Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a véleményetek az Early...

Mi a véleményetek az Early Acces (korai hozzáférésű) játékokról? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Eddig 4 Early Acces játékom volt. Ebből 2 elkészült és jó is lett (Plague Inc: Evolved, The Escapists), illetve jelenleg is fejlesztik a BeamNG. Drive-ot és a DayZ-t. Elöbbit nagyon szorgosan bővítik, utóbbi viszont tényleg lassan fejlődik, de így se bántam meg, mert abban a 24 órában jól szórakoztam. Meg jelenleg is van 3-4 játék amit be akarok szerezni, mert sikeresen zárult az EA időszakuk. Tehát én pozitív véleménnyel vagyok és nem igen értem miért szídják ennyire ezt a kezdeményezést. Mi a ti véleményetek?
2016. szept. 19. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak a DayZ-t vettem eddig, és abból megtanultam, hogy soha többet early access.
2016. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én többynire kerülöm őket, mert amikor azt látom, hogy a játék 5 éve jött ki early accessbe és még most is csak egy korai alpha verziója megy...hát kétszer meggondolom, hogy megveszem-e.

Többnyire csak olyanoktól veszek ea játékot, akik már előtte kiadtak jó játékokat, szóval nem csak egy teljesen névtelen első játékos fejlesztőtől.

Most így ami hirtelen eszembe jut az a Killing Floor 2. Még csak ea de már van benne 250 órám és egyáltalán nem bántam meg.

2016. szept. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Játékfüggő. Egyedül azt utálom, ha egy-egy újabb buildnél törlik az összes karaktert és elért eredményt. A végleges Starbounddal végül már nem is volt kedvem játszani.
2016. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam attól függ mennyire foglalkoznak az adott játékkal, illetve, hogy jelen állapotában is egy viszonylag teljes értékű játéknak mondható. Magával az Early Access-el nincs bajom, mert ez lényegében azért van, hogy az olyan fejlesztők is akiknek kevés pénze van játék fejlesztésre, ők is kiadhassák a játékaikat. Persze van amiből nem lesz semmi, de rengeteg olyan van amiből tényleg jó és sikeres játék lett. pl: Kerbal Space Program, The Escapists, Don't Starve, stb.
2016. szept. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a véleményem róluk, hogy egy látványos kamu, aminek sokan bedőlnek. Aki tanult projekt menedzsmentet az tudja, hogy nincs ilyen, amit az Early Acces játékoknál elakarnak hitetni. Te adhatsz neki bármilyen hangzatos nevet (Early Acces), de a projekt menedzsment szabályai szerint, ha te biztosítod a teljes céközönség felé a hozzáférést az biza már kilépett az alpha meg beta fázisból és az a kész terméked. Jobban érthető legyen miről beszélek: dolgozatot írsz órán, a tanár beszedi a félkész dolgozatodat az őt nem fogja érdekelni, hogy félkész és még beakarod befejezni, azt őt nem fogja érdekelni, beadtad és kész, onnantól fogva van egy kész dolgozatod, hiába hiányos. A példában a dolgozat a játék, amit a célközönségnek, a tanárnak átadsz miután vége lett az alfa és beta tesztnek (a dolgozat írási időnek). Na, ez a bajom az Early Acces játékokkal. Kiadnak egy negyedkész játékot Early Acces címszó alatt és kb. 10-ből 2, max 3 Early Acces játékből lesz végül teljesen kész játék. Ott a fentebb említett DayZ is, mindenki tudja már soha az életben nem lesz hivatalosan kiadva, hisz már a főmufti is, aki anno kitalálta az egész DayZ-t az is lelépett. Ark is kitünő példa, hogy még kész sincs a teljes játék, de már 20 Eurós DLC-t árulnak hozzá, stb.

Szóval olyan, hogy Early Acces játék nincs. Negyedkészen kiadott játék van csak nem létező Early Acces jelzővel ellátva.

2016. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elkerülendőek. Teljesen lutri hogy mi lesz a végeredmény vagy hogy egyáltalán lesz-e. Én a következőket vettem meg:


Delver: 3 éve csinálják és kb. 1 évig hozzá se nyúltak, most jött ki új verzió belőle, amit már kedvem sincs megnézni. Maga a játék eddigi tapasztalatom szerint jópofa de nagyon kevés benne a változatosság, inkább demo verziónak tűnik. Ilyen fejlesztési sebességgel pedig még sokáig az is marad...


The Long Dark: nagyon jó kis játék, most két éve hogy készül, viszonylag gyakoriak az új verziók belőle, viszont többször újragondoltak benne dolgokat, ami egyrészt jó mert mindig csak jobb lett a játék, másrészt jelzi hogy elég képlékeny a tervük a játékkal kapcsolatban. Ezzel kapcsolatban azért pozitív vagyok.


Starbound: 2013 decemberében vettem meg, két hónapja adták ki a kész verziót. Ez egy katasztrófa. Valami oknál fogva kidobtak egy csomó megszerezhető tárgyat, technológiát, a fajok különbözőségét (mind ugyanolyan) a játékból ezzel leegyszerűsítették azt. A sztori nagyon jónak ígérkezett de kidobták és a végeredmény egy olyan klisés szar lett, aminek a kitalálása nem tarthatott tovább 10 percnél: blabla, jön a csúnya gonosz, mindenki meghalt, mentsd meg az univerzumot... és ehhez látogass meg fajokat és a kézi szenzoroddal vizsgáld meg a bútoraikat. Bútornézegető szimulátor. A játék teljesen kaotikus, pl. néha jégvilág található a tüzes erejéről ismert fiery sun napok legbelső bolygóján, faépületes falvak állnak tűzesőről ismert bolygókon (és téged támadnak meg a falubeliek mikor sérül az épület), ráadásul a játék szerint egyes fajtájú világok egyes fajok jellemző lakhelye, ami szintén nem igaz, teljesen véletlenszerű. És rettenetesen szaggat a sűrűn lakott helyeken (pl. falvak), néha másodpercekig áll a játék vagy vége a térképnek mert még nem generálta le a játék. A játékmentést érdemes máshova is elmenteni mert néha elvész vagy megsérül és játszhatatlan lesz, elvesznek a dolgaid, a kész küldetéseid, elakadsz stb. Az egyetlen jó benne a sokfajta és szépen megrajzolt objektumok látványa, de ez nem menti meg a játékost a borzalmas játékélménytől.


Wasteland 2: komolyan az Wasteland 1 (1988)jobb játék nála. Ott legalább volt kihívás, volt értelme a páncéloknak és a játék primitívségéhez illett az akkori "grafika". A W2 semmivel sem jobb, a grafika rondább mint a Fallout 1 (1997) grafikája és a harc rendkívül primitív.

2016. szept. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én betiltanám mindet.
2021. febr. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!