Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Age of Empires 2 WIN7-ben...

Age of Empires 2 WIN7-ben kompatiblitási hiba, megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy régi kedvenc játékot vettem elő AOE 2, amit WIN7 oprendszeren belül futtatok!

A lényeg az hogy a talaj (maga a játékon belül értve) ilyen össze vissza szinbe adja és a viz is hasonló. Nincs valami program,patch,crack akármi amivel vissza állitható lenne ez a kompatiblitás probléma? Mert én már mindent csináltam ami eszembe jutott, jobb klikk az ikonra->tulajdonságok->kompatibilitás fül azon belül álitottam mindent amit tudtam, de még igy sem az igazi!

Nagyon nem szeretnék ezért formázni az egy játék miatt.. :(:(


2010. ápr. 4. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A hibát az explorer okozza mert nem kompatibilis. Játék előtt az explorert le kell állítani ehez egy indíto file-t kell készíteni


A parancssor a következő:


taskkill /F /IM Explorer.exe

age2_x1.exe

Start explorer.exe


Ezt egy sima txt formátumba elmented majd átírot .bat formátumra és elhelyezed ugyanoda ahol a játék indító file-ja van. (exe)


HA nagyon nem megy íme részletesen:


1 Megnyitsz egy word padot (jegyzettömb)

2 beírod a fent parancssort

3 elmented mentés másképp és fontos h a file név a következő legyen: age2.bat

4 a mentés másképp ablakon belül a file név alatt a file típusnál ne szöveg fileként hanem "minden file"-ként mentsd el mert csak így fog működni

5 a filet ugyanabba a mappába másold ahol a játék indítója megtalálható ergo ahová telepítetted és ott van az exe file. Ugyanabba a mappába ments bele és az újonnan kreált file használd indító file ként


A file indítás előtt leállítja az explorert és a játékból való kilépést követően újraindítja azt.


fontos tudnod h ezt a megoldást Vistára alkalmaztam nekem ugyanez volt a problémám igaz én még a Conquerors kiegészítőt is felraktam. Az h win 7-en működik e a megoldás nem tudom.


Remélem tudtam segíteni....

2010. ápr. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem megy igy se, még úgy se hogy "age2.bat" helyett "empires2.bat" irok ez a exe-je, mert irtad hogy te a kieget is használod, de semmi változás! :(


Azért köszi hogy megosztottad velem.

2010. ápr. 5. 00:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát sajnálom pedig nekem így működik.. Vistán legalább is...

Ez nagyon hülye megoldásnak tűnhet de amikor én még nem találkoztam a megoldással kétségbeesésembe a felbontást változtatgattam és volt h az 5-6. alkalom után egyszercsak megjavult...akkor próbáld meg felrakni a kiegészítőt hátha azzal meg lehet etetni....

Amúgy is jobb ha fent van: új egységek kampányok és egy csomó minden más...

2010. ápr. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
JÓ LETT!! Én rontottam el! Hát nagyon szépen köszönöm még egyszer! Ha te nem segitesz szerintem soha nem sikerülne WINDOWS7-en elinditani.
2010. ápr. 5. 00:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Süti

Örülök h sikerült :)

Jó játékot :)

2010. ápr. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is már rég keresem erre a problémára a megoldást. Nekem is működik, köszönöm!:)
2015. jan. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!