Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért drágább ugyanaz a játék...

Miért drágább ugyanaz a játék konzolra mint PC-re?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam, hogy veszek egy PS4-et, meg is örültem hogy relatíve elég olcsó aztán észrevettem, hogy sokkal drágábbak a játékok mint PC-re. 1,5x de van hogy 2x olyan drága a PS4-es verziója ugyan annak a játéknak.Ennek mi az oka?

2016. júl. 25. 02:44
 1/9 anonim válasza:
6%
Azt nem tudom,de aki pénzt ad PC játékra,az bugyuta ember,mikor ingyen is letölthető.
2016. júl. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Körülnéztem és találtam pár gondolatot. Nem értek a marketinghez, szóval lehet, hogy a konyhanyelvem valamelyest torzítja a tényeket is, ez esetben remélem egy nálam okosabb valaki korrigál majd, de dióhéjban kb. ennyit tudtam összekaparni a témáról: Drágább a készítőknek a termék előállítása és kiadása. Konzolra nem nagyon van "megveszem online" megoldás, így minden eladott termék mellé ott van a fizikai előállítás költsége, plusz ugyanarra a pár kiadóra bízza magát minden csapat, akiknek nem igazán van konkurenciájuk, és nem csak nekik, hanem a konzolok tulajdonosainak is perkálniuk kell a fejlesztőknek.


(Egyébként szeretnék gratulálni az előttem szólónak. Az egy dolog, hogy a kérdésre egyáltalán nem adtál választ, barátom, de még hülyeséget is beszélsz. Én támogatom az illegális fájlmegosztást, meg minden, DE ez nem változtat a tényen, hogy nem véletlenül illegális a dolog; a fejlesztők nem azért dolgoznak, hogy egy büdös kanyit ne kapjanak érte, és az emberek nem azért vesznek még mindig meg dolgokat, mert olyan "bugyuták", hogy nem tudnak az ingyenes alternatíváról, hanem mert támogatni akarják azokat, akik szellemi termékét használják, ahogy azt minden más termékkel és szolgáltatással teszik.)

2016. júl. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért a PC sem olyan olcsó, amit úgymond megspórolsz a játék árából a konzolosokhoz képest, azt a gépedre kell költened. Viszont ha egyszer veszel egy fa*za gépet akkor az évekig bírja és a játékokat is meglehet 2-3 évvel később venni amikor már lejjebb ment az ára.
2016. júl. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2: "Konzolra nem nagyon van "megveszem online" megoldás..."


Hahó, 2016-ot írunk, körül kéne nézni egy kicsit! Amióta megvan a PS4 és az Xbox One, összesen 3 db dobozos játékot vettem rájuk. A franc se fog felutazni Pestre egy vacak lemezért, mikor ugyanannyiért megveszem online, és előbb játszhatok vele, mint hogy az autóm átlépné Budapest határát.

2016. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha PC-n is emelnék akkor még ennyien se vennék meg a játékokat. Ezért nem igazán tehetik meg ezt. Konzolon ilyen veszély nem fenyegeti őket. Ezen felül a pc 2-3x drágább, mint maga a konzol és ezt a játékárak egy idő után kompenzálják.


Az egyestől meg azt kérdezném, hogy ugye ő is szeretne ingyen dolgozni? Sőt még ő fizetne érte. Ha nem veszi meg senki veszteségesek lesznek a cégek, tehát nem gyártanak tovább, kíváncsi lennék akkor, mit töltögetnél le.


Ha mindenki normálisan megvenné akkor nem szállnának el ennyire az árak, hisz akkor nem a vevőkön kéne behozni azt amit a többiek ellopnak.

2016. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Semmivel nem kerül többe egy konzolos játékot megcsinálni, mint egy PCset, talán még olcsóbb is hiszen csak egy gépre kell optimalizálni. Azzal lehet vitatkozni, hogy ha egy gépre nehéz fejleszteni akkor a hozzáértő fejlesztők drágábbak lehetnek.

Az okok:

1, Az emberek megveszik. Konzolon mindig is drágábbak voltak a játékok az emberek megszokták. Például Overwatchból eleve csak a limitedet adták ki konzolra ($60 az alap $40 helyett) és úgy is megvették. Arról már nem is beszélek hogy a multiért is fizetni kell és azt is megveszik az emberek. Ha zavarná az embereket, hogy konzolra 20e egy játék míg PCre gyakran csak 12e megjelenéskor akkor biztos nem lenne ekkora különbség.

2, Azért is drágábbak a konzolos játékok, mert ahhoz, hogy valaki kiadhasson egy játékot egy adott gépre, fizetnie kell egy nem is kis összeget minden eladott példány után a konzol gyártójának. Tehát úgy képzeld el míg PCre boldog - boldogtalan azt ad ki amit akar, amikor te veszel egy játékot annak egy jó része egyből a Microsoft / Sony / Nintendo zsebébe kerül és a kiadó nem lát belőle egy fillért sem.

3, A konzolok mindig aszerint az üzleti modell szerint működtek, hogy olcsó a beugró, de drága minden extra. Maga a gép még újonnan is relatíve olcsó (kb egy videokártya árából kapsz egy egész gépet, ami viszonylag jó színvonalon évekig lejátszik minden új dolgot) viszont a játékok drágák. Sőt mivel a játékárak viszonylag gyorsan lemennek ha nem kell minden újonnan most már arra játszanak, hogy a DLCk (amik például multis cuccokhoz elengedhetetlenek) többe kerülnek mint maga a lemez.

2016. júl. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy új játék általában 14ezer pc-re míg ps4-re 18ezer. Az a 2x annyiba kerülős dolog túlzás.


1#-es Jaja ingyen is megszerezhető... Remélem te is ingyen dolgozol másoknak, mint ahogy te "neked is" ingyen dolgoznak a játékfejlesztők.


Az a fizetős multi egyébként havi kb 1300ft kapsz ingyen játékokat (na jó sokszor elég Sz@r, de néha adnak jót is pl most Saints Row, előtte valamikor meg volt NBA 2k16) meg vannak csak ps+ előfizetőknek akciók ps storeon.

2016. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan sokkal drágább. Főleg hogy rengeteg akció is van mondjuk ps store-on. Max annak drága aki minden játékot megjelenés napján vesz, főleg ha mindezt valami boltban teszi, ahol még a bolt is ráteszi a hasznát.
2016. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 6000 forintos különbséget nem jelentheti, de figyelembe kell venni hogy a jelenlegi konzol generáció bluray szabványt használ a méretek miatt, míg pc-re dvd vel vagy csak letöltéssel oldják meg.Másrészt pedig az első hozzászólótól kérdezem, hogy letöltötte e már az Uncharted 4 et?
2016. júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!