. Vagy meghagyod színnel kiszálló lapnak.

2022. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem tudom, hogy látja-e még valaki, de felmerült egy érdekes kérdés. A villámkártya ugye védelmet ad az ellen is, ha a körbe lap csere kártya ellen kell védekezni. Ha én adom le a körbe lapcserét, akkor villámmal bevédhetem saját magam is, és megtarthatom a lapjaimat?
2023. jan. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A 8/9 válasszal nem értek egyet. A játékszabály szerint akciókártya kijátszható a végén akció teljesítése nélkül .
2023. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!