Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan lehetséges, hogy sok...

Kupicalajos kérdése:

Hogyan lehetséges, hogy sok mai játék tök jól fut a gépemen?

Figyelt kérdés
Olyanonkkal tudok magas grafon jáccani 40FPS-el ami a gépigénye szerint minimumon el se indulhatna. Haverom szerint mert én 1680x1050-es a monitorom és ma már minden gépigényt full HD-hez meg 4K-hoz írnak. Másik haverom szerint csak eltúlozzák a kiírt gépigényeket, hogy többet költsenek az emberek gépfelújításra. De pontos választ senki nem tud adni.

2016. jún. 10. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Full hdhez van irva de minimumon és olyan 30 fps körülire és második haverodnak igaza van
2016. jún. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen géped van egyáltalán?


Lehet, hogy attól, hogy régebbi, nyers erőből elbír vele.

Vagy épp nem kezel olyan erőforrászabáló látványjavítókat és effekteket, amik a modernebb gépeket megfektetik, a tiéden viszont be sem töltődnek.


Nekem még nagyon régen a GTA III-nál volt úgy, hogy egy 600MHz-es Celeronon Geforce MX200-zal akadásmentesen ment fullon, aztán fejlesztés után 933MHz-es Pentiumon Radeon 8500-zal hülyére akadt.

2016. jún. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A rossz optimalizálás is játszhat... Nekem pl egy MC kliens a néhai asus laptopomon (i3, 4gb ram, gt 610m) szétlagolta magát, de a régi Compaq Evo D5D-n minimumon kb. jobvan futott, mint a laptopon (Pentium 4 willanette 1,5 ghz, 768mb ram, geforce2 mx400) A laptopon meg minimumon is iszonyúan akadt. (thermal throttling nem volt)
2016. jún. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

proci: intelcore 2 Quad Q9400 2,66 GHZ ram:6GB VGA: Nvidia Geforce GTX 650Ti 2GB Boost OC EDITION

ienek futottak maxon 40 FPS körül: Fallout 4, Witcher 3, Far Cry4, Star Wars Battlefront, GTA V

2016. jún. 12. 23:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez egy jó gép.
2016. jún. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor viszont tényleg nem értem. A géped harmatgyenge és régi, de nem annyira régi, hogy bizonyos nem támogatott technológiákból akár csak virtuális előnye legyen. A legtöbb játéknak még minimumon is két vállra kellene fektetnie.


Valószínűleg valami szoftveres kavar vagy bug van, ami miatt nem tölt be effekteket és nem veszi maxra a beállításokat.

2016. jún. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!