Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Gamerek! Szerintetek sok a...

Gamerek! Szerintetek sok a különbség 60-100 fps vagy100-200 fps között?

Figyelt kérdés
a válaszokta előre is köszönöm mert most szeretnék gépet vásárolni és azt akarom megtudni hogy elég nekem a 80 fps vagy kelljen a 120 fps (gta 5 be értem :D)

2016. jún. 5. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

a mai monitorok 60 hertz-en vannak, vagyis 1 másodperc alatt 60szor képesek lefrissíteni magukat. Mit ad isten, az fps meg frame per second, vagyis a 60 Hz-es monitor 60 fps-t tud max megjeleníteni.


Persze ha neked van 100e forintos 144Hz-es monitorod, az már más, azzal 144 fps-ig látod.


Az FPS szám kb paraszt vakítás, a mai marking ment rá az olyan FPS huszárokra, mint amilyen te is vagy. 60 fps bőven jó, de 144 Hz-es monitornál is 80 felett kb ha sas szemed van, akkor látod a különbséget. (én pl már 60 felett se veszem nagyon észre, csak ha rákoncentrálok).


Ha a játék fixen megy 60fps-el, az bőven jó.

2016. jún. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Az első írt egy oltári nagy baromságot, de nézzük el neki.. 60, és 200 fps között tényleg van különbség, független attól, h milyen monitort használsz. Nekem pl. az egér válasz ideje kevés fps-nél megnő, és olyan szinten késik a játék, h reflextől független később lövök stb. pl. Csgonál lehet ezt megfigyelni. Cod2-nél meg szemmel látható, érezhető, h mennyivel másabb 250 fps-en tolni. Nálam pl. ha fps jelző nincs bekapcsolva, akkor is tudom, h kisebb értéken megy. Az okosok ezt mivel magyarázzák? Ja még annyit, h 85 Hz-s a monitorom..
2016. jún. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Játék válogarja, hol mekkora szerepe van. Az agy és a szem folyamatos képet lát és impulzus jellegû információt képes még fél milliszekundom alatt (200fps) is feldolgozni, folyamatosan 0,5ms-onként érkezõ képkockák viszont túlterhelik, ezért már jóval kevesebbnél is folyamatos képet lát.


A magas framerate sokkal inkább a válaszidõn mérhetõ le, vagyis hogy a játékvezérlõ által bevitt utasítás milyen hamar realizálódik a képernyõn. Ez jobb reakcióidõt és pontosabb irányítást tesz lehetõvé a játékos számára, mert két képkocka kirajzolása kõzõtt kevesebb információ vész el. Ez egy kompetitív shooternél nagyon fontos, a GTA esetében azonban kevésbé.

2016. jún. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Játékfüggő.


GTA V-nél még a 40 is bőven megfelel.

De mint azt #2-es is említette reflexjátékoknál,mint CS:GO-nál 200 fölött kell legyen,mert érezhető a különbség.

(tapasztalat)

2016. jún. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

A második baromságot ír, ne is figyelj rá... mindig ott van az a valaki, aki azt mondja ö látja a különbséget... lassan már istent is fogják látni abban a monitorban, olyan jó a látásuk...

Elsövel egyetértek.

2016. jún. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy valaki is észrevette, hogy a kérdésben GTA 5 szerepel és nem CS:GO? Kis fanboyok meglátnak egy ilyen kérdést és mindjárt ugranak is rá, közben nem is olvasnak, tipikus...
2016. jún. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Mivel én elolvastam a kérdést, így GTA 5-re mondtam, hogy 60 fps kell és csókolom.

Viszont ez nem változtat a tényen ha sima monitorod van CS:GO-nál is b**zhatod a 200 fps-edet, mert a monitor nem képes lekövetni.azt. Persze ehhez már némi fizikai és elektronikai ismeret is kellene, amit nem alsó 8 osztályban tanítanak.

2016. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gta 5 tökèletesen èlvezhető akár 40 fpsel is.
2016. jún. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ és cs gozni is szoktam gtx 960at akarok venni intel core i5ttel
2016. jún. 5. 14:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Játékfüggő,van olyan játék aahol 30 fps-el megy laggtalanul stb... Van olyan ahol pl. csak 60 fölött megy...DE ha konkrétan a GTA V-ről van sz akkor szerintem az olcsóbb jobb lenne,max. Fejlesztnéd ha valamiben nem tul jó...
2016. jún. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!