Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Egyedi Rubik-kocka készítése...

Egyedi Rubik-kocka készítése (nem házilag)?

Figyelt kérdés

Sziasztok


(aki nem szeret olvasni, az utolsó bekezdésben van a lényeg)



A téli szünetben a haverom Rubik-kockájával játszottam (régi darab, akadozott) amikor hirtelen "leugrott" az egyik sarka. (nem baromkodtam vele, de egy kicsit erősen forgattam mert akadt, értitek)


Szóval szétbarmoltam a kockáját.


Neki akartam adni a sajátomat, de az sem egy mai darab, akadozik, és azt hiszem le is esett róla egy csomó szín (jó ideje nem vettem elő)


Akarok venni neki egy új kockát. Ez eddig rendben. De aztán eszembe jutott, hogy sokkal személyesebb lenne, ha rajzolnék neki olyan dolgokat amiket szeret, és inkább egy egyedi kockát adnék neki ajándékba :)


Lényeg:

Hol tudnék csináltatni viszonylag olcsón 1 darab kockát? Nem szeretném magam elkészíteni, mert nem igazán van kézügyességem hozzá. Gyorsaság nem fontos, húsvétkor találkozom vele legközelebb.


Köszönöm a válaszokat!



2016. jan. 3. 22:40
 1/10 A kérdező kommentje:
(szóismétlésekért, nyelvtani hibákért elnézést, mindig nagyon ügyelek rájuk de most nagyon fáradt vagyok)
2016. jan. 3. 22:42
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sehol.
2016. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Èn olyant csináltam egyik barátmőmnek szülinapjára, hogy ugye a kocka mindem oldalára egy egy kèpet ragasztottam. Előszöris kinyomtattam megfelelő mèretben a kèpeket, majd a lap le lett laminálva, hogy ugye tartósabb legyen. Ezután bejelöltem a kèpeken pontosan hogy hány centinèl kell őket elvágni, majd óvatosan szikèvel kivágtam. Kètoldalú ragasztót a vágás előtt mèg ragasztottam a lap hátuljára. Miután kivágtam, ráragasztottam a kis kèpkockákat a kockára. A kocka amúgy egy sima rózsaszín kocka volt, ami igazából szőkèknek való rubikkocka, trèfatrafikban lehet kapni. Arról lekapargattam a rózsaszín színt ès csak azután tettem rá a kèpet.

Lehet bonyolultan hangzik, de igazából nem az. Ez egy nagyon jó ajándèk, ès szemèlyes is.:) Csináltatni nem tudom hol lehet, nem hallottam mèg olyanról hogy csinálnának ilyent.

Ès amúgy ezt sokkal nehezebb kirakni, mert a kèpkockák máskèpp fordulhatnak, szoval jó nehèz:D

2016. jan. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az egyik módszer az ipari fröccsöntés, a másik a 3d nyomtatás. Bármelyik árából egy (több) tucat Rubik-kockát vehetsz.
2016. jan. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha csak azt akarod, h a matricázás legyen egyéni, akkor sokkal jobban jársz, ha veszel egy YJ GuanLongot cubezz.comról 600 forintért, és Olivértől meg egyedi matricákat veszel hozzá. Facebook Olivér's Stickers. Illetve egy Rubik-kocka szét tud jönni. Nézd meg először, h nem lehet-e összerakni a barátod kockáját. Fordítsd el 45°kal az oldalát, ahol hiányzik a sarok, szedd ki az élkockát, rakd vissza a sarkot, majd utoljára az élet.


Illetve ha kockát akarsz készíttetni, akkor shapeways.com, de a 3D nyomtatás nem olcsó. Főleg 2 év óta, amióta megsokszorozták az árakat.

2016. jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


A sarok sajnos letört, pár kisebb darabkával egyetemben, és a szomszédos kockák is mozogni kezdtek, így nem mertem vele tovább foglalkozni

2016. jan. 4. 16:37
 7/10 anonim válasza:
[link] Ebbe a weboldalra regisztrálj be. Itt kapsz lehetőséget egyedi kocka megtervezéséhez, amit ha akarod, le is gyártathatod. Jó minőségben 7000 Ft körüli összegért kb. egy hónapon belül megkapod. Én is terveztem és rendeltem ilyet Nagyon jó!
2017. nov. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A megadott weboldalon lévő dobókocka minta az én egyedi darabom. Ez van meg nekem. Ennek a kirakási szisztémája ugyanaz, de könnyebben kirakható mint az eredeti.
2017. nov. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Rossz a link, átirányít a főoldalra.
2017. nov. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
[link] Bocsi! ez a jó link. A főoldalról kell a regisztrálást elvégezni. Az előző link a webhelyen belül az én munkaoldalam volt. Azt valóban nem adja be.
2017. nov. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!