Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak szerintem nem ijesztő...

Csak szerintem nem ijesztő egyáltalán a SOMA nevezetű horrorjáték? Nekem nagy csalódás volt.

Figyelt kérdés

Ott kezdődik a dolog, hogy engem a cyberpunk, soha nem fogott meg, egyszerűen nem tudom beleélni magam, egyáltalán nem érdekel. Habár még így is érdekelt a játék, és az elején nagyon jó tapasztalataim is voltak, de amint beindult a történet jöttek a negatívumok, ezért olyan ember véleményét is szeretném tudni, akinek bejön ez a stílus (másét is). Szóval ami legjobban idegesített, egyálltalán nem ilyesztő, de még félelmetes/nyomasztó sem. A játék a szorongás keltésére épít, hogy sosem vagy biztonságban a játékban (a kritikákban ezt írták le a játék egyik legnagyobb érdemének), de kérdem én, melyik túlélőhorrorban nincs ez meg? Aki már játtszik egy ideje ilyenekkel nem hatja meg annyira ez a sosem vagy biztonságban a játékban cucc, csak ha maguk a játék elemei nem ilyesztőek. Márpedig a robotokban én semmi ilyesztőtnem látok, a lavina is meg tud ölni, mégse félek hóra nézni.


A mögöttes tartalmat szeretem, de túl unalmasnak találtam a játékot ahhoz, hogy a mögöttes tartalom, story lenyűgözzön.


Egyáltalán nem éreztem semmilyen jellegetes hangulatot a játék során (pedig ez álltalában már az ilyenek elejénél megvan).


A megoltós játékok sem voltak valami embertbróbálóak eddig.


Ez az én személyes benyomásom a játtékal kapcsolatban, érdekel más nézőpont is, de én elég nagyot csalódtam.

Azért még folytatom, de csak a kívánciság és amiatt, hogy ilyen sokat vártam a magyarításra :D, ami egyébként nagyon jó munka lett.



2016. márc. 20. 17:54
 1/9 A kérdező kommentje:

*ijesztőt nem

*problémamegoldós részek

2016. márc. 20. 17:58
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy diszkrét megjegyzés,ha a cyberpunk soha nem fogott meg,miért próbáltál meg egy olyat ami ízig-vérig az?

Másrészt a SOMA nem az ijesztgetéssel akar hangulatot teremnteni mint például az otulast,hanem játék során felfedezett tényekkel,hogy hova jutott az emberiség,mi történt a világgal,ha valaki értékeli ezt annak biztos százszor ijesztőbb lesz mint az outlast.

Nyilván ha valaki csak megy előre,nem olvas,hallgat,lát semmit,csak azt várja mikor ered a nyomába valami szörny, az tényleg maradjon csak az outlast-nél(megjegyzem én is szeretem az outlast-et,de a SOMA szerintem magasan jobb lett)

Ha csak valami ijesztgető parádét akarsz,akkor ajánlom az Alien Isolationt,penummbrát,amnésiát,layers of the feart.

2016. márc. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bandi908890 válasza:
100%

Ajánlom figyelmetekbe


SenshiInoue -

https://www.youtube.com/watch?v=2E8GyZ_XkDA&list=PL5LmkP7mlR.. végigjátszását eléggé alapos! :)

Szerintem a sztorija elképesztően jó és elgondolkodtató amikor vége volt csak néztem mint a moziban! D:

Először úgy voltam vele, hogy

SPOILER! nincs értelme a további "életnek" bárkában, miután az emberi faj lényegében kihalt.. de utána átértékeltem az egészet és idővel biztos meg tudtam volna szokni az ottani létet! SPOILER vége!

2016. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért kezdtem el? Mostanában nem nagyon jöttek jó horror játékok és gondoltam egy Frictional által készített játék csak be fog jönni. Érdekel a mély tartalom is, ahogy ezt már leírtam, csak még nem jutotottam el addig, hogy ez kiteljesedjen, mivel félbehagytam, és jelenleg nem is ilyen tartalmat kerestem. Valószínűleg túlságosan másra számítottam, lehet hogyha nem úgy indultam volna neki, hogy akkor ez most egy erős hangulatú, túlélőhorror lessz, valami érdekes sztorival, akkor nem lepődtem volna meg. Tehát ez egy mély tartalommal teli, elgondolkodtató, gyakorlatilag egy interaktív művészfilm, hasonló, mint a Bioshock. Így már más a helyzet, akkor most félre teszem, játszok valami hardcore horrort, kiélem magam, és amikor ilyenhez lessz hangulatom folytatom a Somat, amennyiben tényleg olyan jó a tartalom, mint ahogy leírtátok. Félni tehát nem fogok, de érdemes folytatnom. A leírtakat már végigjáttszottam, Senshi csatornáját is követem, de nem szeretném vele lespoilerezni a játékot. Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.
2016. márc. 23. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Nem tudom neked mi a félelmetes.De engem pl:kiriasztott ez a lény a gatyából egy párszor,na meg a hangja...

[link]

Szerintem a lények sokkal ijesztőbbek mint az outlastbe,penumbrába,vagy amnéziába.

Csak az a hatalmas baj,hogy a játék rettenetesen büntet ha egy kicsit is rájuk nézünk,mert ugye elkezd hullámozni a kép,és úgy sokkal könnyebben észrevesznek.

És ez a baj,ha nem nézünk meg valamit alaposan akkor nem félünk annyira,mintha tudnánk mi vár ránk.

2016. márc. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom neked mi az ijesztő.

De szerintem ez a lény például jóval durvábban néz ki mint a penumbra,amnézia,vagy outlast jópár szörnye.

Na meg a hangja...

[link]

2016. márc. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat,másodjára is elküldtem véletlen az előző hozzászólásom elejét,kicsit átfogalmazva,nem tudom miért...:)
2016. márc. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nos, hát végigvittem, nem a stílus, és tényleg nem a játék horror mivolta hajtott végig, habár volt benne néhány parás rész. Leginkább a történet hajtott, van súlya. Érdekes volt. Köszönöm a válaszokat.
2016. ápr. 23. 20:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nagyon régi a kérdés, nem is arra válaszolok ( :D ), de szerintem az ismeretlentől jobban fél az ember, mint ha tudja mi vár rá. Pont most posztolt valami olyasmit Kodzsima, hogy ő is félős, és hogy az ismeretlentől fél legjobban, vagy valami hasonlót :D
2020. ápr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!