Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Valaki el tudná mesélni...

Valaki el tudná mesélni érthetően a Far Cry 3 történetét?

Figyelt kérdés
Kijátszottam a játékot és néhány dolog teljesen érthetetlen volt számomra. Főleg Vaas Montenegroval kapcsolatban.
2015. dec. 26. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, mire leírom, addigra valaki válaszol rá, de lássuk!


Jason Brody-t alakítod, aki az öccse (Riley) pilótavizsgájának megünneplése alkalmából elviszi barátait egy trópusi nyaralásra a Rook-szigetekre. Egy balul sikerült ejtőernyőzés következtében kalózok fogságába esel (itt kezdődik a játék) a bátyáddal Grath-el megpróbáltok megszökni, de amikor elhagynák a tábort Vaas nyakon lövi, téged meg (a saját szórakoztatására) üldözőbe vesz. Menekülés közben leesel egy függőhídról, bele a folyóba, ahonnan egy Dennis nevezetű fekete fickó ment ki. Amíg kómában vagy, Dennis elvégez rajtad egy szertartást, a Tataut, amitől új képességekre teszel szert. A tetoválás a szintlépésekkor egyre "nagyobb lesz", 100%-os játékteljesítés után pedig teljes lesz (Achievement).


Ekkor kezdődik a tutorial, megtanulsz vadászni, gyűjtögetni, bázist foglalni. Pár küldetés után hírt kapsz az egyik eltűnt barátodról (Daisy), aki egy Doctor Earnhardt nevű drogos orvos kúriájában van, magas lázzal. Miután elmentél hozzá, a doki elküld gombát szedni, ami Daisy gyógyszeréhez kell. Viszont a barlangban, ahol a gombák vannak, tele van halucinnogén anyagokkal, amitől képzelődni kezdesz .Lassan, de biztosan megszerzed a gombát Earnhardtnak, és miután Daisy jobban lesz, talál egy hajót a doki háza alatti barlangban, aminek a megjavításával elhagyhatjátok a szigetet.


Később egy kalózhajón fogsz egy jelet, ami elvezet a Pirate-coast (Kalóz-öböl) nevezetű helyre, ahol a kalózok az elraboltak váltságdíj videóit készítik. Betörsz a bázisra, ahol a barátnődet (Lisa-t), filmezi Vaas. Ekkor leüt valaki hátulról, és elvisznek Vaas-hoz egy hotelbe. Vass rágyújtja az épületet Jason-ra és Lisa-ra. Kimenekültök, elviszed Lisa-t Daisy-hez Dr. Earnhard házához.


Dennis felhív telefonon, hogy már találkozhatsz a Rakyat nép (a sziget őslakosai) vezetőjével, Citrával. A csaj megitat veled egy fura italt, amitől megint bedrogozott állapotba kerülsz. Látsz egy fehér ruhás férfit (Willis Huntley), aki elvezethet a többi barátodhoz. Miután ráleltél a fickóra, kiderül, hogy egy amerikai ügynök, akit a titkosszolgálat épített be a szigetre, hogy fényt derítsen a helyi rabszolga kereskedelemre, mellesleg éppen az egyik elveszett barátod után (Oliver) kutat. Pár küldetés után kiszabadítod a srácot, nem mellesleg kiderül, hogy nem Vaas mozgatja a szálakat, hanem a főnöke, Hoyt Volker.


Később egy Buck nevezetű fickóról kapsz hírt Willistől, aki fogva tartja a másik haverodat, Keith-et. Buck cserét ajánl neked: megszerzel neki egy ősi kést, ő pedig odaadja a barátodat. Kezdetét veszi a kincskeresés, sikerrel is jársz, de Buck nem akar alkudni. Megölöd a fickót, kiszabadítod Keith-et, a kést pedig Citrának ajánlod. A csaj megajándékoz egy újabb adag löttyel, amitől ismét kába leszel. Citra mellett ébredsz (nem kell taglalni, mit csináltatok :D), aki elmondja, hogy készen állsz Vaas megölésére, de ahhoz, hogy teljes legyen az erőd, ott kell hagynod a barátaidat, amire igent mondasz. Megostromlod Vaas szigetét, őt magát pedig kivégzed.


Willis értesít, arról, hogy elhagyja a szigetet, de pont a déli szigetek felett repül el, és magával vinne. Így lehet eljutni délre (máshogy nem). Miután kiugrottál a gépből, találkozol Willis egyik emberével Sammel. A német fickó segít neked beépülni Hoyt katonái közé, és közelebb kerülni a vezérhez. Egy későbbi küldetésben kiderül, hogy az öcséd Riley életben van, és ki kell menekítened. Sammel szerveztek egy pókerjátszmát, ahol azt tervezitek, hogy megölitek Hoytot. Az akció balul sül el, Hoyt nyakonszúrja Samet, levágja az egyik ujjadat, de sikeresen megölöd egy késpárbajban. Kimenekíted Rileyt egy repülővel, elpusztítva Hoyt bázisát. Visszamész Dr. Earnhard kúriájához, ahol a Rakyat harcosok mindent felgyújtottak, a barátaidat elvitték, a dokit pedig lelőtték. Elmész Citrához, ahol kiderül, hogy azért tették mindezt, hogy Jason legyen a sziget királya. A végén választás elé kerülsz: vagy megölöd a barátaidat és elfogadod a Rakyat vezetését (aztán lefekszel Citrával, aki misszionárius pózban hasbaszúr a késével), ha pedig megmented a barátaid, akkor Dennis akar megölni téged, de Citra eléd áll, feláldozva az életét. Előbbi esetben meghaltok mind, utóbbi esetben pedig elhagyod a szigetet a barátaiddal együtt.


Vaas:


Vaas Citra testvére, akit Hoyt szervezett be a kalózok vezetésére. Ő irányítja az Északi-szigeteket, szinte független Hoyt-tól. Drogfüggő, skizofrén, gátlástalan, őrült. Későbbiekben Jason is kezd hasonlítani rá, mivel mindent képesek megtenni a cél érdekében.


Ha valami nem világos, akkor szívesen leírom!

2015. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez aztán jó tartalmas volt.


Az érdekelne még, hogy a 3 nagy késpárbajban (Buck, Vaas, Hoyt), miért kerülünk át egy illúzió világba?


A játék, úgy vettem észre, nagyot épít a szimmetriára, mint például a fő menüben is láthatjuk. Ez mit akar jelenteni?

2015. dec. 29. 00:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem amiatt az ital miatt (amit Cita megitat velünk kétszer is) kerülünk ilyen állapotba, mivel "felébreszti" a bennünk lakozó harcost (adrenalin). Vagy lehet, hogy csak ezzel akarták a készítők kihangsúlyozni a bossfightokat.


A szimmetria szerintem a Vaas-Jason kapcsolatból adódik. Amíg az elején Jason be van tojva a harctól, a végére egyre inkább kezd hasonlítani Vaas-ra. Megszereti a harcot, kezd eggyé válni vele, a végén megbánja ezt. Ezért is mondja Jason a végén (feltéve, ha a sziget elhagyása opciót választod), hogy: "Olyan sok embert öltem meg, hogy már meg sem tudom számolni. Innen már nem térhetek vissza. Szörnyeteg vagyok. Érzem a dühöt magamban. De valahol legbelül mégis több vagyok ennél. Jobb ennél."


Ha megölted volna a barátaidat, Citra ledöf egy késsel, ami valószínűleg arra utal, hogy olyanná váltál, mint Vaas. Megölsz mindenkit a hatalomért. Ezért jutsz hasonlós sorsra, mint Vaas.


Szerintem így logikus, de lehet, hogy valamit rosszul értelmeztem.

2015. dec. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, ez talán csak így lenne értelmes. Valószínű ez a válasz arra, hogy miért mondja Vaas a harc végén, hogy "nail me to the cross, and let me be reborn". Ez eddig nekem nem volt elég világos.
2015. dec. 29. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!