Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Gamerek, milyen gyakran...

Gamerek, milyen gyakran néztek gameplay-t? Mielőtt vesztek egy játékot, néztek róla, vagy hagyjátok hogy az egész meglepetés legyen? Szoktátok előbb végignézni a kiszemelt játék gameplay-ét, és azután végigjátszani? +ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

mostanában elkezdtem ezen agyalni.. én mindig úgy voltam hogy hagyom hogy az egész meglepetés lenne, meg hogy "csalnék" ha gameplay-t néznék róla mielőtt végigjátszottam volna, de mivel nem vagyok azért pro játékos, rájöttem az idők során, hogy ez viszont játék eleji halált, vagy összezavarodottságot okoz nálam, ha nem tudom mit kell benne, és hogyan, meg hogy hogy működik az egész. és mivel pénz hiányában nem igazán tudok sok játékot venni (letölteni nem akarok), főleg az újakat nem, ezért sajnos így elég gyatrán jönnek a tapasztalatok, ami azt eredményezi, hogy a tapasztalathiány frusztrációba megy át, mert nem jön a "sikerélmény" (jah, szerintem is furcsa).

egyrészt szeretném kérdezni hogy ti hogy szoktátok, mint ahogy azt már magában a kérdésben is kifejtettem, a másik dolog meg, hogy mi tennétek az én helyemben?


2016. márc. 28. 02:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha megnézném előre, akkor nem lenne értelme végigjátszani.

Soha nem nézek semmiféle gameplayt előre, megnézem a trailert és olvasok róla, hogy mások ajánlják-e, megéri-e megvenni aztán magamtól végigjátszom spoiler nélkül.


Nyilán az elején hozzá kell szokni, hogyan kell irányítani az adott játékot és gyakoribb a hiba, mintha már beletanultál.


Ha ez zavar akkor csak játszd az elejét mindenféle teljesítési vágy nélkül, csak gyakorlásként és ha úgy érzed már megy akkor indítsd újra az egészet.

Vagy olvass tanácsokat, ki milyen trükköket ajánl, hogy kell kontrollálni a játékot, de szerintem ne nézz gameplayt mert a saját szórakozásodat rontod el vele.

2016. márc. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mikor elkezdek egy játékot, álltalában láttam az előzetesét, meg tudom a címét:D Nem igazán nézek utána, pedig sem filmben, sem játékban nem zavar a spoiler. Ha valahol elakadok, akkor nézek végigjátszást, hogy hogyan kell az adott küldetést megcsinálni. De olyan is volt már, hogy órákig kínlódtam egy pályával, aztán inkább hagytam az egészet, és megnéztem a teljes végigjátszást:D (nyilván nem vagyok a legjobb játékos)
2016. márc. 28. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én online játékmagazinokat olvasok (pl: gamestar.hu , pcguru.hu , gamekapocs.hu/cikkek ) ahol, olvashatsz teszteket, értékeléseket és, csak akkor nézek gameplay-eket vagy, olvasom el a játék wikijét ha, hosszútávon elakadok valahol.
2016. márc. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Túl rövid az élet ahhoz, hogy gameplay videókra pocsékoljam. Akkor inkább játszom én magam.
2016. márc. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bele szoktam nézni gameplay videókba mielőtt pénzt adok ki egy játékért, de semmiképpen nem nézem végig a teljes játékmenetet, csak annyit, hogy a hangulata átjöjjön - ha érted mire gondolok. A szöveges tesztek is jók, de a tesztíró véleményét tükrözik, ami nem feltétlenül egyezik az enyémmel.

Régen minden játéknak volt demo változata, amin kipróbálhatta az ember mennyire neki való, de manapság már ritka.

No persze aki warezol megteheti, hogy csak úgy letölti, aztán törli, ha nem jön be.

Olyanról is hallottam, hogy vannak akik leszedik torrenttel, majd ha tetszik megveszik eredetiben is. Mióta a legtöbb játék internetkapcsolathoz kötött védelemmel rendelkezik (pl. Steam, Origin, stb.) én nem szeretek bajlódni ezekkel.



A Steamnek van egy nagyon jó kezdeményezése, miszerint a megvásárolt játék árát két héten belül - ha még nem játszottál vele 2 óránál többet - visszatéríti, s bár indokolni kell, de elég egy "nem erre gondoltam" kifogás is.

2016. márc. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

na, hát akkor inkább én se megyek bele nagyon a gameplay nézésbe, látva a kommenteket:D de egyébként én is így voltam, de mostanában már mielőtt veszek egy játékot, vagy mielőtt elkezdeném, belenézek egy gameplay-be, csak hogy mire számítsak, de legfőképp, hogy lássam, hogyan is működik kb. de a legjobb amikor találok pl angryjoe review-t, ahol egy kicsit bele is látok a gameplay-be, és meg is tudom hogy milyen a játék.:D

viszont ez elgondolkodtat: ha a gamerek nem néznek gameplay-t, akkor ki a megcélzott közönség? hiszen elég nagy nézettségük van youtube-on. mert én egyébként nagyon szívesen nézném, csakhát mindig bennem van, hogy úú de én azt egyszer még játszani fogom.. pedig a profibb játékosoktól még valamit talán "tanulni" is lehetne..csak tényleg nem jó lelőni a poént

2016. márc. 28. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!