Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Megéri PC-t lecserélni XBOX...

Megéri PC-t lecserélni XBOX One-ra, és TV-re?

Figyelt kérdés

Szóval, világéletemben pc-s voltam, de mostanában kezdem megunni. Mindig leülni, unatkozni, ugyanazokat a játékokat játszani.. Egy kicsit meguntam a gépem. Elkezdtem érdeklődni a konzolok iránt, és arra glndoltam, hogyha eladom a gépem, akkor tudnék venni egy tv-t is, meg egy xo-t is, mivel a gépem elég brutál. 230-250k-t biztosan ér. Szerintetek megéri lecserélni? Vagy ez csak egy ilyen állapot?


PC mellet:

-Grafika

-Multi

-haverok, ts


Xbox mellet:

-kényelem

-élvezet

-kellemesebb érzés játszani szerintem

-nem kell fejleszteni


Mit gondoltok?



2016. máj. 3. 07:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van mindhárom, és szerintem nem éri meg. A két konzolra van 3-4 exkluzív játék, a többi megjelenik PC-re is. A játékok sokkal olcsóbbak, ugyanazt a címet láttam a megjelenés napján 20 ezerért Xbox One-ra, és 9 ezerért PC-re (persze a digitális verzió abból is 60 euró volt).

Nálam úgy néz ki a PC gaming, hogy egy telefonos app-al elindítom a Steam Big Picture módját, kezembe veszem az Xbox kontrollert, leülök a kanapéra, és ugyanúgy játszom, mint a konzollal (csak jobb minőségben).

Régebben én kardoskodtam a konzolos játékok mellett, mondván, "azok megjelenéskor már készen vannak", de manapság mindegyik konzolos játékhoz érkezik a több gigás első napos javító patch.

A fejlesztésről annyit, hogy egy jól összerakott PC konfig 4-5 évig használható, az "évente kell 100 ezerért videokártyát venni" már tíz éve nem igaz.

2016. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A jó PC konfig 4-5 évig használható maximum úgy igaz, hogy alap dolgokra. Játékra, ha nem is évente 100 ezerért, de legalább 2 évente egy jó 50 ezerbe benne van a szintentartás.


Viszont a PC olyan szükséglet manapság, amirõl teljesen nem lehet lemonsani. Konzol mellé mindenképp érdemes tartani legalább egy notebookot.


Voszont konzolt pont nem most vennék. Mindhárom konzolgyártó tervez kihozni úl fejlesztett gépeket. A Nintendo új generációt, a Sony és Microsoft a jelenlegi fejlesztett változatát lényegesen erõsebb hardverrel. Hosszabb távra mindenképp érdemes azokat megvárni.

2016. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkét választ, mindenképp átgondolom :)
2016. máj. 3. 09:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Az érveid nagyon rosszak...

PC:-Miért ne lehetne élvezetes és kényelmes?

Nagyon nem értelek.

Xbox:-Ugyanúgy van multi,és a grafika sem számottevően rosszabb.

Ennyi erővel vegyél egy xbox 360 kart pc-hez és játsz vele.

Az xbox előnyeihez legalább az exclusive játékokat soroltad volna,minthogy ezeket...

2016. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Kanapén eldőlve kényelmesebb játszani, mint egy széken
2016. máj. 3. 10:30
 6/10 anonim ***** válasza:

kanapén eldőlve

ezt most úgy írtad mintha nem lehetne vezeték nélküli egeret meg billentyűzetet venni, vagy usb hosszabbítót, ugyan úgy lehet kanapéról is a TV-t nézve játszani, csak össze kell jól rakni a rendszert.


Amit nagyon elfelejtesz:

A számítógép nem csak játék/szórakoztató eszköz. Azzal lehet dolgozni is, pl word, excel táblák, ha úgy alakul videó vágás, renderelés, photoshop, 3d tervezés és sok más. Egy jó számítógép sokoldalú, míg konzolnál tudsz játszani, esetleg netezni (so-so) és kifújt.


ÉS akkor a játékokról még nem is beszéltünk! Egy-egy steam leárazáskor -90% az árból, vagy nagy címeknél mint gta5 stb -50% nem apróság. Ezzel szemben konzolnál ha veszel 1 éves előfizetést havi 2 játék ingyen, általában azok se a legjobbak. A játékok alapára drágább konzolra, mint PC-re.


Konzol akkor jó ha van az az 1-2 exkluzív név, ami neked nagyon tetszik. PC-re alapvetően sokkal több játék van, nézd meg a rengeteg indie fejlesztőt steamen. Továbbá szeretném azt megnézni ahogy valaki PS-en vagy xboxon starcraft 2-zik, aminél alapjáraton van 20-30 makrogomb. De bármelyik másik komolyabb stratégiai játékot megnézhetjük.


Cserébe viszont tényleg az van, hogy 2-3 évente nem árt rákölteni a gépre (legalább videokártyára), ha továbbra is magas grafikán akarsz játszani géppel. Ezzel szemben ha úgy van a játékok 90%-át le lehet kalózkodni, a másik felére ott vannak a leárazások, + ha neked nem minden vágyad a mindent maxra beállítás, egy mostani 300e-s konfiggal jó esetben 4-5 év múlva is tudsz játszani, csak mindjuk low/medium beállítások mellett.


Én biztos nem cserélném le a PC-met egy konzolra. Tökéletes példa vagyok erre, karácsonykor megvettem egy wii u-t, tök jó, volt kb 1 hónapig intenzíven használva és viszlát, azóta is ott porosodik, mert a gépen egyszerűbb és kényelmesebb játszani, a felhozatalról nem is beszélve.


Ha nagyon unod a pc-t, vegyél egy normális xbox-os gamepad-ot és játsszál olyan játékokkal, amihez az kell (pl shadow of mordor, assassins creedek, naruto ultimate ninja storm játékok, meg egy rakat másik).

2016. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
és természetesen pc-re kötött gamepaddal a TV-t nézve ugyan úgy tudsz játszani (vagy akár monitort nézve ágyból stb).
2016. máj. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy a legjobb, hogy van pcd is és Xboxod is.
2016. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utsó, igen, az biztos csak hát money...
2016. máj. 3. 14:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem èri meg.
2016. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!