Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ps4 Digitális vs lemezes játék?

Ps4 Digitális vs lemezes játék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemtudom eldönteni, hogy PS4-re hogy vegyek játékokat, digitálisan, vagy lemezes formában? A digitális azért tetszik jobban, mert akkor nem lehet az h pl karcos lesz a lemez, nemtudom használni, és a ps áruházban is elég jó leárazások szoktak lenni. A lemezes viszont azért lenne jobb, mert azt eltudom adni ha már nem használom, és szeretem is ha kézzel foghatóan megvan a lemez. Szerintetek melyik a jobb? A válaszokat köszönöm!

2016. júl. 22. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Én akkor veszek digitálisan ha olcsóbb sokkal vagy nehéz beszerezni, pl japán játékok. Jobb is mondjuk, mert nem kell állandóan cserélgetni a lemezt. Gondoltam arra én is eleinte hogy jobb lemezesen mert el tudom adni... de valójában sose adnék el játékot szóval értelme nincs ennek. Még az összes ps3 játékom is megvan.
2016. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
digitálisnak nagyobb előnye van. nem lesz karcos a lemezed. én a digitálist jobban ajánlanám. max annyi hogy nem foghatod meg a lemezt, meg nem kapsz dobozt amibe benne van a lemez. de manapság már egyébként is megy ki a divatból a lemezes játékok. pár év és csak digitálisan lesz kapható minden játék.
2016. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mind a kettőnek van valami előnye illetve hátránya.


Például:-Digitális előny: kényelmesebb, egyszerűbb a hordozása

Hátrány: Nem lehet eladni(mármint db-ként), nincs meg az a enyém érzése mármint olyan jó érzés amikor ott a doboz meg tudod nézni meg amikor először nyitod ki.. Persze ez lehet az én hülyeségem csak, hogy ezt így szeretem :D.


-Dobozos előny: Szép, mutatós, és el lehet adni (főként aki meg akarja tartani őket)(meg aki megtartja a játékokat eredeti dobozzal kézi könyvel stb pár év vagy évtized után elővéve milyen jó emlékeket idézhet fel?!)

Hátrány: A hordozása nehézkes, helyet foglal

2016. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nemtudok dönteni, úgyhogy ilyet is, olyat is fogok venni szerintem, mikor melyik az olcsóbb.
2016. júl. 26. 13:23
 5/5 anonim válasza:

Számomra egyértelmű a kérdésre a válasz.


Igaz a környezetemben mindenki digitálisakkal játszik, nekem ez nagyon idegen érzés, hiába tudok ugyan azzal játszani, hiába lesz ugyan olyan a játékélmény, mégis az az érzésem, hogy a semmire adtam ki a pénzt, az által, hogy nincsen a játék sehol, nem tudom azt mondani, hogy bármi is történik, az a játék az enyém!


Az eladás nagy érv. ÉS hiába a digitális leárazások, hogy ha eladásban gondolkozol, akkor mondjuk 8-10 digitális játék a gépen messze nem ér annyit, mintha lenne 3-4 doboz játék a géphez, és úgy adod el a rendszerrel együtt.


Arról nem is beszélve, hogy én szeretem látni dobozban, akkor az az érzés van bennem, hogy IGEN, az az enyém... CSAK Az enyém, és senki nem veheti el tőlem...


Ha csak az accounthoz rendelten létezik az a játék, akkor az az érzésem, hogy az a sony-é ,az a digitális világé, amit én sosem birtokolhatok, mert mások döntenek arról, hogy valami működni fog-e X idő múlva vagy sem. Ha véletlenül letörlődik, és már nem lesz lehetőség elérni, vagy eladom a gépet, vagy bármi van, az egészet csak bérbe kapom a sony-tól, sosem lesz az enyém.


Ha megvan dobozosan, akkor akár tönkre is mehet a konzol, nem érdekes, hogy ha egyszer már nem tudom majd elérni a saját accountomat, bármilyen okból is legyen, nem érdekel, hogy mi történik, hogy ha 10-20 év múlva megveszek teljesen véletlenszerűen egy "régi" ps4-et, akkor is hajszál pontosan ugyan úgy el fog indulni a játék, függetlenül attól, hogy megvan-e a konzolom/account-om vagy sincs.


Amúgy meg fel lehet telepíteni a játékokat a merevlemezre, szóval, hogy ha annyira karcos lenne a lemez, hogy már nem arról és, akkor is elég ha csak az indításhoz beteszed, nem a lemezről fut a játék olyankor, elég hogy ha látja a gép, benne van az eredeti és már el is indul a winyóról a játék. Mondhatni hogy szinte egy lyuk is lehet a lemezen, csak az indító jel kell, hogy elinduljon, és hogy benne legyen a gépbe.


Az pedig hogy helyet foglal?? Hát nem látom különösebb hátránynak. Ha útra indulsz, akkor annak is megvan a külön feeling-je, amikor válogatod a játékot, hogy "húú, most ezt vigyem magammal, vagy inkább azokat és akkor ezt kb sokkal érdekesebbnek tartod, mint hogy milyen ruhát vagy kaját vigyél magaddal?" :))



Az viszont tagadhatatlan tény, hogy a digitális olcsóbb. Cserébe viszont semmi maradandó dolgot nem kapsz ami valóban a tiéd lenne.


Én ezt így gondolom. :)


Amúgy ugyan ez a véleményem a Steam-mel kapcsolatban is. Ha már pc-n játszok, akkor vagy letöltöm(nem eredetiben), vagy ha eredeti, akkor ugyan úgy csak is dobozos, nem kell nekem Steam és társai...

És igen, tudom, hogy a gta 5 az egészen pontosan 8 lemezes, de ha kinyitom az a redőnyszerű tokot, akkor olyan jó érzés hogy csak na :) A telepítés is külön „szertartás” Amikor kiírja hogy tegyem be a következő lemezt, és olyan boldogság érzés fog el, mikor kiveszem a gépből, és beteszem a következőt, és látom ahogy szépen folytatódik a telepítés :)


23F

2017. jan. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!