Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Kérhetek segítséget PS2-vel...

Kérhetek segítséget PS2-vel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Először is bocsánat, gyűlölöm ha valaki így teszi fel a kérdés címét.


Íme a kérdéseim:

1, Memóriakártyát valahogyan ki lehet váltani pendrive-val?

2, Chippelt gépen az internet port (mire) használható?


2016. jan. 2. 18:29
 1/1 UszoCitrom ***** válasza:

1. Pendrive-ról memóriakártyára és fordítva is lehet a mentések helyét módosítani, egy uLaunch.ELF fájl-t kell letöltened és kiírnod CD-re. Miután behelyezted a PS2-be sok menüpont közül találni fogsz egy "MC0"-t vagy "MC1"-t attól függ melyik slot-ban van a memóriakártyád. A mappán belül lesz megtalálható a mentés valahogy így kell kinézzen a fájl neve: "BESCES-51719GAMEDATA" ez most pont egy GTA San Andreas mentése ezeket a fájlokat a "Mass:" könyvtárba kell másolni ezek álltalában az USB, külső HDD mappája, itt történhet olyan baj, hogy a PS2 nem lát semmit ha ez fordul elő átkell formázni a pendrive-ot NTFS-re ha pedig azon van akkor FAT32-re (ezzel már én is jártam rosszul csak azért írom le.) Ha pendrive-ról akarsz mentést másolni akkor kell még a gépre egy "PS2 Save Builder" ide csak a mentést kell behúzni és kódnak a játék régiókódját megadni (ezek a boritó oldalán alúl vannak leírva. pl: MGS3 - SLES_820.32) ezután fájlt lemented pendrive-ra felteszed és megcsinálod, hogy az "MC0"-ra teszed a fájl-t és kész. Remélem érthető volt mert próbáltam mindent tömören leírni.


2. Személy szerint nekem az internet port nagyon jól esett rajta mert, így, hogy Softmod-ot tettem rá (FreeMCboot) hiába ment tönkre a PS2-m olvasó feje, könnyen játszani lehet rajta mindent. (Innentől már csak azt írom le, hogy hogyan oldottam meg, ha érdekel.) Tehát én nekem ott kellett az uLaunch.ELF mert kellett egy program indítója (OpenPS2Loader) a menümre és azt ott állítottam be. Gépemen megosztottam a mappát kisebb IP kellett beállítani a PS2-n a OpenPS2Loader-be, hogy észrevegye a megosztott mappát. A mappa neve "ps2smb" kellett legyen, a mappán belül kellett egy "DVD" mappa ami a játékoknak kellett, de kellett egy "CD" mappa is ami az 1GB-nél kisebb játékoknak a helye. PS2 meg nem látta a játékot mert ott is ezt a régiókódot kérte tehát a játékok fájljainak ez kellett, hogy legyen a neve "SLES_540.30.Black" innentől márcsak annyira kellett figyelni, hogy a fájl neve ne legyen több mint 32 karakter.

2016. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!