Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen komolyabb stratégiai...

Milyen komolyabb stratégiai társasjátékot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

30 feletti férfiként a párommal és ismerősökkel szeretnénk társasjátékozni 4-6-an. Én sokkal inkább a PC-s játékokkal játszottam az utóbbi időben, de most szeretnék kipróbálni egykét komolyabb táblás játékot, ami engem is lekötne.

Ami fontos paraméter:

- akár 6-an is lehessen játszani

- ha van a kártyákon, táblákon nyelvezet, az lehetőleg magyar legyen, mert nem mindenki tud angolul/németül

- lehetőleg ne a szerencse legyen a meghatározó, hanem inkább stratégia... lehet szerencse benne (dobókocka, kártyahúzás) de az csak kb. 20-30%-ban határozza meg a végkimenetelt.

- részemről szeretem a gazdasági aspektust, a perzisztens gyarapodást, építést, stratégiai gondolkodást, de az meg zavar ha átláthatatlanná válik a sok pontszám, meg matematika és emiatt vonatott lesz a játék.


Eddig néztem:

- Catan telepesei: jópofa, tetszik a random hexa terep és a gazdálkodós jelleg, illetve hogy van magyar változat és 6-an is lehet kiegészítővel. Viszont túlságosan a szerencsén múlik nekem, és kicsit laposnak érzem.

- Terra Mysticát ajánlották.. ez érdekel, de nem tudom sehol beszerezni, illetve a tábla a Catanhoz képest mindig ugyanolyan. Meg a fantasytól se vagyok elragadtatva.

- Civilization táblás: ez szimpatikus, mert PC-n is szeretem, viszont itt egyrészt csak 4-en lehet, másrészt ahogy olvastam túl vontatott és bonyolult lehet a társaság néhány (akár női) tagjának, meg PC-hez képest is lehet nekem túl lassú

- Clash of Cultures: ezt a boardgamegreeken olvastam. Jónak tűnik, de nincs magyar nyelven és nem is lehet beszerezni itthon. Illetve ez is max. 4 fős.

- Torres: ezt ismerem mert játszottam vele ismerősökkel külföldön. Ez nagyon tetszett, de nem lehet itthon kapni sehol.



2016. febr. 8. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Small world

Rizikó

2016. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Catan lovagok és városok kiegészítővel sokkal izgalmasabb. Krysis szintén jó, bár azt hiszem az is csak 4 személyes.
2016. febr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Dominiont személy szerint nagyon szeretem, bár ez deck-builder (tehát kicsit több szerencse van benne, mint egy rendes stratégiai táblajátékban). 6 játékoshoz viszont meg kell venni az alapjátékot, és az 1. kiegészítőt (Intrigue) is, de már ezt is lefordították magyarra :)
2016. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat!

A Catan telepeseihez láttam a kiegészítőket, de sajnos, ahogy a német weboldalon láttam, ahhoz is külön kiegészítő kell hogy 6-an lehessen játszani. Az alapjátékot, az alapjáték 5-6 fős kiegészítőjét, és a 3 másik kiegészítőket kiadták magyarul. De a kiegészítők "játékosszámbővítőjét" sajnos nem:(

A Dominion tetszik. Azzal is viszont hasonló gond van. Az Intrika kiegészítő (magyar) kapható, de hogy 6-an lehessen játszani, kéne az alapváltozat is. A magyar változatot nem lehet beszerezni:(

2016. febr. 8. 21:22
 6/9 huJekerdeshuJevalasz válasza:
Eclipse new dawn for the galaxy.
2016. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly karácsony óta töretlen kedvenceim:


- Aranyásók

- BANG (különösen a kockás verziója)

- Csótánypóker

2016. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy pár éve az egész nyarat a Sequence játékkal játszottam végig:


[link]

2016. márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kard és Korona 2. kiadás

4 és 6 fő között is nagyon jó.

Keresztapa, Corleone birodalma, viszont max 5 fős, azt hiszem.

Viticulture Essential Edition 4-6 fővel is megy (igaz 3an a legjobb)

Bang (6 fővel jobb)

2021. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!