Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Pokémon Go-ban mi ez a legutób...

Pokémon Go-ban mi ez a legutóbbi frissítés? Mire jó ez az értékelés? (Appraise)

Figyelt kérdés
Augusztus 23-i frissítés, egyáltalán nem értem, mi a funkciója.

2016. aug. 30. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ott arról kapsz információt, hogy milyenek a pokémonod egyedi értékei (IV), ez három szám 0 és 15 között: Attack, Defense és Stamina. Azért tették bele a játékba, mert sokan panaszkodtak, hogy nem szerepel az össz százalékos IV a pokémon adatlapján, és ezért más alkalmazást, vagy honlapot kell arra használniuk, hogy kitalálják. Valójában az appraise nem adja meg a pontos számot, csak egy intervallumot kapsz, ha egyáltalán megtanultad dekódolni a szöveget. Ez ilyen tessék-lássék megoldás volt, valamiért mindenképp azt akarja a Niantic, hogy a pontos érték rejtve maradjon.


És hogy mi a funkciója az IV-nek? Ez egy olyan tulajdonság, ami minden egyes pokémonnak sajátja, tehát nem típusra jellemző. Azt határozza meg (más tényezők mellett), hogy mekkora lehet a pokémon maximális CP-je. Ez akkor lényeges, ha egy pokémont a lehető legerősebbre akarsz power upolni. A legjobb és a legrosszabb IV között 10 % a különbség. Pl. az én Vaporeonom most már a lehető legerősebb, nem tudom tovább power upolni, amíg szintet nem lépek. Viszont mint ahogy kiszámoltam, csak 60 %-os az IV-je. Tehát 2000 helyett most lehetne olyan 2080 körül a CP-je. Viszont egy pokémonnak hiába 100 %-os az IV-je, ha emellett meg alacsony szintű (tehát a félkör nincs eléggé kitöltve, és alacsony a CP-je is), nem éri meg azt power upolgatni, mert sokba kerül (candy és stardust terén).


Egy pokémon maximális CP-jét emellett még meghatározza a típusa is - és ez sokkal nagyobb mértékben. Egy Dragonite sokkal erősebb, mint egy Weedle, mindegy milyen IV-jűek a konkrét állatok. Harmadjára a max CP-t még a te saját szinted is befolyásolja: pokémonod max szintje = te saját szinted + 1,5.


Elég bonyolult a dolog, részletesebben is leírom, ha akarod, de az már nem a kérdésre válasz.


Itt össze van szedve, hogy melyik üzenet mit jelent:

[link]

A csapatodtól függ a pontos megfogalmazás, ezért van mindenből három. Ha nem tudsz angolul, szólj, és lefordítom.

2016. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én sokra nem emgyek ezzel. Kiírja hogy fantasztikus, meg hogy a súlya átlag feletti... De azt én is látom. Azt hittem legalább lehet támadásokat tanítani nekik.
2016. szept. 2. 17:11
 3/4 A kérdező kommentje:
De amúgy köszönöm.
2016. szept. 2. 17:14
 4/4 Krisipoke ***** válasza:
A lényeg, hogy ha van pl. két, nagyjából ugyanolyannak tűnő Hypno-d, akkor kb. megmondja, hogy a kettő közül melyiket érdemesebb használni, melyiknek nagyobb a nem látható támadás/védelem/stb változója.
2016. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!