Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Vélemények (? )

Vélemények (? )

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy vagytok ezzel ti de én kezdem úgy érezni hogy a játékipar elindult egy rossz irányba

Nagyjából a jelenlegi generáció kezdetére tudnám visszavezetni ugyanis amióta kint van a PS4 és az Xbox One érdemi játékok nem jelentek meg

Legalábbis nem annyi mint a korábbi generációkban szerintem

Most lehet mondani hogy nincsenek kint annyi ideje de már több mint 2 éve megjelentek és azalatt a 2 év alatt inkább csak újra kiadták rájuk az előző generáció meghatározó (vagy kevésbé meghatározó) címeit

GTA V, Last of Us, God of War, Halo Collection, Gears of War 1, Uncharted Collection, Borderlands Handsome Collection, Darksiders II, Sleeping Dogs, Tomb Raider, DmC, Devil May Cry 4, Dark Souls II, Saints Row IV, Resident Evil 4-5-6, stb.

Szerintem azért az kicsit gáz mikor egy top#25 xbox one games listán az első helyezett a GTA V

Másfelől ennek sem látom értelmét hogy nem gyűjteményben adtak ki ujra sok játékot - mi értelme van a GoW III-nak önmagában, vagy a Devil May Cry 4-nek, de különösebben az egyedül újrakiadott Gears of War 1-t vagy Darksiders II-t sem értettem - igaz így később a többit is ki lehet adni külön önállóan 11-12ezer forintos árcédulával

Az egy mellékes dolog hogy ezek között nem egy játék nem is olyan régi, szerintem pár év múlva ráért volna kiadni őket - ja, így viszont alig van kinálat

Másik irányból én nem látom hogy új címek irányába akarnának nyitni

Oké előző generációban is folytatódott a God of War, a Halo, a Forza, a Devil May Cry, a Resident Evil, de jött pl. Gears of War, Uncharted, inFamous, Souls játékok, Mass Effect, Dead Space, Assassin's Creed, Borderlands, Crackdown, Saints Row, Call of Juarez, Dead Island, Batman Arkham, stb.

Valahogy mostanában inkább ezeket a sorozatok folytatják csak, illetve az új IP címek sem feltétlenül meggyőzőek (Watch Dogs, Division, bár legalább az Ubisoft próbál vmit újat is mutatni míg szép lassan eltemeti az AC sorozatot és teljesen megfeledkezik a Splinter Cellről, a Prince of Persiaról meg a Beyond Good and Evilről)

És amellett hogy folytatják az is vegyes szájízt hagy az ember szájában

Vegyük a Resident Evil Revelations 2-t (bár ennél a sorozatnál már a 6-tal is gondok voltak), vagy a BF Hardline, hat azt én sok mindennek éreztek de Battlefieldnek nem igazán

Vagy a CoD, egek, CoD BO1-2-vel meg Ghostsszal mennyit játszottam de ez a futurisztikus baromság amit az utóbbi 2 címnél behoztak tiszta agyrém (és nem csak én gondolom így, CoD veterán haverjaim akik BO2-ben meg Ghostsban meg klánnal nyomták, AWre meg BO3-ra ránéztek és mondták ők ebből nem kérnek)

Most ha vki azt kérdezni milyen játékot vegyen ps4re vagy xbox onera mondanám hogy: Bloodborne, Witcher 3, Quantum Break, MGS V, Dying Light, Shadow of Mordor, Far Cry 4, illetve későbbiekben Dark Souls III, Hitman és majd egy nap Last Guardian, de ezeken kívül más nem jutna eszembe szerintem

Utólag pedig ami szerintem aláássa a mikrotranzakciók és túlárazott DLCk mellett ezt az ipart az utóbbi időben a frissítések kezelése

Előző generáció elején beindult a Steam, a PSN, az Xbox Live, nem volt gond egy frissítése elérhetővé tenni

És hol tartunk ma? 10 gigás day one minden Ubisoft játéknál? Persze nem csak Ubisoftnál van ez így ... khm...Just Cause 3...khm...

Az is bizalomgerjesztő az elmúlt időben hogy rendes optimalizálásra nincsen pénz de denuvo-ra arra van

Basszus emlékszem mikor megjelent a Resident Evil 4, GTA San Andreas vagy MGS 4 nem volt semmi frissítés végig vitted a játekot aztán itt ott esetleg tallakoztál falba ragadt macskaval de nem voltak olyan bravúros mutatványok mint az AC Unitynél

Másik pedig lehet én vagyok régi vágású de PC-n is miért kell szinte minden szart online aktiválni? Nyáron vettem Balatonon tescoban egy játékot, nyaralóban nincs internet (ahogy az egész utcában sincs) feltettem laptopomra aztán mindenképp a steamet akarta behozni

Nekem hiányzik csak az az idő mikor az ember betette a lemezt és csak pár kattintással feltelepítette a játékot majd játszott, nem kellett külön Steamet/Origint telepíteni vagy Uplay felhasználót létrehozni?


Természetesen a fent leírtak csak személyes véleményeim és kiváncsi vagyok a tieitekre is



2016. márc. 21. 00:48
 1/7 A kérdező kommentje:

Apró nyelvtani és helyesírási hibaimat kéretik elnézni

Kicsit késő volt mar meg autocorrect is szeret bosszantani

2016. márc. 21. 01:27
 2/7 anonim ***** válasza:

A játékipar köszöni szépen, jól van. Virágzik a piac az indie fejlesztők számára, egyre több és jobb játék jön ki a kisemberek kezei közül, és mindezen felül azért a 'királykategóriában' is jönnek jó címek. Ja, hogy konzolon? A konzoloknál szar van a levesben. A játékkonzolok nem nagyon részesülnek az indie fejlesztésekből, amik manapság egyre meghatározóbbá válnak. PC-n legalábbis. Ami konzolra kijön az továbbra is a nagyobb nevektől származó játékok, de ezen a fronton régebben sem voltak olyan rettentő gyakran kimagasló alkotások. Nem meglepő, ha most pangás van. Főleg, hogy a Steam-nek köszönhetően a tehetségek sokkal jobban tudnak önállóan érvényesülni, potenciálisan limitálva a kreatív erőforrást a nagy fejlesztőgárdák számára.


Nem vagyok kárörvendő típus, de be kell valljam, ennek örülök. Öröm számomra azt látni, hogy a PC-s platform kezd újra meghatározó lenni a videójátékok terén, nagyrészt annak köszönhetően, hogy Steam-en keresztül egyre több tehetséges indie fejlesztő tud érvényesülni. A konzolos fejlesztések mindig is prioritást élveztek, nem ritkán a PC-s platform kárára. Hát, most fordul a kocka :D

2016. márc. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Régenmindenjobbvót, blablabla. 30 éve játszom videojátékokkal, és az a véleményem, hogy sosem volt ennyire jó játékosnak lenni, mint manapság. Több és változatosabb játék jelenik meg, mint valaha, egyemberes projectek aratnak masszív kritikai és anyagi sikereket.

Az újrakiadások nem zavarnak, minimális munkával szolid bevételt jelentenek a kiadónak, és nem kötelező megvenni őket. A félkész játékok nem új keletűek, már a PS3/Xbox360 érában is jellemzőek voltak, legfeljebb a patchek voltak sokkal kisebbek. Persze azért engem is dühítenek, főleg ha hónapok alatt sem képesek kijavítani őket (Batman Arkham Knight, Just Cause 3).

Az internethez kötés engem nem zavar az 500 megás UPC vonalammal, de belátom, hogy ez sokaknak fájó pont lehet. Egy barátomnak London közepén 1 megás netje van, és semmi kilátás arra, hogy valaha is gyorsabb legyen. Jó dolog a digitális terjesztés- ahelyett, hogy beülnék az autóba és bemennék a városba a premier napján, előre letöltöm a játékot, és a megjelenés percében már játszhatok is. Csak sajnos az általános infrastruktúra még nem tart itt, a szolgáltatók és kormányzatok pedig inkább hátráltatják, mint elősegítik a fejlődést.

2016. márc. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mondanam hogy is-is...

a grafikapistike cimeket leszamitva sok jo dolog tortent a jatekiparral.

a rendes optimizalas nem a penz hanem az ido hianya, es nyilvan van penzuk denuvora, mindenki szeretne megkapni a mnkadijat, te sem orulnel ha le lehetne torrentezni a munkad.

persze egyreszt gond sokaknak hogy a jatek azonositasa internetet igenyel, de mar a legtobb haztartasban van net, szoval ez a kisebbseget erinti, es nem erdekel szinte senkit.

a steam meg hasonlo aruhazaknak tobb az elonye mint a hatranya, mindenkepp hasznos ezkoznek latom.

2016. márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

grafikapistike címeket leszámítva

Ezt nem teljesen értem

Mondjuk én sosem a grafikát helyeztem előtérbe és amelyik játékoknál pluszba hozzátett a grafika az nekem csak a GoW III meg a Last of Us volt

2016. márc. 22. 03:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Számomra is kétélű a dolog. Mert az egy tény hogy a PC-s játékipar jelenleg elég tág körökben mozog, és rengeteget fejlődött, és még fejlődik is. De az sem elkerülendő téma hogy maga az ipar, a produktumok milyensége egyre nyálabb, alkalmazkodóbb, "divatosabb", ami gyakorlatilag kiírtott majdnem minden egyediséget a játékokból. Az Indie az egyetlen ellenpont ezen érvem mellett, de ezek a játékok sajnos nem mindig ütik meg azt a mércét, ami még korábban egy kreatív AAA játék mutatott. Régen mi volt? Ghost Recon? Egy lövésre meghaltál? Taktikázni kellett? Micsodaaa? Hát ez nem jó egy mai játékosnak! A mai játékosnak az kell, hogyha elrontja a taktikázást, akkor szétlőhessen mindenkit. És az igazán egyedi dolgok szanaszét lettek degradálva a casual nevében.

A Rainbow Six is árkád lett, a Ghost Recon is, Splinter Cell is, az 1. Assassins Creed is tele volt filozófiával és elgondolkodtató párbeszéddel, most meg csak mész a drámában úszó karaktereddel és két gombra kinyírsz mindenkit. Aztán persze adjunk ki DLC-ket, RENGETEGET, adjuk el kétszer ugyanazt a játékot. Sőt! Adjuk el 3x 1 db. játékot! (Khmmm starcraft2). Fizessünk havonta a megvásárolt játékunkért, csak azért hogy beléphessünk!

Adjunk el 0 tartalommal valamit, amit úgyis zabál a nép, mert akkora birka barom hogy úgyis megveszi, mert ez épp DIVAT.

Nagyon sok jó dolgot tudnék elmondani a játékiparral kapcsolatban, de legalább annyi mocskot is. Összképben nekem nem tetszik ahova tart, kezd kihalni belőle a lélek, középszerű és unalmas alkotások születnek, ha meg próbál valaki valami igazán PASSZÍVAT, egyedit alkotni, azt lehúzzák a francba az emberek, mert már nem vagyunk képesek karakterdráma és érzelem nélkül értékelni valamit. Vagy a multi versengése, vagy a FarCry és Assassins Creed 2 szerű buz*s nyálas "meghalt valakim tessék itt a motiváció" baromsággal jönnek. Sz*r az egész.

2016. márc. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Régen mi volt? Ghost Recon? Egy lövésre meghaltál? Taktikázni kellett?"

Delta Force 2-s szép emlékek, mikor 20 perce csinálod a küldetést és egy hegyoldalról leszednek egy lövéssel :') mindjárt fel is teszem csak sztem nem fog futni Win7en


"kezd kihalni belőle a lélek"

na ez találó volt

én anno Call of Juareznél éreztem azt hogy ezzel a játékkal foglalkoztak, hogy beletették szívüket lelküket, hogy nekünk játékosoknak csinálták, és minden hibájával együtt is nagyon jó és szerethető volt a játék

mai játékoknál sajnos kevésnél érzem ezt :/

2016. márc. 24. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!